Antychryst

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Dezerter » 2018-02-25, 22:39

Człowiek nie ustanawia praw fizyki, czy matematyki- człowiek może je tylko ODKRYWAĆ, bo Bóg je ustanowił.
A pyszałkowatych, wrogich, głupków się nie boję z oczywistych powodów.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Antychryst

Post autor: Andej » 2018-02-26, 10:17

Kreatywność - jej realizacja jest nakazem boskim.
Ale kreowanie samego siebie, już nie. A nawet wprost przeciwnie. Czy którykolwiek ze świętych kreował siebie? Nie. Oni byli (i są) kreatywni w realizacji bożej woli.
Te dwa przejawy kreatywności dzieli cienka czerwona linia. Łatwo ja przekroczyć. A, na ten przykład, samiec alfa nie potrafi jej nie przekraczać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Dezerter » 2018-02-26, 20:04

Andej pisze: 2018-02-26, 10:17 Czy którykolwiek ze świętych kreował siebie? Nie. Oni byli (i są) kreatywni w realizacji bożej woli.
Ale wola Boga nie zostaje objawiona w punktach ( a przynajmniej bardzo rzadko) - zazwyczaj świeci dostali np tak jak Franciszek a Asyżu tylko hasło - "Odbuduj mój Kościół"
zrozumiał, że na odbudować zniszczony kościół, w którym dostał to objawienie ;)
Gdyby nie jego kreatywność w tworzeniu samego siebie , tego niespotykanego wcześniej i oryginalnego stylu "biedaczyny", ekologa, miłośnika zwierząt, to nie mielibyśmy jednego z najcenniejszych zakonów w KRK. Gdyby nie jego twórcze podejście, to byśmy nie znali żłóbka. Każda nowa modlitwa, litania, nabożeństwo, kurs ewangelizacyjny, to przejaw kreatywności.
Moim zdaniem w sławach "czyńcie sobie Ziemię poddaną, panujcie nad...." jest nakaz Kreatywności.
Kreatywność nasza jest jednym z podobieństw naszych do Stwórcy.
Tak ja to rozumiem.

Ale wróćmy do Antychrysta
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Antychryst

Post autor: Andej » 2018-02-27, 09:12

Problem w tym, że sam pomysł wątku "antychrystycznego" nie trzyma się kupy. Nie potrafię wrócić do "adremu", bo go nie wyczuwam w tytułowym wątku.

A jeśli chodzi o św. Franciszka, to zdecydowanie nie. On ani troszkę nie kreował samego siebie. Wprost przeciwnie. Był kreatywny wyłącznie w powierzonym mu dziele.
Jest doskonałym przykładem na całkowite pominięcie kreowania siebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bander

Re: Antychryst

Post autor: bander » 2018-02-27, 13:31

Andej pisze: 2018-02-26, 10:17 Kreatywność - jej realizacja jest nakazem boskim.
Ale kreowanie samego siebie, już nie. A nawet wprost przeciwnie. Czy którykolwiek ze świętych kreował siebie? Nie. Oni byli (i są) kreatywni w realizacji bożej woli.
Te dwa przejawy kreatywności dzieli cienka czerwona linia. Łatwo ja przekroczyć. A, na ten przykład, samiec alfa nie potrafi jej nie przekraczać.
Tak cienka czerwona linia, łatwo ją przekroczyć i to przekroczenie jest praktycznie niezauważalne dla innych. Nigdy nie wiadomo jak daleko zaszło to przekroczenie. Rozmawiając z takim człowiekiem nawet jeżeli jesteś wyczulony na fałsz nie wyczujesz kłamstwa , bo on wierzy że Bóg istnieje , nauki Jezusa przeważnie zna lepiej niż większość katolików(w teorii) i jeszcze jedna ważna rzecz. Odznaczają się oni niezwykłą pewnością siebie i bardzo wysoką samooceną rzadko będzie się z tobą kłócił. On ci przyzna racje ale po wyrażeniu swojego zdania. Przyznaje się do tego że się może myli ale przedstawił swoją wersję, zasiał wątpliwość. Fałszywi prorocy.
Nie umiem tego dobrze wytłumaczyć jak duże jest to zagrożenie. Prawdziwi wrogowie Kościoła nie są głupcami , satanistami czy innymi magami(oni też są)
Widziałem słyszałem jak ludzie po paru minutach rozmowy z człowiekiem który był na pewno w pierwszej 10 wrogów Kościoła w Europie zachwycali się jaki to miły ,mądry starszy pan.

bander

Re: Antychryst

Post autor: bander » 2018-03-01, 12:25

Andej pisze: 2018-02-27, 09:12 Problem w tym, że sam pomysł wątku "antychrystycznego" nie trzyma się kupy. Nie potrafię wrócić do "adremu", bo go nie wyczuwam w tytułowym wątku.

A jeśli chodzi o św. Franciszka, to zdecydowanie nie. On ani troszkę nie kreował samego siebie. Wprost przeciwnie. Był kreatywny wyłącznie w powierzonym mu dziele.
Jest doskonałym przykładem na całkowite pominięcie kreowania siebie.
Ja nie potrafię możne wszystkiego dobrze wyjaśnić ale myślę że tu jest to wyjaśnione:
https://www.youtube.com/watch?v=PKSQsrtkiCI

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Antychryst

Post autor: takisobie » 2020-01-30, 21:04

Dezerter pisze: 2018-02-26, 20:04 Ale wróćmy do Antychrysta
bander pisze: 2018-02-18, 00:08 Wszyscy myślą kim jest trzeci antychryst. On nie jest w jednej osobie. Jego są tysiace. On jest legionem.

Niezbyt taka teoria pasuje do zdecydowanej większości zapowiedzi/przepowiedni dotyczących antychrysta.
I tak na przykład według Włodzimierza Sołowjowa będzie to postać pociągająca z cechami pacyfisty , ekologa , ekumenisty ,ascety i jeszcze kilku innych , więc gdyby tak na to mniej więcej spojrzeć to będzie nim jakiś konkretny człowiek.
Czy w ogóle można by na obecną chwilę próbować snuć domysły kto ma "zadatki" na antychrysta ? Czy może ów człowiek już żyje ale nie istnieje jeszcze w opinii publicznej ?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Dezerter » 2020-01-30, 21:49

według Włodzimierza Sołowjowa będzie to postać pociągająca z cechami pacyfisty , ekologa , ekumenisty ,ascety i jeszcze kilku innych
Bardzo trafne, jak bym dodał - przywódca, dobroczyńca ludzkości wprowadzający pokój

Za mojego życia, w którym się interesuje tymi sprawami zdiagnozowani byli już 3 Antychrystów i nie myślę tu o bardzo wierzącym biskupie Rzymu, który nie jest zapowiadanym w Biblii antychrystem - stawiam na to cały swój autorytet - jakem Dezerter. Kto ma wątpliwości niech poczta Apokalipsę, a nie ogląda durne filmiki w necie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Antychryst

Post autor: takisobie » 2020-01-30, 22:18

Dezerter pisze: 2020-01-30, 21:49 Za mojego życia, w którym się interesuje tymi sprawami zdiagnozowani byli już 3 Antychrystów i nie myślę tu o bardzo wierzącym biskupie Rzymu, który nie jest zapowiadanym w Biblii antychrystem - stawiam na to cały swój autorytet - jakem Dezerter. Kto ma wątpliwości niech poczta Apokalipsę, a nie ogląda durne filmiki w necie.
Masz na myśli filmiki z treścią że obecny papież jest domniemanym antychrystem lub fałszywym prorokiem ?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Dezerter » 2020-01-30, 22:19

Wiesz dobrze co nam na myśli ;) - nie czarujmy się
Ostatnio zmieniony 2020-01-30, 22:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Antychryst

Post autor: takisobie » 2020-02-01, 18:47

Dezerter pisze: 2020-01-30, 21:49 Kto ma wątpliwości niech poczta Apokalipsę, a nie ogląda durne filmiki w necie.
Trudno udawać że to co się dzieje nie budzi wątpliwości , można przewinąć trochę tekstu w dół i zacząć od akapitu odnośnie podkopania fundamentów chrześcijaństwa. Jeśli to tylko bzdurne twierdzenia to proszę mnie w tym uświadomić.

https://idzpodprad.pl/baza-wiedzy/prenu ... wy-prorok/

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-01, 21:09

Przepraszam, ja tylko z uwagą ogólną; po co karmisz się naukami tego rodzaju, jak "Pod prąd"?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Antychryst

Post autor: takisobie » 2020-02-01, 21:40

Marek_Piotrowski pisze: 2020-02-01, 21:09 Przepraszam, ja tylko z uwagą ogólną; po co karmisz się naukami tego rodzaju, jak "Pod prąd"?
To pierwszy artykuł który przeczytałem jeśli chodzi o "Idź pod prąd"
A zauważyłeś jaki jest opis strony po wpisaniu w google ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-01, 21:47

Przecież to Chojecki.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Antychryst

Post autor: takisobie » 2020-02-01, 21:51

Marek_Piotrowski pisze: 2020-02-01, 21:47 Przecież to Chojecki.
Szczerze ? nie znam człowieka, tym nie mniej mógłbyś skomentować podane w artykule argumenty odnośnie uderzeń w chrześcijaństwo ? Chyba że stwierdzasz z przekonaniem że to bzdury na które szkoda czasu

ODPOWIEDZ