Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: random1414 » 2019-12-15, 23:02

Czy upadek ducha dyscypliny jest nienawiścią do Krzyża Chrystusowego?
Rozumiem mądrą i sensowną dyscyplinę ,czyli życie zgodne z nauką Kościoła ale czy nauczanie kościoła wskazuje że powinno być bardzo surowa dyscyplina ?
I czy w dyscyplinie potrzebny jest umiar, gdyż według mnie jest potrzebny?
Pytanie odnośnie homilii Abp Sheen

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-15, 23:08

Określ, co rozumiesz przez "umiar'.
I proszę, pisz Kościół.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: random1414 » 2019-12-16, 05:55

Chodzi o brak skrajnosci

Magnolia

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: Magnolia » 2019-12-16, 09:13

Kazanie to jest bardzo mądre i proste, ze swojej strony dziękuję bo i mnie poruszyło.
Powiedziałabym że jest wyjątkowo prosto wyjaśniona prawda biblijna, jak na abp Sheen'a.

Mnie zastanawia dlaczego słuchasz mówców, których nie rozumiesz..? Jest tak wiele konferencji i kazań, róznych mówców, dlaczego wybierasz tych, którzy mówią niezrozumiałym dla Ciebie językiem?

Dyscyplina i samozaparcie jest w chrześcijaństwie potrzebne, żeby naśladować Jezusa w miłości. Jak wiemy miłość to postawa pragnienia dobra dla drugiej osoby, bardziej niż dla siebie samego - już z definicji wynika samozaparcie.
Ale zgodzę się ze potrzebna jest mądra dyscyplina i mądra hierarchia ważności, bo gdy nie ma Boga na pierwszym miejscu to łatwo zrobić karykaturę zarówno z miłości jak i z dyscypliny.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: random1414 » 2019-12-16, 11:46

Ja rozumiem dyscyplinę mądrą ale dyscyplinę jako środek do miłowania bliźnich ,do walki ze złem .Natomiast dyscyplina dla dyscypliny nie jest dobra wg mnie.Niewiem o co abp Sheenowi o którą chodziło czy chodziło mu o żeby było trudno żeby było trudno, czy o to żeby było moralnie ok nawet mimo tego że przez to może być momentami trudno co daje w przyszłości lepsze życie(brak nieczystości nie nadużywanie alkoholu brak narkotyków )

Magnolia

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: Magnolia » 2019-12-16, 12:42

Nie mogło chodzić o dyscyplinę dla samej dyscypliny bo byłoby to bez sensu. Wszystko w religii musi mieć kontekst Boży, sens naszym działaniom powinien nadawać Bóg. Więc i dyscyplina musi podoba się Bogu. Nie moze być stosowana sama dla siebie.

BlackFox

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: BlackFox » 2020-03-15, 17:06

Dyscyplina... Cóż, mówisz zbyt ogólnikowo. Dyscyplina, czyli co?

Odrzucenie krzyża? Szczerze nie wierzę by Bóg czy Jezus chcieliby byśmy cierpieli.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: Dezerter » 2020-03-15, 21:00

BlackFox pisze: 2020-03-15, 17:06 Dyscyplina... Cóż, mówisz zbyt ogólnikowo. Dyscyplina, czyli co?

Odrzucenie krzyża? Szczerze nie wierzę by Bóg czy Jezus chcieliby byśmy cierpieli.
Ty nie wierzysz, a my wiemy jak wartościowe jest cierpienie
8 Wszystko poddałeś pod jego stopy.
Ponieważ zaś poddał Mu wszystko, nic nie zostawił nie poddanego Jemu. Teraz wszakże nie widzimy jeszcze, aby wszystko było Mu poddane. 9 Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci. 10 Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko, który wielu synów do chwały doprowadza, aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienie4. 11 Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego [są] wszyscy.


Św Piotr w ostatnich słowach do nas tak pisał
Napomnienia końcowe

Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje2. 6 Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. 7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego3, gdyż Jemu zależy na was. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.


Szukanie cierpienia na siłę to dla mnie głupota - ja żyję szczęśliwie, w błogosławieństwo bożym, ale jak Bóg da mi cierpienie, to przyjmę je tak samo jak jego błogosławieństwo (Nie żebym Panie się dopominał) z pokorą.
Ostatnio zmieniony 2020-03-15, 21:10 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

BlackFox

Re: Upadek ducha dyscypliny czy to odrzucenie Krzyża ?

Post autor: BlackFox » 2020-03-16, 19:19

Dezerter: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Niesmaczne i obraźliwe. Andej
Ostatnio zmieniony 2020-03-16, 19:43 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ