Różaniec

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Eden
Dyskutant
Dyskutant
Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłał podziękowań: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy
Re: Różaniec

Post autor: Eden » 2019-08-13, 15:15

Marek_Piotrowski pisze:
2019-08-13, 14:38
Modląc się za zmarłych, modlimy się za zbawionych przechodzacych proces doskonalenia - pomagamy zlikwidować duchowe skutki grzechów.
Oni już mają odpuszczone grzechy. Gdyby nie mieli, byliby w piekle - a tam im pomóc modlitwą (ani w żaden inny sposób) nie jesteśmy w stanie.
A kto, i jak ma wiedzieć, czy ktoś jest w piekle (wtedy modlitwa nieskuteczna), czy w niebie (wersja optymalnie najlepsza - modlitwa niepotrzebna), czy w czyśćcu (i tu modlitwa ma być pomocna)?!
"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany". 2Tm 3:16-17

Tags:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 743 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-13, 15:26

Pan Bóg jedynie. Ale modlitwa nie ginie.
Ostatnio zmieniony 2019-08-13, 15:26 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eden
Dyskutant
Dyskutant

Post autor: Eden » 2019-08-13, 16:40

Marek_Piotrowski pisze:
2019-08-13, 15:26
Pan Bóg jedynie. Ale modlitwa nie ginie.
Żeby tylko nie była źle ukierunkowana... [-x
"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany". 2Tm 3:16-17

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 737 razy
Otrzymał podziękowań: 567 razy

Post autor: Magnolia » 2019-08-14, 22:23

Modlitwa jest dobrem jeśli jest w czyjejś intencji, modlimy się o dobro dla kogoś, takie jest założenie. Więc Bóg jako Dobro Najwyższe z pewnością zrobi jakieś dobro z takiej modlitwy.
Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia...Flp 4, 13

Awatar użytkownika
PiotrG
Przybysz
Przybysz

Post autor: PiotrG » 2019-08-15, 00:42

Różaniec to piękna modlitwa w swojej prostocie i doskonale silna przeciw pokusom szatana. Dla mnie największą formą tej modlitwy jest Nowenna Pompejańska - sam wiele razy odmawiałem i teraz patrząc z perspektywy czasu jestem zdumiony jak zmieniło się moje życie. Z tego co można przeczytać w internecie to Pompejanka jest jest jedną z największych dróg dotarcia do Maryi. Nowenna Pompejańska na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana, ale rzeczywiście jest prosta - szczegółowa instrukcja i świadectwa znajdziecie tutaj. Czy ktoś z Was również odmawia lub zastanawia się czy rozpocząć? Jeżeli tak - to jak najbardziej zachęcam :)

Awatar użytkownika
Eden
Dyskutant
Dyskutant

Post autor: Eden » 2019-08-15, 05:16

Czy można nie odmawiać różańca i być zbawionym?

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 517 razy

Post autor: Andej » 2019-08-15, 07:55

Można. To nie warunek. To ułatwienie. Rozważania pomagają odpowiadać na życiowe pytania, znajdować drogę, naśladować Jezusa.

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 737 razy
Otrzymał podziękowań: 567 razy

Post autor: Magnolia » 2019-08-15, 08:56

Eden pisze:
2019-08-15, 05:16
Czy można nie odmawiać różańca i być zbawionym?
Można, to tylko jedna z form modlitwy. Istotna jest sama modlitwa. Tu mamy możliwość wyboru jak chcemy się modlić.
Ja kiedyś na spowiedzi wyznałam, że nie lubię różańca i mnie usypia, a rozważać wcale nie umiem.
Usłyszałam: Nie musisz, wybierz sobie inną modlitwę jest tyle do wyboru.

Wybrałam koronkę, :))
Ale gdy na forum rozważaliśmy tajemnice różańcowe codziennie to przyznam, że czułam się ubogacona rozważaniami.
O Maryji mamy kilka wątków na forum, nawet sporo, bo wiele ludzi ma wątpliwości, może tam podyskutujemy?
Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia...Flp 4, 13

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ