Pytanie o samogwałt

ODPOWIEDZ
Adam123321

Pytanie o samogwałt

Post autor: Adam123321 » 2019-12-27, 21:35

Mam pytanie czy grzechem jest samo robienie sobie dobrze czy to że jest wytrysk spermy. Wiem że jest to nieco dziwne pytanie ale nie mam kogo się o to zapytać. Wiem że sperma nie powinna spaść na ziemię ale czy samo to że zrobię sobie dobrze bez wtrysku jest złe? I Jeszcze jedno pytanie czy jeśli nie jestem pewny czy ten grzech popełniłem przed czy po ostatniej spowiedzi to spowiadać się z niego? I czy można się spowiadać w domu samemu przed Bogiem?
Ostatnio zmieniony 2023-01-13, 17:05 przez Morkej, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Grzech?

Post autor: Andej » 2019-12-27, 22:37

Sobie dobrze? Co to znaczy? Tym bardziej, że dalej napisałeś, że robisz sobie zło. Zło jest złem, a nie dobrem. Nie szukaj rad tutaj, ale u spowiednika.
Odnoszę wrażenie, że oczekujesz odpowiedzi, która usprawiedliwi takie zachowanie. Nic z tego. Zło jest złem. Nie da się go przemalować na dobro. Udawanie nic nie da.
Miłe złego początki. W taki sposób niczego nie rozładujesz. Jedyne co osiągniesz, to nałóg. Chcesz się uzależnić od samogwałtu?

Dobrze, że masz wątpliwości. Lepiej wyspowiadaj się wyraźnie mówiąc, że nie wiesz, czy przed, czy po spowiedzi. Ale najważniejsze. Więcej tego nie rób. Dla własnego zdrowia i dla spokoju sumienia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Grzech?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-27, 22:51

Choć wydaje mi się, że nas "wkręcasz", odpowiem:
Adam123321 pisze: 2019-12-27, 21:35 Mam pytanie czy grzechem jest samo robienie sobie dobrze czy to że jest wytrysk spermy. Wiem że jest to nieco dziwne pytanie ale nie mam kogo się o to zapytać. Wiem że sperma nie powinna spaść na ziemię ale czy samo to że zrobię sobie dobrze bez wtrysku jest złe?
Rozumiem że odnosisz pytanie do tego, że część tłumaczeń wzmiankuje o "wyrzucaniu nasienia na ziemię" (np. Biblia Poznańska "Onan wiedział jednak, że do niego nie będzie należało to potomstwo. Ilekroć więc współżył z żoną swego brata, czynił źle [zrzucając nasienie] na ziemię, ażeby nie dać bratu potomstwa."/Rdz 38,9/)
Oczywiście istotą grzechu jest wytrysk poza łonem małżonki, a nie to, że nasienie spada na ziemię.
I Jeszcze jedno pytanie czy jeśli nie jestem pewny czy ten grzech popełniłem przed czy po ostatniej spowiedzi to spowiadać się z niego?
Na Twoim miejscu wyznałbym go i powiedział że nie jestem pewien. Po co komplikowac?
I czy można się spowiadać w domu samemu przed Bogiem?
Oczywiście. Można sie też spowiadać przed innym człowiekiem (Jk 5:16) - problem w tym, że nie daje to odpuszczenia grzechów, bowiem to władza została przekazana jedynie gronu apostołów J 20:23.
Owszem, w niebezpieczeństwie śmierci, gdy nie ma w pobliżu kapłana, żal doskonały daje odpuszczenie grzechów.

Wolfi

Re: Grzech?

Post autor: Wolfi » 2019-12-27, 23:51

Tak, jest to zle, nazywasz to zrobieniem sobie dobrze, lecz jest to jak pisze Andej zrobieniem sobie zle, dla kilku sekund mowiac wprost, pozornej przyjemnosci.
Dobre i z pewnoscia przyjemne jest wspolzycie z zona. Natomiast nie wiem czy podzielasz moje zdania, ze robienie tego z samym soba przynosi wstyd i jest doslownym gwaltem na samym sobie, bo tak naprawde tego nie chcesz, nikt tego nie chce.
Samogwalt jest przedstawiany czesto jako cos normalnego i naturalnego, ale nie jest. Jest zlem, za ktore, jesli zalujesz milosierny Pan Bog z radoscia Ci wybaczy, lecz grzech jak kazde zlo przynosi za soba przykre konsekwencje, samogwalt rowniez, wiec postaraj sie tego nie robic.
Ostatnio zmieniony 2019-12-27, 23:57 przez Wolfi, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam123321

Re: Grzech?

Post autor: Adam123321 » 2019-12-28, 10:10

Jaj już tego nie robię, wcześniej robiłem bo nie zdawałem sobie sprawy że jest to grzech.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Grzech?

Post autor: Andej » 2019-12-28, 10:45

To budujące. Na tym polega zachowanie osoby mądrej i inteligentnej. Na umiejętności wyciągania wniosków i korygowania postępowania. Tylko głupiec widząc, że robi coś źle, powtarza to raz kolejny. Mądry uczy się na błędach. Swoich i czyichś. Trzymaj się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ