Liturgia godzin z ludźmi z forum

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 239 times

Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Efezjan » 2020-07-12, 21:22

Hej,
nie wiem, na ile ten temat się rozwinie i przyjmie, ale Zly_Czlowiek swoimi rozważaniami o "Naśladowaniu Chrystusa" mnie natchnął. Mam propozycję, byśmy od przyszłego tygodnia od 19 lipca odmawiali online /na przykład przez połączenie przez Skype'a, MS Teams/ Jutrznię i Nieszpory. Zawsze to raźniej niż samemu.

19 lipca niedziela
8:30 - Jutrznia
17:30 - Nieszpory

W dni powszednie
7:30 - Jutrznia
17:30 - Nieszpory

Jak do 19 lipca nie będzie żadnego odzewu, po prostu zamknę temat.

Co do godzin, to zawsze można poprzestawiać, gdyby ktoś był zainteresowany, ale godziny mu nie pasowały.
Ostatnio zmieniony 2020-07-12, 21:23 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Betka » 2020-07-12, 21:56

Raczej bez łącza,ale równolegle w czasie chciałabym też :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Dominik

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Dominik » 2020-07-12, 22:05

Odważna propozycja.

Powiem tylko tyle, że są na YouTubie, FaceBooku transmisje jak ktoś odmawia różaniec. Takie transmisje mają po tysiąc, kilka tysięcy widzów.
Twój pomysł różni się tym, że mamy modlić się w prywatnej rozmowie grupowej,, ale gdyby taką rozmowę udostępnić publiczne (niekoniecznie z obrazem video z kamerek, sam dźwięk)?
Można by znaleźć kilku chętnych do aktywnego uczestnictwa w taki sposób.

Była by to całkiem ciekawa inicjatywa, aktywny udział różnych ludzi w takiej modlitwie (sprawdzonych wcześniej), a nie tylko właścicieli kanału.


Druga propozycje można by zrobić jak Betka napisała, rozwinąć propozycje. Jakiś grafik modlitw, albo wspólne modlitwy w domowym zaciszu. Grupe modlitewną powołać.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 239 times

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Efezjan » 2020-07-12, 22:21

Dziękuję za szybki odzew. Zobaczymy, jak to się rozwinie. Można robić tak, że się nagrywa tylko głos i wrzuca na przykład jakiś plik dźwiękowy. To jeszcze wszystko do dogrania. Na razie tylko luźny pomysł.

Gdzieś tam z tyłu głowy chodzi mi pomysł na kanał na youtubie dotyczący świętych. Są cieszące się dużą popularnością programy kryminalne, a ja chciałbym zrobić coś kompletnie innego, a pomysł z Liturgią godzin wydaje się mi całkiem fajny.
Ostatnio zmieniony 2020-07-12, 22:23 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 239 times

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Efezjan » 2020-07-21, 12:05

Ktoś by chciał jeszcze? Na odpowiedź czekam do jutra do 17; po czym temat zostanie zamknięty.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Magnolia

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Magnolia » 2020-07-21, 19:50

Wklejam bo znalazłam...

1174 Misterium Chrystusa, Jego Wcielenie i Pascha, które celebrujemy w Eucharystii zwłaszcza podczas niedzielnego zgromadzenia, przenika i przemienia czas każdego dnia przez celebrację Liturgii Godzin, Officium divinum. Ta celebracja jako wyraz wierności zaleceniom apostolskim, by „nieustannie się modlić” (1 Tes 5, 17; Ef 6, 18), jest tak pomyślana, „aby wszystkie pory dnia i nocy uświęcać przez uwielbienie Boga”. Jest ona „publiczną modlitwą Kościoła”, w której wierni (duchowni, zakonnicy, zakonnice i świeccy) sprawują królewskie kapłaństwo ochrzczonych. Liturgia Godzin celebrowana „według formy zatwierdzonej” przez Kościół „jest… prawdziwie głosem Oblubienicy przemawiającej do Oblubieńca. Co więcej, jest to modlitwa Chrystusa i Jego Ciała zwrócona do Ojca”.

1178 Liturgia Godzin, która jest jakby przedłużeniem celebracji eucharystycznej, nie wyklucza, ale domaga się na zasadzie komplementarności różnych form pobożności Ludu Bożego, szczególnie adoracji i kultu Najświętszego Sakramentu.

Dominik

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Dominik » 2020-07-21, 22:02

Chyba trzeba od czegoś mniej wymagającego zacząć, np dziesiątka różańca kiedy komu pasuje raz dziennie w ustalonej intencji. Myślę że wtedy znaleźli by się chętni, jakaś grupa forumowa by powstała.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 239 times

Re: Liturgia godzin z ludźmi z forum

Post autor: Efezjan » 2020-07-22, 18:56

Jakem napisał, tak czynię. Temat zamykam. Gdyby ktoś się zdecydował na wspólną modlitwę Liturgią godzin przez Skype'a MS Teams, Zoom, proszę pisać na privie.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Zablokowany