Antychryst

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
bander

Antychryst

Post autor: bander » 2018-02-18, 00:08

Wszyscy myślą kim jest trzeci antychryst. On nie jest w jednej osobie. Jego są tysiace. On jest legionem. Oni są wśród nas. Miłujący tolerancje i wiare w siebie.Pozytywnie myślący nawet pomagają innym , pełni litości nad nieszczęściami innych. Myślą że mają cząstkę Boga w sobie. Oni mogą wejść do Kościoła, przyjąć Najświętszy Sakrament dla nich to nic nie znaczy. Mutanci szatana.Teraz są ich tysiące. Oni aborcje uznają za barbarzyństwo ale dla siebie nie dla motłochu.Oni nawet wierzą w Boga tylko trochę innego haha. Wszystkie sekty okultystyczne czy inne ekologiczne uważają za pożytecznych idiotów. To wygląda mniej więcej tak że ludzi słabych psychiczne opęta szatan ale tych innych tylko kieruje a więc egzorcyzmy nie pomogą, ponieważ one uderzają w szatana będącego w człowieku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Antychryst

Post autor: Andej » 2018-02-18, 00:35

bander pisze: 2018-02-18, 00:08 ... Oni mogą wejść do Kościoła, ...
Wydaje mi się, ze się mylisz. Nie mogą wejść do Kościoła dopóki nie uwierzą. Nie da się być w Kościele nie wierząc. To sprzeczność. Do Kościoła nie da się inaczej wejść niż przez chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Nie wiem, jak sobie to wyobrażasz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bander

Re: Antychryst

Post autor: bander » 2018-02-18, 10:21

Andej pisze: 2018-02-18, 00:35
bander pisze: 2018-02-18, 00:08 ... Oni mogą wejść do Kościoła, ...
Wydaje mi się, ze się mylisz. Nie mogą wejść do Kościoła dopóki nie uwierzą. Nie da się być w Kościele nie wierząc. To sprzeczność. Do Kościoła nie da się inaczej wejść niż przez chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Nie wiem, jak sobie to wyobrażasz.
Tak . oczywiście masz rację. Mi chodzi o to , że nie mają żadnych oporów jak ludzie opętani czy zniewoleni. Powszechnie uznaje się że człowiek opętany ma jakieś opory duchowe a nawet fizyczne do przebywania w świątyniach. Oni tego nie mają.

Dominik

Re: Antychryst

Post autor: Dominik » 2018-02-18, 11:58

Co tacy ludzie robią zatem w Kościele? Nasuwa mi się myśl że chcesz powiedzieć że takie osoby są w Kościele, by go od wewnątrz zburzyć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Dezerter » 2018-02-18, 12:21

bander pisze: 2018-02-18, 00:08 Wszyscy myślą kim jest trzeci antychryst. On nie jest w jednej osobie. Jego są tysiace. On jest legionem. Oni są wśród nas. Miłujący tolerancje i wiare w siebie.Pozytywnie myślący nawet pomagają innym , pełni litości nad nieszczęściami innych. Myślą że mają cząstkę Boga w sobie. Oni mogą wejść do Kościoła, przyjąć Najświętszy Sakrament dla nich to nic nie znaczy. Mutanci szatana.Teraz są ich tysiące. Oni aborcje uznają za barbarzyństwo ale dla siebie nie dla motłochu.Oni nawet wierzą w Boga tylko trochę innego haha. Wszystkie sekty okultystyczne czy inne ekologiczne uważają za pożytecznych idiotów. To wygląda mniej więcej tak że ludzi słabych psychiczne opęta szatan ale tych innych tylko kieruje a więc egzorcyzmy nie pomogą, ponieważ one uderzają w szatana będącego w człowieku.
Dlaczego trzeci antychryst?
Ja uważam się za tolerancyjną osobę, w zdrowy sposób wierze w siebie (jako głowa rodziny, ojciec, szef firmy dający innym pracę, kierujący wspólnotą , forum czy prowadzący ewangelizację. Nie sposób tego wszystkiego robić, bez wiary w siebie )
Jestem osoba optymistyczna, która zawsze stara się myśleć pozytywnie. Mam cząstkę Boga w sobie - konkretnie neszama/tchnienie/dech życia
Oni mogą wejść do Kościoła, przyjąć Najświętszy Sakrament
czy
Oni mogą wejść do kościoła, przyjąć Najświętszy Sakrament
co chciałeś napisać?
Jestem ekologiem - masz coś do ekologów? nie segregujesz śmieci , lub wyrzucasz je do lasu?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Antychryst

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-18, 12:35

Muszę przyznać, że zwykle odrzuca mnie dopatrywanie się w konkretnych zjawiskach historycznych czy społecznych konkretnych zapisów z Apokalipsy - wszystkie pokolenia od czasu jej napisania to robiły.
Z drugiej strony nie zmienia to faktu, że niektóre zapowiedzi zdają się wypełniać.

Rzeczywiście też pomieszanie pojęć jest unikalne w tym, że zdaje się dotykać wielu hierarchów Kościoła (dawniej też były fałszywe ideologie, ale chyba nigdy nie były tak asymilowane w samym Kościele).

Jesli dobrze rozumiem to, co napisał bander, nie ma On nic przeciw tolerancji czy ekologii - ale przeciw karykaturom, które się dziś za tymi terminami kryją.
Sam byłem w latach 80-tych "ekologiem" (durna nazwa, swoją drogą - ekolog to naukowiec zajmujący się środowiskiem, a nie po prostu zwolennik ochrony przyrody), miałem z tego powodu "rozmowę" z panami z SB (usiłowali mnie nawet zwerbować strasząc jakimiś głupotami ;) ), zdarzyło mi się doprowadzić do zamknięcia szkoły, w której wojsko testowało nowy materiał, powodujący pylicę u dzieci, ale teraz jak słysze "ekolog" to nóż mi się w kieszeni otwiera.
Nie dość, że przeważyła "głupia ekologia" (na zasadzie "nie wycinajmy drzew z kornikami, bo kornik też żyje"), nie dość, że ekologia zrobiła się niezłym interesem, nie dość, że prawdziwe okazało się powiedzenie "jak zielony dojrzeje, to jest czerwony" to jeszcze rzeczywiście poszło w formy para- czy nawet w pełni religijne ("Gaja" itp bzdury, odmianą "ekologiczną" jest też tzw. "rodzimowierstwo").

Co do wiary w siebie, nie ma w niej nic złego, jesli nie wchodzi w formy patologiczne (np. stosowanie technik autosugestii, kiedy to gość 3 razy dziennie po 50 razy przed lustrem powtarza "jestem najlepszy" itdp)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Antychryst

Post autor: Andej » 2018-02-18, 12:57

Wobec wieczności, każdy czas jest czasem ostatecznym.
Wobec długości ludzkiego życia i nieznajomości momentu śmierci, każda chwila jest chwila ostateczną.

Czasy ostatecznie nie muszą dotyczyć globalnego końca świata, ale naszego stosunku do końca naszego czasu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Antychryst

Post autor: Jakub2 » 2018-02-18, 16:17

Mysle ze np." bestia, ktora jest ale jej nie ma" to po prostu struktury opresji wychodzace i majace zrodlo w samym czlowieku i nie chodzi tu o jakies wladze, system polityczny, czy konkretne osoby, bo prawie kazdy jest tej bestii zrodlem.
Takim najbardziej wyraznym przykladem jest rozumienie demokracji i niby w imie wolnosci, ograniczamy wolnosc innych.
To takie samonapedzajace sie bledne kolo, ktore ostatnimi czasy zaciesnia swoj krag duszac kazdego. Ci co za nia podaza, to jedni a ci ktorzy beda z nia walczyc to drudzy.

Co do konca swiata, to nie jest to taki koniec jakbysmy sobie wyobrazali.
Tak dla rozmyslania podam ze o tym tez mowi fragment "dwoje bedzie w polu, jedno bedzie zabrane, dwoje bedzie w lozku, jedno bedzie zabrane".
Gdzie, po co, ktorzy, jak, beda zabierani i co bedzie z reszta? Zna ktos odpowiedz?
Ostatnio zmieniony 2018-02-18, 16:27 przez Jakub2, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Antychryst

Post autor: Albertus » 2018-02-18, 17:24

Myślę że istnienie wielu antychrystów jest faktem i nie jest to nic nowego.

Przecież już święty Jan apostoł pisał:

J2: (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. (20) Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. (21) Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. (22) Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. (23) Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

Jak widać z tego fragmentu anychrystami są ludzie którzy wywodzą się z Kościoła i byli formalnie w jego strukturach ale już nie uznają nauczania jakie Kościół głosi. A w szczególności tych podstawowych prawd chrześcijańskich - że to właśnie Jezus Chrystus Syn Boga jest prawdziwym Mesjaszem

Ale istnienie tych wielu antychrystów nie stoi w żadnej sprzeczności i nie wyklucza istnienia jednoosobowego anychrysta czasów ostatecznych o którym święty Jan pisze że dopiero nadchodzi.

O tym antychryście pisze święty Paweł apostoł:

2Tes:(1) W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, (2) abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. (3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem.


Moim zdaniem chodzi tutaj o fałszywego mesjasza usiłującego w jakiś sposób realizować literę proroctw mesjańskich
Ostatnio zmieniony 2018-02-18, 17:43 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Antychryst

Post autor: Albertus » 2018-02-18, 17:31

Dezerter pisze: 2018-02-18, 12:21
bander pisze: 2018-02-18, 00:08 Wszyscy myślą kim jest trzeci antychryst. On nie jest w jednej osobie. Jego są tysiace. On jest legionem. Oni są wśród nas. Miłujący tolerancje i wiare w siebie.Pozytywnie myślący nawet pomagają innym , pełni litości nad nieszczęściami innych. Myślą że mają cząstkę Boga w sobie. Oni mogą wejść do Kościoła, przyjąć Najświętszy Sakrament dla nich to nic nie znaczy. Mutanci szatana.Teraz są ich tysiące. Oni aborcje uznają za barbarzyństwo ale dla siebie nie dla motłochu.Oni nawet wierzą w Boga tylko trochę innego haha. Wszystkie sekty okultystyczne czy inne ekologiczne uważają za pożytecznych idiotów. To wygląda mniej więcej tak że ludzi słabych psychiczne opęta szatan ale tych innych tylko kieruje a więc egzorcyzmy nie pomogą, ponieważ one uderzają w szatana będącego w człowieku.
Dlaczego trzeci antychryst?

No właśnie.

Dlaczego trzeci antychryst?

To chyba z przepowiedni Nostradamusa i ich współczesnych interpretacji?

Raczej nie z Biblii

Dominik

Re: Antychryst

Post autor: Dominik » 2018-02-18, 19:01

Tylko jak interpretować przepowiednie Nostradamusa?
. Jak dla mnie każdy może je na swój sposób interpretować.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Antychryst

Post autor: Albertus » 2018-02-18, 19:11

Dominik pisze: 2018-02-18, 19:01 Tylko jak interpretować przepowiednie Nostradamusa?
. Jak dla mnie każdy może je na swój sposób interpretować.

No właśnie.

Jakub2

Re: Antychryst

Post autor: Jakub2 » 2018-02-18, 23:11

Jak zrozumiesz Ponowne Przyjscie Chrystusa, to zrozumiesz jakim przeciwnym sposobem pojawi sie tez Antychryst.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Antychryst

Post autor: Albertus » 2018-02-19, 16:01

Jakub2 pisze: 2018-02-18, 23:11 Jak zrozumiesz Ponowne Przyjscie Chrystusa, to zrozumiesz jakim przeciwnym sposobem pojawi sie tez Antychryst.
Mógłbyś jaśniej?
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 16:01 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakub2

Re: Antychryst

Post autor: Jakub2 » 2018-02-19, 16:10

Albertus pisze: 2018-02-19, 16:01
Jakub2 pisze: 2018-02-18, 23:11 Jak zrozumiesz Ponowne Przyjscie Chrystusa, to zrozumiesz jakim przeciwnym sposobem pojawi sie tez Antychryst.
Mógłbyś jaśniej?
To nie jest takie latwe do wyjasnienia i musial bym tlumaczyc praktycznie cala Apokalipse i spora czesc Biblii, czyli musial bym podawac cytaty i do nich objasnienia ktore byly by rozwinieciem cytatow i w rezultacie bylo by to dluzsze niz cala Biblia, a tego nie da sie zrobic nawet w ciagu roku.
To co czasami pisze w takim jak wyzej skrocie, to glownie po to by zmusic-zachecic (zaleznie jak kto to odbiera) do myslenia i cztania z lepszym zrozumieniem samej Bibli.
Glowny problem jest taki jak z jaskiniowcem ktory zobaczyl samolot i nie potrafi tego opisac i wyjasnic znanymi mu slowami.
Te opisy sa w Pismach, tylko trzeba na nie spojzec nieco innaczej niz dotychczas.
Tak, wiem, zaraz beda oskarzenia ze niby jakies tajemnice mam ktorych nie chce zdradzic itp.
To jak ktos cos rozumie zalezy tylko od niego samego i moje rzeczywiste intencje nie maja z tym rozumieniem nic wspolnego.

Ogolnie to wiekszosc wierzacych po prostu boi sie cokolwiek napsac wlasnymi slowami glownie dlatego ze nie sa pewni czy dobrze rozumieja Pisma i wiare, dlatego ciagle mamy cytaty w kazdym najprostszym wyjasnianiu.
Natomiast tym ktorzy rozumieja Pisma, cytaty nie sa potrzebne by uwiarygodnic to co pisza, a jakies niezrozumiale szczegoly sa w stanie wyjasnic jesli im na to pozwola oponenci w normalnej dyskusji, a nie polowaniu na czarownice.
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 16:33 przez Jakub2, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ