Czy powinnam spowiadać się ze snu?

ODPOWIEDZ
Marysia0109
Bywalec
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 25 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Marysia0109 » 2020-01-21, 07:10

Witam. Pytanie jak w tytule, czy powinnam spowiadać się ze snu ? Miałam sen, w którym grzeszyłam nieczystością i mam straszny niesmak teraz po tym śnie. Jednak wiem, że to nie było świadome bo to był tylko sen i nie mam wpływu na to co mi się śni. Jednak mimo wszystko jakoś tak głupio mi po tym śnie iść do Komunii i przyjąć Pana Jezusa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Andej » 2020-01-21, 07:19

Marysia0109 pisze: 2020-01-21, 07:10... wiem, że to nie było świadome bo to był tylko sen i nie mam wpływu na to co mi się śni. ...
Grzech jest świadomym działaniem. Jeśli no coś nie masz żadnego wpływu, to nie może być w tym grzechu. Reakcje po przebudzeniu godna pochwały.
Jeśli jednak sny takie często się będą powtarzały, to dopiero wtedy może być uzasadnione zwrócenie się z tym do kogoś. Najlepiej księdza psychologa.
Jednak jestem dobrej myśli. Twoje pragnienie Jezusa i modlitwa powinny Cię prowadzić do dobra.
Śmiało przystąp do Stołu Pańskiego dziękując za wszystkie otrzymane dary.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Magnolia » 2020-01-21, 07:21

Dostałaś już odpowiedź Marysiu, bardzo dobrą. Pozdrawiam serdecznie i witaj na forum.

Marysia0109
Bywalec
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 25 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Marysia0109 » 2020-01-21, 07:43

Dziękuję za odpowiedź. Nie raz już takie sny miałam, czasem o innej temtyce, ale popełniłam w tych snach grzech. Nie dręczyłam się nimi bo wtedy miałam jeszcze inne sumienie. Ksiądz psycholog to byłby dobry pomysł i taka rozmowa myślę, że by mi się przydała. Jednak mieszkam w małym mieście i nie ma nikogo takiego. Zasięgłam kiedyś porady egzorcysty, ale stwierdził, że skoro nie mam problemu z Komunią Świętą, spowiedzią, modlitwą i chodzeniem do Kościoła to nie jest ze mną źle. Więc może faktycznie to ja mam jakieś wypaczone sumienie i nie potrzebnie szukam sobie zmartwień :).
Miłego dnia, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2020-01-21, 07:43 przez Marysia0109, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Andej » 2020-01-21, 08:03

Marysia0109 pisze: 2020-01-21, 07:43 ... mam jakieś wypaczone sumienie i nie potrzebnie szukam sobie zmartwień ...
Protestuję. Nie wypaczone (to ma wydźwięk pejoratywny) ale wyczulone (wydźwięk pozytywny). Złote serduszko. Bądź dumna, że jesteś tak wyróżniona. Wrażliwe sumienie to skarb. Nie zapominaj, że najlepszym psychologiem jest sam Jezus. Matce Jego też możesz się zwierzać.

Odsyłałem do kogoś lepszego niż ja. Ale skoro nie masz możliwości, to nasze Forum (teraz także i Twoje) jest dla Ciebie otwarte.

Mam prośbę. Zastanów się teraz nad swoimi myślami które miałaś w trakcie pisania pierwszego postu i zaraz potem. Czy nie "usłyszałaś" wtedy odpowiedzi na swój problem? Mam wrażenie, że tak było. Że już wtedy poznałaś odpowiedź. Dobre i szczere wyartykułowanie problemu często samo niesie odpowiedź. Sądzę, że sama sobie doskonale poradzisz. Ale tu, na pomocną rękę, zawsze możesz liczyć. Zapewne przekonasz się, że nie jedną.

Jesteśmy z Tobą. I jeszcze jedno. Niniejszym dołączam Cię do osób, w których intencji modlę się codziennie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marysia0109
Bywalec
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 25 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Marysia0109 » 2020-01-21, 08:28

Dzięki za tak miłe słowa. Kiedyś ksiądz mi przy spowiedzi też powiedział, że mam za wrażliwe sumienie. Oczywiście z jednej strony czasem tak myślę, że to może i taka łaska. A z drugiej strony to już nie pamiętam tego życia kiedy grzechami się nie przejmowałam - tylko dokąd by mnie takie życie prwadziło. Czasem przejmuję się jednym grzechem czasem nie grzechem nawet dość długo czy nawet po spowiedzi i to mi najbardziej życie utrudnia. Tu na forum już nie raz pomoc znalazłam więc super, że jesteście i dobrze, że to forum istnieje. A przede wszystkim dziękuję najbardziej jak potrafię za modlitwę!

Biserica Dumnezeu

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-21, 08:45

Marysiu - sen mara, Bog wiara.

nie przejmuj sie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Andej » 2020-01-21, 08:55

Marysia0109 pisze: 2020-01-21, 08:28 ... przejmuję się jednym grzechem czasem ... nawet po spowiedzi i to mi najbardziej życie utrudnia. ...
A powinno ułatwiać. Czy takie drążenie nie jest czyjąś podpowiedzią, że należy się skupić na tym, aby tego więcej nie powtarzać? Zamiast rozmyślać nad rozlanym mlekiem, zabezpieczyć się przed ponownym rozlaniem? Unikanie grzechów, to nie sztuka dla sztuki. To sens. To droga, która prowadzi do celu. Tak trzymać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marysia0109
Bywalec
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 25 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Marysia0109 » 2020-01-21, 11:34

Andej - oczywiście masz rację. Ja właśnie tak próbuję. I jak po spowiedzi postanawiam poprawę to staram się poprawić i dożyć do poprawy. Z tym, że zazwyczaj to są takie powszednie grzechy i tymi grzechami przejmuję się, ale potem - za dwa, trzy dni już to trochę ustaje. Do grzechów, które wracam często to są raczej cięższej kategorii, które popełniłam raz, inne kilka razy, dawno temu. Wyspowiadałam się za nie już dawno. Ale w sumie nie ma dnia, żeby Boga nie przepraszała za to. Jakoś tak mi wtedy łatwiej i lżej na duszy. Chociaż mam tą świadomość, że skoro się wyspowiadałam to już mam to odpuszczone i nie muszę codziennie za to przepraszać. A gdyby nie ten jeden ciężki grzech to dziś bym dalej żyła daleko od Boga, a do spowiedzi chodziłabym raz w roku. Może tak miało być i dzięki temu, że zgrzeszyłam przejrzałam na oczy i zaczęłam jakoś na nowo odkrywać Boga i poczułam, że chcę być blisko niego - kiedyś tego tak nieodczuwałam.

Magnolia

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Magnolia » 2020-01-21, 13:02

Bóg z każdego zła potrafi wyprowadzić dobro... myśle tu o okolicznościach Twojego nawrócenia.

Kochana, ja rozumiem żal za grzechy, ale tuz przed spowiedzią i zaraz po grzechu... ale przepraszanie za grzechy odpuszczone? Których nie ma i Bóg o nich nie pamięta, bo utonęły w Jego miłosierdziu?
Rozumiesz, ze to nie ma sensu?

Lepiej codziennie szukaj okazji do dziękowania Bogu za otrzymane łaski, wyostrz wzrok na szukanie dobra w swoim życiu i w ludziach.
Pozdrawiam

Marysia0109
Bywalec
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 25 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Marysia0109 » 2020-01-21, 14:36

Magnolia, ja wiem, że to nie ma sensu. Może faktycznie powinnam zacząć patrzeć na to inaczej, że tych grzechów już nie ma i powinnam i ja o nich zapomnieć.

Magnolia

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Magnolia » 2020-01-21, 15:08

To jest zdecydowanie dobry kierunek!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: Dezerter » 2020-01-21, 16:59

Magnolia pisze: 2020-01-21, 13:02 Bóg z każdego zła potrafi wyprowadzić dobro... myśle tu o okolicznościach Twojego nawrócenia.

Kochana, ja rozumiem żal za grzechy, ale tuz przed spowiedzią i zaraz po grzechu... ale przepraszanie za grzechy odpuszczone? Których nie ma i Bóg o nich nie pamięta, bo utonęły w Jego miłosierdziu?
Rozumiesz, ze to nie ma sensu?

Lepiej codziennie szukaj okazji do dziękowania Bogu za otrzymane łaski, wyostrz wzrok na szukanie dobra w swoim życiu i w ludziach.
Pozdrawiam
Całkowicie popieram Magnolie :!:
Co to za "pielęgnowanie" tych kilku grzechów?, co za troskliwe pamiętanie o nich? :-o :ymblushing:
Jestem ojcem i na miejscu Ojca bym sie zasmucił takim ciągłym przepraszaniem i wziął to za brak wiary w moje przebaczenie, czy jakoś tak, trochę psychologizując - pomyśl o tym
Dziękuj codziennie!, a przepraszaj tylko za to z czego się nie wyspowiadałaś, chyba, że okazjonalnie, to nie zaszkodzi.
Wzbogacaj nasze forum swoją osobą częściej :) :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy powinnam spowiadać się ze snu?

Post autor: sądzony » 2020-04-04, 22:21

Sen to sen.
Nie sądzę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ