Modlitwa o dar miłości

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arket
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Modlitwa o dar miłości

Post autor: Arket » 2020-07-05, 09:01

Zastanawiam się czemu w modlitwie Ojcze nasz nie ma prośby o łaskę miłości. Tak przecież ważną. Nie ma tam też prośby o wiarę ani nadzieję. Nie uważacie że to dziwne. Wiem że łaski zsyła nam Bóg, ale czy ważniejszy jest chleb powszechny od miłości? Coraz mniej ludzi wie czym jest miłości, coraz mniej potrafi kochać, stajemy się egoistami, Czemu brak w tej modlitwie prośby o łaski, czemu modlitwa Ojcze nasz mówiona jest tylko w części a dalszą odmawia kapłan? ...wybaw nas Panie od zła wszelkiego, obdasz nasze czasy pokojem.....w końcu czemu Jezus dał nam tylko jedną modlitwę, uczył nas jak powinniśmy żyć, co jest w życiu najważniejsze, dawał dowody że jest tym który jest, nauczył czym jest miłość....swoim życiem uczył nas kochać. A co gdy oddalamy się od bliznich, zamykamy w sobie, i chcemy modlitwy z prośbą o miłość. W końcu ona jest najważniejsza.

Magnolia

Re: Modlitwa o dar miłości

Post autor: Magnolia » 2020-07-05, 10:06

Nazywając Boga naszym Ojcem wskazujemy na to jaka to relacja. Czyli wyznajemy Bogu miłość i przyjmujemy Jego Miłość do nas.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Modlitwa o dar miłości

Post autor: Niezapominajka » 2020-07-05, 10:14

Warto samemu poprosić Boga aby posłał Ducha Św z łaską przymnożenia wiary, nadziei i miłości. Aby wlewał w nas miłość - do Boga, innych i siebie.

Dobrze Magnolia napisała - sam zwrot Ojcze Nasz pokazuje, że kochamy Boga, nazywamy go Ojcem, łączy nas coś z nim - albo jeszcze nie potrafimy kochać ale zwracając się do Niego pragniemy kochać, być pełni miłości.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Modlitwa o dar miłości

Post autor: Magnolia » 2020-07-21, 20:00

KKK 2781 Gdy modlimy się do Ojca, jesteśmy w komunii z Nim i z Jego Synem, Jezusem Chrystusem (Por. 1 J 1, 3). Wtedy właśnie poznajemy Go i uznajemy z ciągle nowym zachwytem. Pierwszym słowem Modlitwy Pańskiej jest adorujące błogosławieństwo; potem następuje błaganie. Chwałą Boga jest to, że uznajemy Go za „Ojca”, Boga prawdziwego. Składamy Mu dziękczynienie, że objawił nam swoje imię, że pozwolił nam w nie wierzyć i że zamieszkuje w nas Jego Obecność.

ODPOWIEDZ