Tajemnice szczęścia

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-15, 21:42

Odmawiał ktoś tajemnice szczęścia i o co prosiliście i czy Bóg dał wam to czego chcieliście bo niby w tych modlitwach jest obietnica że dostaniemy wszystko o co poprosimy a z drugiej strony przecież zawsze dzieje się wola Boża więc jak się ma jedno do drugiego czy jak odmawia się te modlitwy w intencji sprzecznej z wolą Bożą to Bóg doprowadza do tego żebyśmy zapomnieli i nie odmówili tych modlitw w któryś dzień czy tej proźby nie spełnia. Do tej pory odmówiłem te modlitwy 2 czy 3 razy i wszystko się spełniło ale nie były to konkretne proźby teraz odmawiam i proszę Boga o coś dosyć konkretnego i trudnego do spełnienia
Ostatnio zmieniony 2020-09-15, 21:46 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: kundelek » 2020-09-15, 21:57

A jesli Bog odmowi Tobie dla Twojego dobra, to co wowczas zrobisz?

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-15, 22:11

Tyle że ta proźba nie może negatywnie wpłynąć na moje dobro

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-15, 22:19

a skąd to wiesz?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Efezjan » 2020-09-15, 23:29

@Dzik Bóg to nie cudomat, że wrzucasz do niego modlitewki, a wypadają łaski.

Sam Bóg jest dobrem. Sam Bóg jest szczęściem. Sam Bóg wystarcza. I to, że mogę w niskości swojej trwać z nim na modlitwie w miłosnej relacji.

"Bóg sam wystarczy". św. Teresa od Jezusa.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-16, 06:27

Efezjan pisze: 2020-09-15, 23:29 @Dzik Bóg to nie cudomat, że wrzucasz do niego modlitewki, a wypadają łaski.

Sam Bóg jest dobrem. Sam Bóg jest szczęściem. Sam Bóg wystarcza. I to, że mogę w niskości swojej trwać z nim na modlitwie w miłosnej relacji.

"Bóg sam wystarczy". św. Teresa od Jezusa.
Tyle że dla mnie ta proźba znaczy dużo dla Boga to nic

Magnolia

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Magnolia » 2020-09-16, 08:11

Dziku, to jest częste spojrzenie młodych ludzi na Boga... jak na Czarodzieja od spełniania moich życzeń...
Ale to z definicji jest błędne podejście. To Bóg wie czego CI trzeba i co bedzie dla Ciebie dobre, bo ma wiekszą perspektywę i widzi wszystko w prawdzie.
Człowiek sie zwykle upiera w jakiejś sprawie i bardzo czegoś pożąda i oczekuje że Bóg mu to da. Ale przecież Bóg nie może CIe skrzywdzić, zawsze chce dla Ciebie dobrze. A Jelsi Twoje pożądanie czegoś w dalszej perspektywie Cię moze skrzywdzić? Ty tego nie wiesz... a Bóg wie... zaufaj Mu, ze wie lepiej i chce dla Ciebie o wiele więcej niż Ty sobie wymyśliłeś.
Dobrą modlitwą, którą Bóg zawsze spełni, są słowa: Niech sie stanie to, czego Ty chcesz dla mnie.
Słowa te wypowiadane z ufności przyniosą CI łaski i błogosławieństwa jakie przejdą Twoje wyobrażenie. Podobnie szczęście będzie takich rozmiarów: niewyobrażalnych. Bo Bóg pragnie nas obficie błogosławić, ale najpierw oczekuje zaufania.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-16, 11:47

Magnolia pisze: 2020-09-16, 08:11 Dziku, to jest częste spojrzenie młodych ludzi na Boga... jak na Czarodzieja od spełniania moich życzeń...
Ale to z definicji jest błędne podejście. To Bóg wie czego CI trzeba i co bedzie dla Ciebie dobre, bo ma wiekszą perspektywę i widzi wszystko w prawdzie.
Człowiek sie zwykle upiera w jakiejś sprawie i bardzo czegoś pożąda i oczekuje że Bóg mu to da. Ale przecież Bóg nie może CIe skrzywdzić, zawsze chce dla Ciebie dobrze. A Jelsi Twoje pożądanie czegoś w dalszej perspektywie Cię moze skrzywdzić? Ty tego nie wiesz... a Bóg wie... zaufaj Mu, ze wie lepiej i chce dla Ciebie o wiele więcej niż Ty sobie wymyśliłeś.
Dobrą modlitwą, którą Bóg zawsze spełni, są słowa: Niech sie stanie to, czego Ty chcesz dla mnie.
Słowa te wypowiadane z ufności przyniosą CI łaski i błogosławieństwa jakie przejdą Twoje wyobrażenie. Podobnie szczęście będzie takich rozmiarów: niewyobrażalnych. Bo Bóg pragnie nas obficie błogosławić, ale najpierw oczekuje zaufania.
Prawda to co mówisz ale jak ma się to do tej obietnicy:
16. Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
Ostatnio zmieniony 2020-09-16, 11:48 przez Dzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Magnolia » 2020-09-16, 11:51

Dzik pisze: 2020-09-16, 11:47
Prawda to co mówisz ale jak ma się to do tej obietnicy:
16 Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
Tak, ale to otrzyma co jest zgodne z wola Boga. Wola Boża zawsze się spełnia.
Czyli jesli będziesz prosić o czyjeś nawrócenie to ta modlitwa zostanie wysłuchana, bo z pewnością wolą Boga jest nawrócenie grzeszników.
Jeśli będziesz prosił o uwolnienie z jakiegoś grzechu to Bóg przyjdzie z pomocą...
Jesli będziesz prosił o łaski potrzebne Ci do nauki a Twoim obowiązkiem jest nauka to je otrzymasz...

Dlatego zanim sformułujesz prośbę zastanów się jaka jest wola Boża w tej materii...

Bo jesli bedzie twoja prośba wyrazem jedynie Twojego chcenia to nie koniecznie może to być wola Boża...

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-16, 12:10

Magnolia pisze: 2020-09-16, 11:51
Dzik pisze: 2020-09-16, 11:47
Prawda to co mówisz ale jak ma się to do tej obietnicy:
16 Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
Tak, ale to otrzyma co jest zgodne z wola Boga. Wola Boża zawsze się spełnia.
Czyli jesli będziesz prosić o czyjeś nawrócenie to ta modlitwa zostanie wysłuchana, bo z pewnością wolą Boga jest nawrócenie grzeszników.
Jeśli będziesz prosił o uwolnienie z jakiegoś grzechu to Bóg przyjdzie z pomocą...
Jesli będziesz prosił o łaski potrzebne Ci do nauki a Twoim obowiązkiem jest nauka to je otrzymasz...

Dlatego zanim sformułujesz prośbę zastanów się jaka jest wola Boża w tej materii...

Bo jesli bedzie twoja prośba wyrazem jedynie Twojego chcenia to nie koniecznie może to być wola Boża...
Ale poprosił bym Boga np. o to że chce mieć swój dom żeby nie mieszkać z rodzicami i żeby ten dom był w miejscu które bardzo mi się podoba a jest takie miejsce i w jaki sposób spełnienie takiej proźby było by dla mnie złe

Magnolia

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Magnolia » 2020-09-16, 12:19

Czyli chcesz dostać prezent z nieba, a co Ty robisz aby zapracować na to marzenie?

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-16, 12:29

Magnolia pisze: 2020-09-16, 12:19 Czyli chcesz dostać prezent z nieba, a co Ty robisz aby zapracować na to marzenie?
Wiem że sam też muszę od siebie dużo dać żeby to marzenie się spełniło a nie siedzieć i czekać aż ten dom spadnie se z nieba ale Boga pomoc też jest w tym bardzo potrzebna żeby się tak poukładało żebym mógł na to zarobić żeby tam było pole na sprzedaż i żeby później tak to się potoczyło że w gminie zgodzą się na przekształcenie tego pola z rolnego na budowlane itp albo żeby tam był dom na sprzedaż który będę mógł kupić i wyremontować

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-16, 12:30

oczywiście że spełnienie takiej prośby MOGŁOBY być dla Ciebie złe - bo np. mógłbyś stać się samolubnym samotnikiem, siedzącym godzinami przed komputerem... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Magnolia

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Magnolia » 2020-09-16, 12:31

To wygląda na konkretny plan... to moze zacznij od modlitwy o pracę?

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-16, 16:29

Tek de Cart pisze: 2020-09-16, 12:30 oczywiście że spełnienie takiej prośby MOGŁOBY być dla Ciebie złe - bo np. mógłbyś stać się samolubnym samotnikiem, siedzącym godzinami przed komputerem... ;)
Ta opcja nawet nie wchodzi bo po pierwsze sam mogę być ale też nie za długo mam potrzebę spotykania się z ludźmi po drugie nie gram w nic a komputera nie potrzebuje nie ciągnie mnie ani do komputera ani do grania używam jedynie telefonu ale też nie używam go długo bo mnie nudzi długie siedzenie przed telefonem. A mi też nie starczyło by 10 arów pola minimum 50 arów koło domu żeby było co tam robić jeszcze jakaś stajenka

Dodano po 5 minutach 5 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-09-16, 12:31 To wygląda na konkretny plan... to moze zacznij od modlitwy o pracę?
Jak Bóg da mi dom to wcześniej da pracę z odpowiednimi zarobkami czy jakiś inny sposób albo 2 sposoby dzięki którym zdobęde pieniądze np praca i darowizna 40 tys od babci
Ostatnio zmieniony 2020-09-16, 16:34 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ