Przerwana modlitwa

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Przerwana modlitwa

Post autor: Aga1986 » 2020-04-09, 17:26

Czy przerwana modlitwa różańcowa podoba się Panu Bogu? Podczas odmawiania różańca gdy skończyłam 1 dziesiątkę powiedziałam Maryi że muszę na moment przerwać ale zaraz wrócę. Powód przerwania był trochę może dziwny ale cierpię na nerwicę lękowa i musiałam zrobić pewna rzecz żeby skupić się i kontynuować modlitwę...czasem mam natrętne myśli że np jestem nieodpowiednio ubrana do modlitwy i że nie będzie się podobać Bogu i lepiej ją przerwać. Przed modlitwą nie pomyślałam o tym tylko w trakcie i tą pierwszą dziesiątke odmawiałam w rozproszeniu. Zaraz potem a trwało to chwilę wróciłam do modlitwy zrobiłam znak krzyża i ją kontynuowałam.
Ostatnio zmieniony 2020-04-09, 17:28 przez Aga1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Przerwana modlitwa

Post autor: Dominik » 2020-04-09, 18:02

Nie sądzę by przerywanie modlitwy było zle w sytuacjach ważnych. Dla Ciebie ta sytuacja była ważna, inaczej byś się nie skupiła na modlitwie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Przerwana modlitwa

Post autor: sądzony » 2020-04-09, 18:03

Wiesz, myślę, że zarówno Trójca jak i Maryja są bardziej wyluzowani niż nam się wydaje.
Nie przejmuj się.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Przerwana modlitwa

Post autor: Andej » 2020-04-09, 19:30

Aga1986 pisze: 2020-04-09, 17:26 Czy przerwana modlitwa różańcowa podoba się Panu Bogu? ...
Zmieniłbym pytanie na: Czy modlitwa różańcowa podoba się Panu Bogu? I odpowiedział, że tak.
Ale na pytaniem czy samozadręczanie się takimi problemami podoba się Panu, odpowiedziałbym, że wątpię. Jeśli masz wątpliwości, to zacznij od nowa. Albo przeproś. Ale nie zawracaj Bogu głowy tym. Zamiast tego chwał Go i uwielbiaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wXlfX

Re: Przerwana modlitwa

Post autor: wXlfX » 2020-04-09, 19:35

U Cb to wynika z psychiki chyba, to musisz popracować nad tym, najlepiej potrząsnać tobą ;P bo zadajesz sb bezsensowne pytania, nie zadręczaj się takimi rzeczami.
Ale mnie śmieszą takie pytania, podonych wiele widziałem typu czy jak ugryzłem kawałek wędliny w piątek to grzech itd. ;P KatolicY słyszycie siebie... A jak burza jest to Bozia krzyczy co nie? ;P
Wypada popracować nad swoim obrazem Boga i powtórzyć sobie prawdy wiary.

Magnolia

Re: Przerwana modlitwa

Post autor: Magnolia » 2020-04-09, 19:41

To prawda co pisze Wilk, trzeba sobie zadać pytanie, czy Bogu podoba się że się tak zadręczasz? że żyjesz w niewoli wykonywania czegos pod przymusem ? Czy podoba sie Bogu życie w lęku?
Przecież w Biblii powtarza się zwrot :nie lękajcie się - az 365 razy - jakby Bóg to mówił do nas każdego dnia.

Agnieszko - wiara w Jezusa usuwa każdy rodzaj lęku!
Powtarzaj to sobie codziennie!

ODPOWIEDZ