Modlitwa do Anioła Stróża

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Dominik

Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: Dominik » 2020-05-10, 21:20

Był temat o tym czy Anioł Stróż istnieje, czy działa, ale nie było dyskusji nad tym czy trzeba się do nich modlić.
Ja tego nie robię, pewnie dlatego że jakoś mało słychać o takich modlitwach.
Jak to wygląda u Was? Czy trzeba się do nich modlić, skoro nam pomagają?

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: Betka » 2020-05-10, 21:39

Dziękuję mu za to co od niego otrzymuję .
Wysyłam go tam gdzie nie mogę być,żeby pomóc komuś.
Jestem codziennie wdzięczna :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: sądzony » 2020-05-10, 21:47

Moja z nim relacja zakończyła się w dzieciństwie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: Magnolia » 2020-05-10, 22:23

Wiesz Dominiku, jesli wiadomo że każdy ma Anioła Stróża, a my w żaden sposób z nim nie współpracujemy no to marnuje się ten Anioł... a mógłby zrobić wiele dobrego dla nas i dla innych.

Że do św Michała Archanioła dobrze jest modlić się o pomoc w walce duchowej to już wiecie, czy też jeszcze nie?

A posyłanie Anioła by czegoś dopilnował, jak my sami nie możemy naprawdę działa i się sprawdza... no ale dobrze jest się najpierw zaprzyjaźnić ze swoim Aniołem.
Kiedyś ktoś mi opowiadał, że jesli nie możemy kogoś do czegoś przekonać, to mamy to zadanie zlecić naszemu Aniołowi by ten pogadał z Aniołem Stróżem tego drugiego i tamten wpłynął na tego człowieka - 3 na jednego innymi słowy;-)

Dodano po 34 sekundach:
sądzony pisze: 2020-05-10, 21:47 Moja z nim relacja zakończyła się w dzieciństwie.
Na szczęście w każdej chwili można ją odnowić :-bd

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: Jozek » 2020-05-11, 09:35

sądzony pisze: 2020-05-10, 21:47 Moja z nim relacja zakończyła się w dzieciństwie.
Widocznie byles trudnym dzieckiem. ;)
Moze teraz Ty powinienes Nim sie zajac by nie byl ciagle zasmucony i zawstydzony ze nie poradzil sobie z zadaniem?
Pokaz mu ze wysilki jakie wlozyl tak calkiem nie zmarnowales. Jestes teraz dorosly, to powinienes wiecej rozumiec.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: Niezapominajka » 2020-05-11, 16:59

Ja nadal modlę się do Niego. Co prawda standardową modlitwą "Aniele Boży, stróżu mój.." ale w głębi serca wiem, że On przy mnie jest. I gdy np. budzę się w nocy to wiem, że jest przy mnie Anioł Stróż, Jezus, Maryja i św. Archanioł - z takim "wojskiem" nic mi nie straszne :) i zasypiam..
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-05-11, 19:21

Jakiś czas temu dowiedziałam się, że odmawiając modlitwę do Anioła Stróża, możemy modlić się do swojego Anioła Stróża, ale też do Aniołów Stróżów innych osób. I w ten sposób wypraszamy dla nich opiekę.
Pewnie, że warto odmawiać tę modlitwę. Na pewno cieszy to naszego Anioła Stróża, bo on chce nam pomagać.
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 19:22 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża

Post autor: sądzony » 2020-05-11, 19:29

Jozek pisze: 2020-05-11, 09:35
sądzony pisze: 2020-05-10, 21:47 Moja z nim relacja zakończyła się w dzieciństwie.
Widocznie byles trudnym dzieckiem. ;)
Moze teraz Ty powinienes Nim sie zajac by nie byl ciagle zasmucony i zawstydzony ze nie poradzil sobie z zadaniem?
Pokaz mu ze wysilki jakie wlozyl tak calkiem nie zmarnowales. Jestes teraz dorosly, to powinienes wiecej rozumiec.
Byłem nawet bardzo. Nadal jestem.
Czy nie za dużo tych "Bogów" (w sensie Trójca Święta), Matka Boska, wszyscy święci, Aniołowie Stróże, ....
Czasem mam wrażenie, że chrześcijaństwo to religia politeistyczna, ale z drugiej strony
to paradoks jedności w wielości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ