Ulubione modlitwy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Abraham45
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 375 razy
Otrzymał podziękowań: 128 razy
Kontakt:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-27, 22:43

Ja najbardziej lubię i cenie Ojcze nasz, bo to jedna z tych najstarszych modlitw przekazana przez samego Jezusa.
Ale lubię tez Litanie, Godzinki oraz Psalmy, ale bardziej w formie śpiewanej, szczególnie te dwie ostatnie, chociaż i te dwie Litanie Loretańska i do Serca Jezusowego są w formie śpiewanej i można je znaleźć w sieci.
W kościele modle się raczej modlitwami własnymi, od siebie, bo tak jest najłatwiej, wyrażam wtedy to co czuję, co myślę, co chcę przekazać Jezusowi.

Każda modlitwa otwiera moje serce na relację z Bogiem, na Jego obecność podczas takiego dialogu, dlatego im bardziej mówię od siebie tym ta modlitwa jest bardziej szczera i otwarta na Jezusa.
"Chwalebny krzyż Zmartwychwstałego Pana jest drzewem mojego zbawienia. W jego korzeniach wzrastam, w jego gałęziach odpoczywam" :YMPRAY:

Tags:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Ulubione modlitwy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-05, 08:54

Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością naszą rodzinę. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia. W dzisiejszą noc Bożego Narodzenia naszą modlitwą ogarniamy też chrześcijan mieszkających w Betlejem i innych zakątkach Ziemi Świętej. Ty, Panie, znasz ich troski i niepokoje. Widzisz ich osamotnienie i lęk o przyszłość. Słyszysz wołanie o pokój i pojednanie między narodami i wyznawcami różnych religii. Ześlij, Panie, swój pokój na udręczoną wojnami i przemocą Ziemię Świętą. Ulecz z nienawiści serca żydów, muzułmanów i chrześcijan. Pomóż im przebaczyć wzajemne urazy i krzywdy. :)

Awatar użytkownika
Antagonista
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: Antagonista » 2019-03-11, 00:43

Od jakiegoś czasu jedną z moich ulubionych jest ta, znaleziona w dziele "Mój niedzielny mszalik" księdza Józefa Stedmana:
Pomnij, o Panno święta co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie, że nigdy nie słyszano, aby gdy się Polska w potrzebie pod Twoją obronę uciekała, Twego wspomożenia błagała, od Ciebie opuszczoną była. Taką ożywieni ufnością, o cudowna Panno Częstochowska, Naród Polski do stóp Twoich przypada i błagalne wznosi ku Tobie wołanie. Królowo Korony Polskiej, Królestwa swego strzeż! Od Wschodu do Zachodu na straży granic Polski, o Pani nasza, stań! Płaszczem swym jako puklerzem od wrogów chroń! Wojnom, głodowi i zarazom, niezgodzie i klęskom wszelkim przystępu do Polski broń! A dusze Narodu Twego do Syna Swego skłoń. O Matko Chrystusowa, Matko łaski Bożej, nie gardź tym Polskim wołaniem, lecz usłysz je i racz wysłuchać, o łaskawa, o litościwa Pani i Królowo nasza. Amen.
Mając umysł stateczny czynić, co należy,
Niech moja łódź, gdzie pędzi wola Boża, bieży
I przy brzegu, który mi Bóg naznaczył, stanie,
Jeśli nie jest bezportne ludzkie żeglowanie.
Mikołaj Sęp Szarzyński - Pieśń IX

Awatar użytkownika
Viridiana
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Wysłał podziękowań: 147 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy

Post autor: Viridiana » 2019-03-11, 12:18

Ja najbardziej lubię "Ojcze Nasz". ;)
Omnia vincit Amor et nos cedamus Amori (Wergiliusz, Eklogi)

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 647 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Post autor: Magnolia » 2019-04-15, 15:29

Modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.
Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia...Flp 4, 13

Awatar użytkownika
Efezjan
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Efezjan » 2019-04-15, 19:34

Teraz po rekolekcjach: medytacja ignacjańska - trzeba będzie jutro trochę pomedytować.
Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ