Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Dzik » 2021-12-05, 09:04

Andej pisze: 2021-12-03, 20:52
Dzik pisze: 2021-12-02, 21:26 dzisiaj trzeci raz oblałem jeszcze na placu bo na łuku a za drugim razem mi nie wiele brakło bo parkowanie zawracanie i najtrudniejsze skrzyżowania miałem już za sobą ale pod koniec oblałem więc modlitwa w tej intencji nie ma sęsu bo Bóg chyba nie chce żebym zdał. Gdyby chciał mnie wysłuchać to już by to zrobił ale widocznie nie chce więc ile bym się modlił to nic to nie da
Uważam, że sposób nauki, jak też egzaminowania jest sztuczny. I czasem bez sensu.
Ale zastanów się, czy to nie jest znak, że musisz się jeszcze czegoś nauczyć? Pomyśl o potencjalnych konsekwencjach jazdy na łuku, gdybyś kogoś potrącił, okaleczył, a nawet zabił. Czy nie lepiej ćwiczyć i opanować perfekcyjnie. (Choć przyznam, że jeżdżę coraz gorzej i gdybym miał teraz zdawać na prawko, to nie miałbym szans. Zwłaszcza, gdyby ktoś z miarką sprawdzał, co i jak. Ale, choć cienias jestem, to jeszcze nigdy nie uszkodziłem człowieka.)
A modlitwa ma sens zawsze. Pomodlę się o to, abyś nie wątpił w jej sens.
mysza365 pisze: 2021-12-03, 19:38 Jakieś w rodzinie skomasowane problemy - trzy osoby ciężko chore (mama, ja, synowa). Upraszam szczególnie o modlitwę za synową, która ma już termin porodu, a jest bardzo słabieńka. Bóg Wam zapłać i zwróć we wszelkich błogosławieństwach!
Upraszam Boga o wiarę w szczęśliwy finał, jak też o szczęśliwe narodziny oraz zdrowie dla mamy i malucha.
na łuku oblałem ze stresu wcześniej za pierwszym razem oblałem na kierunkach w połowie a za drugim razem to już pod koniec na czymś innym tak że umiem robić łuk tylko ten jeden raz mi nie wyszło a co do musisz się czegoś nauczyć jak to mówią nauka jest dopiero po zdaniu egzaminu a przed egzaminem to jest tylko nauka do egzaminu a jak się jest niepewnym swoich umiejętności to nie pędzi się jak wariat ani nie pcha się w wielkie miasta
Ostatnio zmieniony 2021-12-05, 09:05 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

mysza365

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: mysza365 » 2021-12-05, 16:18

Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy wysłali westchnienie do nieba - dzieciątko urodziło się zdrowe, mam nadzieję, że nas wszystkich to słabowanie do końca odpuści, na razie wygląda, że będzie już lepiej. Bóg zapłać!

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Lunka » 2021-12-05, 19:49

@mysza365 to gratulacje szczęśliwa babciu 🙂


Ja proszę o modlitwę za śp. Marcina, który odszedł dziś do Pana w wieku 40 lat. I za jego rodzinę pogrążona w rozpaczy, szczególnie za syna, który jest kolega mojej siostrzyczki ☹️
To jest straszne ☹️
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-12-05, 20:31

Słusznie. Za kierownicą konieczna pokora. Bo człek uczy się całe życie.
Przykre to, ze szkolenie tak zorganizowane, aby uczyć się do egzaminu. Wg mnie, cały plac manewrowy, to głupota, jeśli chodzi o egzamin. Celem egzaminu powinno być zapewnienie bezpieczeństwa.
A te, często nieuzasadnione wymogi wywołują jedynie stres. Prze co negatywnie wpływają na zdających. Ale, ośrodki egzaminacyjne mają w tym swój materialny cel, aby uwalać jak najwięcej osób.
Są osoby, które, jeśli to możliwe, zmieniają ośrodki, w których zdają. Bo są miejsca z wysoką zdawalnością i z bardzo niską.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2021-12-07, 11:52

A ja prosze o modlitwe o bezpieczna jazde do Francji, do wioski Pencran.
Jutro rano wyjezdzam, a w obecnych warunkach jazda samochodem osobowym z duza przyczepa stwarza dodadkowe niebezpieczenstwo, a mam do przejechania 2000 km.
Wszystkim zyczliwym Bog zaplac.
Nie dziekuje, bo dziekowanie to doczesna nagroda.
Ostatnio zmieniony 2021-12-07, 12:32 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Praktyk » 2021-12-07, 11:54

Jozek pisze: 2021-12-07, 11:52 A ja prosze o modlitwe o bezpieczna jazde do Francji.
Jutro rano wyjezdzam, a w obecnych warunkach jazda samochodem osobowym z duza przyczepa stwarza dodadkowe niebezpieczenstwo, a mam do przejechania 2000 km.
Szerokości.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Czarny » 2021-12-07, 13:28

Poproszę o modlitwę w intencji mojej mamy. Tak dzielnie się trzymała a teraz pojawiła się podwyższona temperatura :(

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2021-12-07, 13:35

Przejdzie, goraczka to objaw walki organizmu, a jak walczy, to znaczy ze jeszcze moze to zrobic, to znaczy ze ma jeszcz sporo Bozych sil tzw. witalnych.
Wystarczy modlitwa o sile by ta walke doprowadzic do dobrego rezultatu.
.
Ostatnio zmieniony 2021-12-07, 13:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Czarny » 2021-12-07, 14:30

Jednak covid u mamy, test dodatni.
Ostatnio zmieniony 2021-12-07, 14:53 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2021-12-07, 15:26

Dwa lata temu w dyskusji nad kowidem powiedzialem szwagierce ze jak uwierzy ze kowid ja zabije to ja zabije, a jak nie uwierzy to nic jej nie bedzie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Czarny » 2021-12-07, 15:35

To mama ma szanse przeżyć. Bo nie zna wyniku testu. Pocieszyłeś mnie Jozek ;)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Skaza » 2021-12-07, 15:55

Czarny pisze: 2021-12-07, 14:30 Jednak covid u mamy, test dodatni.
Pomodlę się aby łagodnie przebiegło wszystko :(

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Jozek pisze: 2021-12-07, 11:52 A ja prosze o modlitwe o bezpieczna jazde do Francji, do wioski Pencran.
Jutro rano wyjezdzam, a w obecnych warunkach jazda samochodem osobowym z duza przyczepa stwarza dodadkowe niebezpieczenstwo, a mam do przejechania 2000 km.
Wszystkim zyczliwym Bog zaplac.
Nie dziekuje, bo dziekowanie to doczesna nagroda.
Spokojnej, bezpiecznej podróży @Jozek pomodlę się.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-12-07, 22:28

Stale się modlę o zdrowie. Ostatnio, także własne. Wcześnie wyłącznie w intencji czyjegoś. Siostrzeniec złapał. Ale zanim na dobre go zmogło jeszcze poszedł do pracy. Nauczyciel. Wszystkich postrzegał.
Ale que sera, sera. Wszystko w ręku Boga.
Modlę się w intencji wszystkich chorych, aby nie upadali na duchu. Aby wiarą w wyzdrowienie mobilizowali organizm do walki.
I modlę się tych, którzy troszczą się o chorych, opiekują nimi. Aby mieli siłę i zdrowie. I potrafili wspierać duchowo, psychicznie i fizycznie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Susanna » 2021-12-09, 04:57

Ja się modlę codziennie w następujących intencjach:. Za dusze w czyśćcu cierpiące w tym o dar nieba dla mojego taty.
Za chorych, o łaskę zdrowia oraz o spokojną śmierć dla mnie i moich bliskich. 🙏🏼 (nie chciałabym w przyszłości przed śmiercią tak cierpiec jak mój tata). :-ss

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Modlę się też w waszych intencjach 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 04:55 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Skaza » 2021-12-09, 13:48

Dayy pisze: 2021-12-09, 04:57 Ja się modlę codziennie w następujących intencjach:. Za dusze w czyśćcu cierpiące w tym o dar nieba dla mojego taty.
Za chorych, o łaskę zdrowia oraz o spokojną śmierć dla mnie i moich bliskich. 🙏🏼 (nie chciałabym w przyszłości przed śmiercią tak cierpiec jak mój tata). :-ss

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Modlę się też w waszych intencjach 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Ja zawsze zapominam o modlitwie w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, jakoś mi to umyka ehh.
Staram się również pamiętać w codziennej modlitwie o waszych intencjach.

ODPOWIEDZ