Ulubione modlitwy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Abraham45
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 1195
Rejestracja: 30 wrz 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 375 razy
Otrzymał podziękowań: 128 razy
Kontakt:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-27, 22:43

Ja najbardziej lubię i cenie Ojcze nasz, bo to jedna z tych najstarszych modlitw przekazana przez samego Jezusa.
Ale lubię tez Litanie, Godzinki oraz Psalmy, ale bardziej w formie śpiewanej, szczególnie te dwie ostatnie, chociaż i te dwie Litanie Loretańska i do Serca Jezusowego są w formie śpiewanej i można je znaleźć w sieci.
W kościele modle się raczej modlitwami własnymi, od siebie, bo tak jest najłatwiej, wyrażam wtedy to co czuję, co myślę, co chcę przekazać Jezusowi.

Każda modlitwa otwiera moje serce na relację z Bogiem, na Jego obecność podczas takiego dialogu, dlatego im bardziej mówię od siebie tym ta modlitwa jest bardziej szczera i otwarta na Jezusa.
"Chwalebny krzyż Zmartwychwstałego Pana jest drzewem mojego zbawienia. W jego korzeniach wzrastam, w jego gałęziach odpoczywam" :YMPRAY:

Tags:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 10 lut 2019
Wysłał podziękowań: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Płeć:

Ulubione modlitwy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-05, 08:54

Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością naszą rodzinę. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia. W dzisiejszą noc Bożego Narodzenia naszą modlitwą ogarniamy też chrześcijan mieszkających w Betlejem i innych zakątkach Ziemi Świętej. Ty, Panie, znasz ich troski i niepokoje. Widzisz ich osamotnienie i lęk o przyszłość. Słyszysz wołanie o pokój i pojednanie między narodami i wyznawcami różnych religii. Ześlij, Panie, swój pokój na udręczoną wojnami i przemocą Ziemię Świętą. Ulecz z nienawiści serca żydów, muzułmanów i chrześcijan. Pomóż im przebaczyć wzajemne urazy i krzywdy. :)

Awatar użytkownika
Antagonista
Bywalec
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 15 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Płeć:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Antagonista » 2019-03-11, 00:43

Od jakiegoś czasu jedną z moich ulubionych jest ta, znaleziona w dziele "Mój niedzielny mszalik" księdza Józefa Stedmana:
Pomnij, o Panno święta co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie, że nigdy nie słyszano, aby gdy się Polska w potrzebie pod Twoją obronę uciekała, Twego wspomożenia błagała, od Ciebie opuszczoną była. Taką ożywieni ufnością, o cudowna Panno Częstochowska, Naród Polski do stóp Twoich przypada i błagalne wznosi ku Tobie wołanie. Królowo Korony Polskiej, Królestwa swego strzeż! Od Wschodu do Zachodu na straży granic Polski, o Pani nasza, stań! Płaszczem swym jako puklerzem od wrogów chroń! Wojnom, głodowi i zarazom, niezgodzie i klęskom wszelkim przystępu do Polski broń! A dusze Narodu Twego do Syna Swego skłoń. O Matko Chrystusowa, Matko łaski Bożej, nie gardź tym Polskim wołaniem, lecz usłysz je i racz wysłuchać, o łaskawa, o litościwa Pani i Królowo nasza. Amen.
Błogosławiony Pan – Opoka moja,
On moje ręce zaprawia do walki,
moje palce do wojny.
On moim wiernym sprzymierzeńcem i warownią moją,
osłoną moją i moim wybawcą,
moją tarczą i Tym, któremu ufam,
Ten, który mi poddaje ludy.

Awatar użytkownika
Viridiana
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 551
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy
Płeć:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Viridiana » 2019-03-11, 12:18

Ja najbardziej lubię "Ojcze Nasz". ;)

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3189
Rejestracja: 26 lis 2017
Lokalizacja: Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 583 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy
Płeć:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Magnolia » 2019-04-15, 15:29

Modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.
Prosić codziennie Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały jego Boskiego Majestatu. Amen.

Awatar użytkownika
Efezjan
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Płeć:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Efezjan » 2019-04-15, 19:34

Teraz po rekolekcjach: medytacja ignacjańska - trzeba będzie jutro trochę pomedytować.
Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ