Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-20, 09:31

Gracz walczy, by usunąć ze świata Diablo – Pana Terroru.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-20, 09:36

Gracz tak. Ale siedzący w fotelu z logiem diabła? ;)

Dominik

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 10:50

Ja mam program na komputerze daemon, kiedyś miałem alcohol.,Jak nic, mój komputer jest opętany.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-20, 11:06

Akurat daemon z sanskrytu oznacza "władcę" i stąd tam nazywamy programy zarządzające (niekoniecznie w kontekście demonicznym :) ). Ale tak, masz rację, ze nie należy przeceniać tego typu odniesień. Ja traktuję to raczej w sferze nie tyle realnego zagrożenia duchowego, co pewnej "lojalności" w stosunku do Boga - a może po prostu obrzydzenia do wszystkiego co szatańskie (nawet jesli to tylko nazwa).

Magnolia

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 11:22

Przyznam się Panowie, że jak wątek pojawił sie na forum byłam pewna że to kolejny troll... mówię sobie, że no dobra sprawdzę czy Google cokolwiek wie o takim fotelu... i na głos pisałam w wyszukiwarkę... a mój mąż siedzący z boku mówi że On tez rozważa zakup takiego fotelu (sic!). Oczywiście nie z logo Diablo, po prostu ze względu na wygodę siedzenia, nawet nie siedzenia przy grze, tylko do pracy.... ale co jest czysta konsekwencją wpisania hasła w wyszukiwarkę zalewają mnie teraz reklamy tych foteli na każdej stronie którą otwieram, a gdzie są reklamy...

Bardzo ładnie Marek to ujął. Unikajmy wszystkiego co ma jakikolwiek związek z szatanem. Zawsze bądźmy otwarci na Boga.

Foteli jest tyle różnych że można wybrać coś wygodnego w innym designie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-20, 13:21

@Magnolia wystarczy, że wyczyścisz pliki cookies.

Ja mam sprzeczne uczucia co do tego fotela.
Jest to nawiązanie do gry, gdzie się z tym Diablo mimo wszystko walczy.

Magnolia

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 13:40

Ależ oczywiście, że gdy zaczniemy rozmawiać o graniu w tego typu gry to pojawia się zagrożenie duchowe. Tego jestem pewna, zdecydowanie bardziej niż w przypadku fotela człowiek jest narażony na rozmywanie pojęć dobra i zła, narażony na dziwne wycie, dźwięki, samo zabijanie w grach jest przerażające itd. Młode umysły nasiąkają rozwiązaniami i wizerunkami w grach, które nijak się mają do rzeczywistości ani realnej ani duchowej.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-20, 14:35

W sumie ja też szukam dobrego fotela...

Dominik

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 14:45

Skoro już tyle osób potrzebuje fotela to musimy jakiś kontaktów poszukać. Może nam zrobią fotel ze skrzydełkami zamiast różek. ;) B-) =))
Ostatnio zmieniony 2019-11-20, 14:45 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-20, 15:05

Dominik pisze: 2019-11-20, 14:45 Skoro już tyle osób potrzebuje fotela to musimy jakiś kontaktów poszukać. Może nam zrobią fotel ze skrzydełkami zamiast różek. ;) B-) =))
Wolałbym solidne podparcie pod plecy ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-20, 23:50

@Magnolia
Dlaczego uważasz gry za takie przerażające?
Muzyka i oprawa mają robić klimat, a zabijanie? Na AC Odyssey spędziłam jakieś 60-70h i jeszcze nie jestem seryjnym mordercą (Gra polega na skrytobójstwie i podbijaniu terenów poprzez wojnę rzecz jasna. W dużym uproszczeniu). Nie polecam oczywiście takich gier dwunastolatkom, ale ja już jestem w stanie rozpoznać rzeczywistość od fikcji, a niektóre kwestie poruszane w fabule przez Sofokratesa (jeśli dobrze pamiętam) naprawdę mnie uderzyły.
Oczywiście że do gry trzeba podchodzić z dystansem. Ale dla mnie, nawet jeśli głównie tylko latałam z mieczem/sztyletem/włócznia/kosturem i zabijałam ludzi tak, żeby mnie nie widzieli (głównie wtedy), to nadal była tylko forma rozrywki. A ludzie, których zabijałam... To tylko piksele na ekranie.

Magnolia

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Magnolia » 2019-11-21, 06:17

Nie każdą grę uważam za zagrożenie. Wystarczy spojrzeć na wątek z polecanymi grami komputerowymi. Sama gram od lat w różne gry.
Ty mówisz że rozróżniasz rzeczywistość od fikcji. Ale wielu tego nie robi. Nasiąkają agresją którą potem przenoszą na życie. Skoro w grze kogoś tłuką żeby mu zabrać artefakt to potem w życiu jak czegoś nie mają a chcą mieć to mogą tez łatwiej pomyśleć że wystarczy kogoś stłuc i mu to zabrać.
Niby skąd rośnie przestępczość wśród młodych ludzi. A rośnie w tempie astronomicznym Trudno jest młodym rozróżnić gdzie są granice i co można a czego nie wolno. Szczególnie gdy poświęca się graniu kilka godzin dziennie.
Zaciera się postrzeganie ważności. Gra staje się ważna na tyle że życie przestaje być istotne. To są poważne zagrożenia. Psychologicznych badań jest od groma w tym temacie. Szczególnie przypomina mi się sprawa karna o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nastolatek zabił koleżankę bo chciał jej telefon. Ale to w jaki sposób to zrobił jawnie wskazywało że musiał dużo grać (w gry gdzie się zabija z okrucieństwem)

Ja gram w gry bez przemocy a i tak są jakimś zagrożeniem bo po prostu zabierają czas, który mogłabym poświęcić np na czytanie książek lub robienie czegoś dobrego.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-21, 07:48

Ale to nie jest problem z grą, tylko z ludźmi. Potrafię grać wiele godzin dziennie, jeśli mogę sobie na to pozwolić (najpierw obowiązki!) I nie uważam tego za czas zmarnowany, tylko za czas przeznaczony na relaks.

Według badań przeprowadzonych jakoś niedawno, gry nie mają większego wpływu na poziom agresji. To uzależnienie od gier ma na to wpływ. Ale uzależnienie od kofeiny, cukru, papierosów działa tak samo. Spróbuj rzucić a nerwy cię zjedzą.

Magnolia

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Magnolia » 2019-11-21, 07:57

Papierosy rzuciłam raz a porządnie czyli nigdy do nich nie podchodząc... ale z cukrem i kawą już nie walczę... szkoda mi otoczenia;-)

Ludzie po prostu sa istotami łatwo się uzależniającymi, skoro tak czy siak w coś wpadniemy jak śliwka w kompot, to trzeba mieć tego świadomosć i sprawować jakieś wybory i kontrolę nad swoimi uzależnieniami. Co myślisz, da się żyć w pełnej wolności od wszystkiego ? To jest dopiero lvl pt "świętość" , prawda?

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-21, 08:03

Ja rzuciłam papierosy po 3 latach palenia. Myślę, że już powoli trwałam w nałogu ale "wypierałam" to z głowy. Da się. Mój tato rzucił po chyba 15 latach. Z dnia na dzień bez żadnych tabletek. Trzeba zmienić myślenie ;) I owszem, mieć silną wolę. Mieć cel dla którego się rzuca.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Zablokowany