Tajemnice szczęścia

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-16, 17:40

Upatrywanie szczęścia w sprawach materialnych, według mnie, nie jest zgodne z planem zbawienia. Jezus nauczał, aby największą wagę przywiązywać do tego, co niezniszczalne.
Prosić Boga można o wszystko. Ja też proszę o wiele. A nade wszystko, abym potrafił odczytać, zrozumieć, przyjąć i wypełnić Jego wolę.

Nie rozumiem natomiast dyskusji, o tym, czy jest to dobre dla Ciebie. Po pierwsze, nie wiesz, czy tak byłoby w istocie. Poza tym, czy byłoby to dobre dla innych ludzi. Wydaje mi się, że warto przeczytać napis na obrazie zamówionym Przez Faustynę Kowalską. O potem wypowiedzieć jak deklarację życiową. Z pełną wiarą. I jako zobowiązanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-16, 20:29

Andej pisze: 2020-09-16, 17:40 Upatrywanie szczęścia w sprawach materialnych, według mnie, nie jest zgodne z planem zbawienia. Jezus nauczał, aby największą wagę przywiązywać do tego, co niezniszczalne.
Prosić Boga można o wszystko. Ja też proszę o wiele. A nade wszystko, abym potrafił odczytać, zrozumieć, przyjąć i wypełnić Jego wolę.

Nie rozumiem natomiast dyskusji, o tym, czy jest to dobre dla Ciebie. Po pierwsze, nie wiesz, czy tak byłoby w istocie. Poza tym, czy byłoby to dobre dla innych ludzi. Wydaje mi się, że warto przeczytać napis na obrazie zamówionym Przez Faustynę Kowalską. O potem wypowiedzieć jak deklarację życiową. Z pełną wiarą. I jako zobowiązanie.
W jaki sposób miało by to być złe dla kogoś innego w tym gdzie ja mieszkam to nikomu ani na plus ani na minus i co złego jest w posiadaniu własnego domu trochę pola koło niego i małą stajnie żeby móc chować parę zwierząt koze króliki kaczki gęsi kury może barana i posadzić sobie sad i zrobić ładny ogród i mieć to w okolicy w której bardzo mi się podoba i nie proszę Boga o miliony i pałace i 100 hektarów pola i nie wiadomo jakie cuda nie trzeba mi tego tylko to co napisałem. Jezus nauczał ale Jezus też nie mówił że posiadanie własnego domu to zło mówił tylko o tych co już mają a cały czas dążą żeby mieć więcej i więcej i tylko to dla nich się liczy

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: kundelek » 2020-09-16, 21:00

Wszystko moze stac sie bozkiem wazniejszym od Boga. nawet moj maly gwozdz w moim bucie.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-17, 07:05

kundelek pisze: 2020-09-16, 21:00 Wszystko moze stac sie bozkiem wazniejszym od Boga. nawet moj maly gwozdz w moim bucie.
Jeśli ktoś ma skłonność do tego grzechu to zawsze coś znajdzie co będzie jego bożkiem ja widocznie nie mam bo już dawno bym znalazł

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-17, 07:51

Dzik pisze: 2020-09-17, 07:05 ja widocznie nie mam bo już dawno bym znalazł
Przykro mi, ale powyższa wypowiedź, w powiązaniu z wcześniejszymi, świadczy o czymś przeciwnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-17, 09:20

Andej pisze: 2020-09-17, 07:51
Dzik pisze: 2020-09-17, 07:05 ja widocznie nie mam bo już dawno bym znalazł
Przykro mi, ale powyższa wypowiedź, w powiązaniu z wcześniejszymi, świadczy o czymś przeciwnym.
Tyle że z takim podejściem każdy mieszkał by z rodzicami a rodzice z dziadkami i każdy jeździł by passatem o wartości 500 zł albo autobusem z PRLu bo po co co kolwiek swojego chcieć mieć

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-17, 09:31

Popadanie w skrajności. Abnegacja nie jest sensowna. A rozwiązaniem hierarchia wartości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-17, 10:03

Andej pisze: 2020-09-17, 09:31 Popadanie w skrajności. Abnegacja nie jest sensowna. A rozwiązaniem hierarchia wartości.
Spełnienie tej proźby musiało by zagłuszyć moją wiarę żeby stało się bożkiem a raczej by wzmocniło

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-17, 10:43

Samo sformułowanie takiej prośby, jako warunku, jako celu, świadczy o istnieniu bożka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-17, 14:26

Andej pisze: 2020-09-17, 10:43 Samo sformułowanie takiej prośby, jako warunku, jako celu, świadczy o istnieniu bożka.
Skoro Jezus dał obietnice że osobie która odmówi te modlitwy da wszystko o co Go poprosi i nie było tam nic o woli Bożej ani o przeznaczeniu to Bóg powinien spełnić wszystko czyli nawet gdybym chciał mieć władzę jak Jarosław Kaczyński i skożystac na tym sam i zmienić ten kraj na lepsze ale o to nie proszę bo mi nie potrzebne. Poza tym nic o co bym go poprosił nie powinno spowodować że zejde na złą drogę ponieważ inne obietnice mówią o tym że osoba która odmówi te modlitwy pójdzie do nieba a żeby iść do nieba trzeba żyć zgodnie z Bożym prawem

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-17, 15:12

Dzik pisze: 2020-09-17, 14:26 Skoro Jezus dał obietnice że osobie która odmówi te modlitwy da wszystko o co Go poprosi
Czy możesz mi podesłać te czarodziejskie modlitwy, które w sposób bezwarunkowy zmuszą Boga, aby spełniał moje zachcianki? Obiecuję, że jak mi je ujawnisz, to zdobędę takie możliwości, że spełnię Twoje oczekiwania. I coś jeszcze dorzucę, abyś nie startował od zera.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-17, 15:25

Andej pisze: 2020-09-17, 15:12
Dzik pisze: 2020-09-17, 14:26 Skoro Jezus dał obietnice że osobie która odmówi te modlitwy da wszystko o co Go poprosi
Czy możesz mi podesłać te czarodziejskie modlitwy, które w sposób bezwarunkowy zmuszą Boga, aby spełniał moje zachcianki? Obiecuję, że jak mi je ujawnisz, to zdobędę takie możliwości, że spełnię Twoje oczekiwania. I coś jeszcze dorzucę, abyś nie startował od zera.
Są chociaż by na tej stronie ale dużo jest stron w Internecie z tymi modlitwami a książeczkę kupisz w każdym religijnym sklepie. O tych modlitwach już dawno się dowiedziałem jak jeszcze mieszkaliśmy u dziadka i mama przypadkiem znalazła książeczke z nimi jak sprzątała oczywiście to była bardzo stara książeczka która niedługo po tym jak zaczeliśmy je odmawiać poprostu rozpadła się. Bardzo prawdopodobne że odmawiała je moja nieżyjąca już babcia albo dziadek
https://misyjne.pl/modlitwy/15-modlitw- ... szczescia/ a Kościół uznaje te modlitwy. Czy zmuszą Boga nie wiem czy to można nazwać zmuszeniem bo Bóg sam ludzią dał te modlitwy i te obietnice czyli sam tego chciał żeby ludzie je odmawiali i otrzymywali to o co poproszą Boga
Ostatnio zmieniony 2020-09-17, 15:27 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-17, 15:31

Czyli wiesz, że spełni te 21 podanych próśb. To bardzo szlachetne, że chcesz tyle dobra wymodlić. Ale co to ma wspólnego z ziemią, domem?

Miałem nadzieję, że podasz te modlitwy, o których wspominałeś, że sam Jezus gwarantował ich skuteczność.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-09-17, 15:51

Andej pisze: 2020-09-17, 15:31 Czyli wiesz, że spełni te 21 podanych próśb. To bardzo szlachetne, że chcesz tyle dobra wymodlić. Ale co to ma wspólnego z ziemią, domem?

Miałem nadzieję, że podasz te modlitwy, o których wspominałeś, że sam Jezus gwarantował ich skuteczność.
Podałem te modlitwy bo kiedy Jezus się objawił to dał te modlitwy i 21 obietnic. A co ma wspólnego z ziemią,domem 16 obietnica tego dotyczy.
16. Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.

Gdzie przy tej obietnicy masz warunek czego ta obietnica ma dotyczyć
Ostatnio zmieniony 2020-09-17, 15:54 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Andej » 2020-09-17, 16:05

Chyba mnie zagiąłeś. Czytałem Ewangelię i nie znalazłem tych obietnic. Czy możesz podpowiedzieć, który z ewangelistów przytoczył tę obietnice?

No i nie rozumiem, dlaczego, jeśli chociaż masz gwarancję spełnienia, to nie otrzymałeś. Czy to znaczy, że nie byłeś w stanie wyrecytować przepisanych formułek? Czy źle je wymawiałeś? Może są jakieś warunki dodatkowe?

Wybacz, ale nie wierzą w magiczne zaklęcia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ