Boję się modlić

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Boję się modlić

Post autor: baca350 » 2021-04-30, 12:53

Z modlitwami ostrożnie. Mogą sie ziścić.
Gdy 10 000 ludzi w jednym momencie zażyczy sobie tego samego -- może się stać. Kiedyś bym tak nie powiedział. Dlatego modły zbiorowe maja sens. Ważne by to były modły z przekonaniem i w jednym czasie. Ktoś to usłyszy. Lepiej niż pojedynczą osobę.
H.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Boję się modlić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-30, 22:19

To zależy, czy to, o co się modlą jest dobre. Liczba raczej nie jest decydująca.

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Boję się modlić

Post autor: baca350 » 2021-04-30, 23:35

Marku, jeżeli 10 000 ludzi w jednej chwili pomodli się o czyjąś śmierć to wielce prawdopodobne jest ze tak się stanie. Choć nie wiem dlaczego, mam takie przeczucie. A przeczucia to kolejna zagadka. Czy w dobrej czy w złej intencji to obojętne.
Takiemu Stalinowi to chyba więcej ludzi życzyło śmierci ale robili to w sposób nieskoordynowany. W końcu wykorkował ale raczej modły mu nie pomogły w tym. Miał 75 lat w końcu. A modły o ozdrowienie IP2 tez nie pomogły.
Wierzę w modły. Sam sie modle czasem i jak do teraz On mi wymiata kamyczki spod stóp, choć nie wiem dlaczego skoro wiecznie pyskuję.
Logiczne wytłumaczenie jest takie ze ma mnie za nieszkodliwca i może mnie lubi nawet? Tak to sobie tłumaczę.
H.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Boję się modlić

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-05-01, 09:30

baca350 pisze: 2021-04-30, 23:35 Marku, jeżeli 10 000 ludzi w jednej chwili pomodli się o czyjąś śmierć to wielce prawdopodobne jest ze tak się stanie. Choć nie wiem dlaczego, mam takie przeczucie. A przeczucia to kolejna zagadka. Czy w dobrej czy w złej intencji to obojętne.
Takiemu Stalinowi to chyba więcej ludzi życzyło śmierci ale robili to w sposób nieskoordynowany. W końcu wykorkował ale raczej modły mu nie pomogły w tym. Miał 75 lat w końcu. A modły o ozdrowienie IP2 tez nie pomogły.
Wierzę w modły. Sam sie modle czasem i jak do teraz On mi wymiata kamyczki spod stóp, choć nie wiem dlaczego skoro wiecznie pyskuję.
Logiczne wytłumaczenie jest takie ze ma mnie za nieszkodliwca i może mnie lubi nawet? Tak to sobie tłumaczę.
H.
To błędne myślenie. Protestanci angielscy kiedyś zmierzyli czy modły za zdrowie króla z rodziną pomagają - bo cały kraj się modlił. Okazało się, że wcale nie pomagają. Jak można było się spodziewać, służy tam to teraz za argument, że Boga nie ma - a nie, że na przykład z ich głową kościoła jest coś nie tak.

W nowennie pompejańskiej dostaniesz cokolwiek o co prosisz jak ją odmówisz - o ile będzie to zgodne z Bożą wolą.
Tzn też ze dostaniesz to co służy zbawieniu, a nie dostaniesz tego co mu będzie przeszkadzać.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Boję się modlić

Post autor: adampiotr » 2021-05-01, 09:59

jeżeli 10 000 ludzi w jednej chwili pomodli się o czyjąś śmierć to wielce prawdopodobne jest ze tak się stanie. Ale nie masz 100 % pewności ,ze się to stanie. Bo widzisz to jak wygranie w totka albo wysłucha albo nie :D.

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Boję się modlić

Post autor: baca350 » 2021-05-01, 11:21

Krystian-- to luźne fantazje, ale ci modlący być może myśleli co innego albo nie byli przekonani. Może wielu z nich modliło się o rychła śmierć władcy. Kto zbada o czym myśleli. Władcom z reguły życzy sie szybkiej śmierci.
H.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Boję się modlić

Post autor: sądzony » 2021-05-01, 13:26

krystian.zawistowski pisze: 2021-05-01, 09:30 W nowennie pompejańskiej dostaniesz cokolwiek o co prosisz jak ją odmówisz - o ile będzie to zgodne z Bożą wolą.
Żyjąc zgodnie z Wolą Bożą nie musisz dostawać niczego i modlić się o coś dla siebie.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 13:27 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Boję się modlić

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-05-01, 14:07

sądzony pisze: 2021-05-01, 13:26 Żyjąc zgodnie z Wolą Bożą nie musisz dostawać niczego i modlić się o coś dla siebie.
Dunno, ja za siebie myślę, że muszę.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Boję się modlić

Post autor: Dezerter » 2021-05-02, 16:05

krystian.zawistowski pisze: 2021-05-01, 09:30
W nowennie pompejańskiej dostaniesz cokolwiek o co prosisz jak ją odmówisz - o ile będzie to zgodne z Bożą wolą.
Tzn też ze dostaniesz to co służy zbawieniu, a nie dostaniesz tego co mu będzie przeszkadzać.
A jak się nie pomodlę pompejanką, to przecież i tak stanie się to samo (zgodne z wolę Bożą) :-?
a jak się pomodlę w krótkich żołnierskich, męskich słowach wykładając Jezusowi kawę na ławę to dostanę czy nie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Boję się modlić

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-05-02, 18:33

Dezerter pisze: 2021-05-02, 16:05
krystian.zawistowski pisze: 2021-05-01, 09:30
W nowennie pompejańskiej dostaniesz cokolwiek o co prosisz jak ją odmówisz - o ile będzie to zgodne z Bożą wolą.
Tzn też ze dostaniesz to co służy zbawieniu, a nie dostaniesz tego co mu będzie przeszkadzać.
A jak się nie pomodlę pompejanką, to przecież i tak stanie się to samo (zgodne z wolę Bożą) :-?
a jak się pomodlę w krótkich żołnierskich, męskich słowach wykładając Jezusowi kawę na ławę to dostanę czy nie?
Nie wiem. Moje stwierdzenie to implikacja (w matematyce oznaczaną taką strzałką. =>)
Więc jak się nie pomodlisz, to albo dostaniesz albo nie dostaniesz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ