Tajemnice szczęścia

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-12-23, 09:34

A te obietnice z tych modlitw że pójdzie się do nieba że 15 osób z rodziny się nawróci to jak z nimi to chyba jest w Woli Bożej żeby jak najwięcej osób się nawróciło i poszło do nieba? No i jak ma się to do wolnego wyboru tamtych osób które wybrały grzech jeśli Bóg wysłucha to przecież chyba zaingeruje w wolny wybór tych ludzi
Ostatnio zmieniony 2020-12-23, 09:38 przez Dzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Magnolia » 2020-12-23, 10:03

Dziku, to nie bedzie łamanie wolnej woli ludzi... jesli wymodlisz im nawrócenie... Bóg obiecuje nawrócenie i przemianę serc aby chcieli dążyć do nieba i komunii z Nim.
Raczej nie bierze do nieba na siłę, bo ktoś za kogoś się pomodli, to tak nie działa.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-12-23, 10:30

Magnolia pisze: 2020-12-23, 10:03 Dziku, to nie bedzie łamanie wolnej woli ludzi... jesli wymodlisz im nawrócenie... Bóg obiecuje nawrócenie i przemianę serc aby chcieli dążyć do nieba i komunii z Nim.
Raczej nie bierze do nieba na siłę, bo ktoś za kogoś się pomodli, to tak nie działa.
Że na siłę nie bierze to wiem

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Logan » 2020-12-25, 07:39

Dzik pisze: 2020-12-22, 22:42 Czyli wniosek z waszych wypowiedzi jest prosty te modlitwy są sfałszowane albo chociaż obietnice a proszenie Boga o co kolwiek nie ma najmniejszego sęsu bo wola Boża już zadecydowała przebieg całego naszego życia co sie nam uda co sie nam nie uda co dostaniemy czego nie dostaniemy na co zachorujemy i umżemy...
1. Mt 6,8-14 Wy zatem tak się módlcie...

Siostra Bruna od Maryi na YT




Istnieją dwa rodzaje krzyża. Pierwszym jest nasze życie i trudy doczesne, i tutaj współpracując z łaską Bożą uświęcamy się. Drugim rodzajem krzyża jaki każdy posiada, ale w różnym stopniu to nasz egocentryzm, im więcej mojego ja, tym ten krzyż jest cięższy, i w trudnych chwilach życia ten krzyż przygniata. Ten krzyż nie uświęca, bo on 'wyrasta' z naszych grzechów i niedoskonałości. Jak długo pielęgnujemy nasze 'ja' 'moje' 'należy mi się', nasze skupienie ku sobie jako źródle tak długo nie będziemy mogli postępować w relacji z Ojcem. Póki nasze ja króluje w sercu, dopóty nie otrzymamy darów duchowych jakie są przeznaczone dla tych którzy Go miłują. Jeżeli w nas występuje niezgoda na to co jest będziemy cierpieć, jeśli niezgoda prowadzi do buntu i porzucenia relacji z Ojcem, skazujemy się na tułaczkę w życiu doczesnym i niebezpieczeństwo drogi jaką obieramy.

Ręka przy pracy-Oko na grobie-Serce w niebie. // Ufać Bogu i Go kochać innej drogi nie ma.
Ostatnio zmieniony 2020-12-25, 08:26 przez Logan, łącznie zmieniany 5 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-12-26, 00:12

Obejrzałem i takie jedno pytanie żeby głębiej zrozumieć co to wola Boża czy polega na np ty wybudujesz dom ty nie a ty popadniesz w długi których nigdy nie spłacisz czy na dostaniecie wszystko o co poprosicie ale co nie sprowadzi was na złą droge czy na dostaniecie tylko to co przyczyni się do dobra ogółu i czy wobec każdego człowieka jest inna czy taka sama i polega tylko na tym że Bóg chce zbawienia wszystkich i żeby wszyscy postępowali zgodnie z jego przykazaniami czy raczej ty nie dostaniesz tego o co prosisz mimo tego że nie przyczyni się to do zejścia na drogę grzechu ale nie dostaniesz bo wcześniej nagrzeszyłeś jak by ktoś odpowiedział na to wszystko to bardzo pomogło by mi w zrozumieniu woli Bożej



I drugie pytanie dotyczy obietnic dołączonych do Tajemnic Szczęścia (obietnice na dole żeby nikt nie musiał ich szukać ) Powiedzieliście że zgodnie z wolą Bożą a nie wszystko co się umyśli że ktoś odmówi modlitwy a Bóg ma spełnić proźbe czy mu się to podoba czy nie to wiem że tak nie działa. To czy 16 obietnica dotyczy tylko tych rzeczy które w przyszłości danego człowieka nie sprowadzą do grzechu np. ktoś poprosił by o najnowsze auto i Bóg znając przyszłość widział by że ten ktoś zaszpanuje łatwym dziewczyną i zaciąganie je do łużka i tym sposobem zejdzie na grzech cudzołustwa więc mu tego auta nie da żeby nie zszedł na drogę grzechu a ktoś inny poprosi o to samo ale Bóg znając jego przyszłość widzi że nie przyczyni się to do zejścia na drogę grzechu i wysłucha proźby i tak pokieruje życiem tego kogoś że np dostanie propozycję dobrze płatnej pracy za granicą i zarobi i kupi wymarzone auto czy wola Boża kieruje się czymś innym a obietnica jest przesadnie napisana a reszta obietnic które są tam napisane i to nie człowiek wybiera czego chce jak w 16 obietnicy tylko Jezus objawił konkretne obietnice czy ich Bóg wysłuchuje zawsze bo je objawił czy tam też jest wola Boża która w przypadku każdego człowieka jest inna i jednych wysłucha innych nie wysłucha i w efekcie z podanych obietnic Bóg spełni np. jedną 2 albo 0 bo np Bóg nie chce albo stwierdzi że ktoś wcześniej grzeszył i nie zasługuje na wysłuchanie chociaż by jednej obietnicy a samo postanowienie nawrócenia żal za grzechy i nawet nawrócenie się nie wystarczy Bogu do tego żeby obietnice spełnić za odmawianie przez rok tych modlitw.

Przy okazji zauważyłem że 20 obietnica dotyczy życia ziemskiego i wiecznego czyli jeśli ktoś po tym jak otworzyłem ten wątek zaczoł odmawiać te modlitwy to ciekawe czy Bóg wypełni tą obietnice wobec mnie czy też nie bo np. w Jego woli szczęście na ziemi nie jest mi pisane. Albo 13 obietnica co jeśli np. Bóg chce żebym ogłuchnoł na starość




Uwolni 15 dusz ze swej rodziny z czyśćca.
2. 15 sprawiedliwych spośród krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w łasce.
3. 15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych.
4. Osoba, która zmówi te modlitwy, osiągnie pewien stopień doskonałości.
5. Już na 15 dni przed śmiercią będzie przeżywała szczery żal za wszystkie popełnione grzechy z świadomością ich ciężkości.
6. Na 15 dni przed śmiercią dam jej Moje najświętsze Ciało, ażeby przez Nie została uwolniona od głodu wiecznego oraz dam jej Moją drogocenną Krew do picia, by na wieki nie doznała dokuczliwego pragnienia.
7. Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół.
8. Przed jej śmiercią przyjdę do niej z Moją najdroższą i ukochaną Matką.
9. Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości.
10.Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw.
11. Trzeba wiedzieć, że choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego grzechy.
12. Obroni go przed zgubnymi pokusami.
13. Zachowa mu pięć zmysłów.
14. Uchroni go przed nagłą śmiercią.
15. Uwolni jego duszę od kar wiecznych.
16. Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
17. Jeśliby ktoś żył zawsze według woli Boga i musiałby umrzeć przedwcześnie, życie jego zostanie przedłużone.
18. Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za każdym razem odpust cząstkowy.
19. Człowiek ten otrzyma zapewnienie, że cieszyć się będzie szczęściem chórów anielskich.
20. Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie.
21. Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.
Ostatnio zmieniony 2020-12-26, 00:14 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Logan » 2020-12-26, 16:03

Dzik pisze: 2020-12-26, 00:12 Obejrzałem i takie jedno pytanie żeby głębiej zrozumieć co to wola Boża czy polega na np ty wybudujesz dom... co nie sprowadzi was na złą droge[...] polega tylko na tym że Bóg chce zbawienia wszystkich i żeby wszyscy postępowali zgodnie z jego przykazaniami...



Wszystko na temat modlitwy:











Dzik pisze: 2020-12-26, 00:12 I drugie pytanie dotyczy obietnic dołączonych do Tajemnic Szczęścia...
Ja nie wierzę w magiczne modlitwy.
Ostatnio zmieniony 2020-12-26, 16:21 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-12-26, 17:58

Jak Kościół zatwierdził te modlitwy. Zresztą pierwsze piątki to też jest obietnica od Boga za pójście 9 razy w pierwszy piątek do spowiedzi na mszę i do komuni a w to chyba wierzysz. Jedna obietnica dotyczy odpustu cząstkowego a w Kościele też są odpusty parafialny i na Wszystkich Świętych. Ale tak zauważyłem że jedną obietnice Bóg już spełnił czyli że uchroni przed zgubnymi pokusami i rzeczywiście dużo żadziej ulegam pokusą na grzech ciężki
Ostatnio zmieniony 2020-12-26, 18:50 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 968
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 168 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Pompieri » 2020-12-26, 22:04

Ano widzisz, ze Bog jest wierny swoim obietnicom. problem nie tkwa w naszym Stworcy, ale w nas samych osobiscie - czy wierzymy, ze Boza wola ma sie dziac w naszym zyciu, czy chcemy, aby nasza wola zaslonila Boza.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Dzik » 2020-12-26, 23:35

Tylko czy to nie jest czasem w woli Boga skoro dał ludzią takie modlitwy i obietnice

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 968
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 168 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Pompieri » 2020-12-27, 00:02

Co jest w woli Boga?

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Logan » 2020-12-27, 06:43

Dzik pisze: 2020-12-26, 17:58 Jak Kościół zatwierdził te modlitwy.
1.Kościół nie dość, że modlitw nie zatwierdził, to zakazał rozpowszechniania.

Dokumentu Kongregacji Nauki Wiary z 28 stycznia 1954 roku, zakazał miejscowym władzom kościelnym udzielania pozwolenia na wydawanie lub przedruki wydawnictw je zawierających.

Romae, ex Aedibus S. Officii, die 28 Ianuarii 1954

2. Tajemnice Szczęścia nie są autorstwa św. Brygidy Szwedzkiej, prawdopodobnie mnichów, a obietnice dołączono znacznie później.

http://www.preces-latinae.org/thesaurus ... rigid.html
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18894
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2605 times
Been thanked: 4603 times
Kontakt:

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-27, 12:12

Niestety, istnieją skłonności do magicznego traktowania modlitw, praktyk, relikwii, a nawet sakramentów, do których przypisano obietnice.
Czym innym są jednak sama modlitwy "Tajemnica szcześcia", "pierwsze piątki" itd, a czym innym nadawanie im znaczenia magocznego.

Nic zresztą nowego - Izraelici potraktowali tak... Arkę Przymierza. Zlekceważyli, że jest ona związana z ich wiernością Bogu, a nie artefaktem, który za nich będzie wygrywał wojny:
(...) Izraelici wyruszyli do walki z Filistynami.
(...) Filistyni ustawili szyki bojowe przeciw Izraelitom i rozgorzała walka. Izraelici zostali pokonani przez Filistynów, tak że poległo na pobojowisku, na równinie, około czterech tysięcy ludzi.
Po powrocie ludzi do obozu starsi Izraela stawiali sobie pytanie:
Dlaczego Pan dotknął nas klęską z ręki Filistynów? Sprowadźmy sobie tutaj Arkę Przymierza Pańskiego z Szilo, ażeby znajdując się wśród nas, wyzwoliła nas z ręki naszych wrogów.
Lud posłał więc do Szilo i przywieziono stamtąd Arkę Przymierza Pana Zastępów, który zasiada na cherubach. Przy Arce Przymierza Bożego byli tam dwaj synowie Helego: Chofni i Pinchas. Gdy Arka Przymierza Pańskiego dotarła do obozu, wszyscy Izraelici podnieśli głos w radosnym uniesieniu, aż ziemia drżała. (...)
(...) Filistyni stoczyli bitwę i zwyciężyli Izraelitów, tak że każdy uciekł do swego namiotu. Klęska to była bardzo wielka. Zginęło bowiem trzydzieści tysięcy piechoty izraelskiej. Arka Boża została zabrana, a dwaj synowie Helego, Chofni i Pinchas, polegli."
/1 Sm 4)

Niestety wiele - nawet mających dobre podstawy - praktyk modlitewnych ulega w swiadomości wielu ludzi "umagicznieniu".

Wywiad Dawida Gospodarka z ks.Grzegorzem Strzelczykiem. Ks.Strzelczyk zauważa:
„Mamy np. gigantyczny problem z magicznym traktowaniem różnych praktyk religijnych, w tym modlitwy - nie tylko w nurcie charyzmatycznym. Właściwie każdą rzecz, w której Bóg wzywa do nawrócenia, przebiegły człowiek potrafi zmienić w praktykę magiczną. Na przykład praktykę "dziewięciu pierwszych piątków miesiąca". W ten sposób neutralizujemy wezwanie do nawrócenia, a wytwarzamy rytuał, który ma nam zagwarantować zbawienie. Niedawno na jednym z dużych portali z treściami religijnymi pojawił się wywiad z pewną szlachetną zakonnicą. Mówiła o tym, że według pewnych prywatnych objawień określonego dnia w roku Bóg odpuszcza wszystkie winy i kary za grzechy w sposób wyjątkowy, nie tak, jak w inne dni.”
Czy to znaczy, że "pierwsze piątki" są fałszywe?
Nic podobnego.
Praktyka pochodzi ze wspaniałej zaiste obietnicy (zwanej „Wielką Obietnicą”), jaką dał Jezus świętej Marii Małgorzacie Alacoque:
„W nadmiarze mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii Świętej przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak że nie umrą w mojej niełasce i bez sakramentów świętych, i moje serce w tej godzinie będzie dla nich najpełniejszą ucieczką”
Czy jednak popularna interpretacja, jakoby po odprawieniu 9 pierwszych piątków nie trzeba się już było troszczyć o zbawienie (które ma być w tej sytuacji pewne) jest prawdziwa?
Czy Bóg, który tak wiele poświęcił dla naszej wolności (mógł przecież równie dobrze powiedzieć „niech nie będą w stanie grzeszyć” – zabrałby nam wolność, ale nie musiałby cierpieć na krzyżu dla naszego zbawienia) teraz nagle nam tę wolność miałby odebrać po odprawieniu pierwszych 9 piątków miesiąca? Choćbym odrzucił Boga, i tak na siłę weźmie mnie do Nieba i zmusi do relacji ze sobą?
Ks. Michał Lubowicki:
„Każdy, kto ma choć odrobinę duchowej wrażliwości, rozumie doskonale, że w obietnicach danych siostrze Alacoque i w praktyce pierwszych piątków nie chodzi o „zaliczenie” dziewięć razy pewnego religijnego rytuału, którego to „zaliczenia” skutkiem będzie „gwarancja” zbawienia.
Dziewięć kolejnych miesięcy (dziewięć, jak ciąża!), kiedy dbamy o to, by w pierwszy piątek móc przyjąć Jezusa w Eucharystii ma w nas „urodzić” zbawienny „nawyk” świadomego dbania o życie sakramentalne. Troskę o bliskość z Jezusem obecnym w sakramentach, która będzie nam towarzyszyć aż po dzień ostatecznych narodzin do życia wiecznego. Nie chodzi o magiczne „zaliczenie” czegokolwiek, ale o wypracowanie w sobie pewnej postawy na całe życie.”

Owszem, mamy wiele świadectw spełnienia „Wielkiej Obietnicy” – kiedy to w zupełnie nieprawdopodobny, wręcz cudowny sposób osoby umierające otrzymywały możliwość przyjęcia sakramentów na łożu śmierci. Myślę, że wiele osób otrzymało pomoc w inny sposób; otrzymując możność i zdolność wzbudzenia w sobie w ostatniej chwili tzw. żalu doskonałego, który gładzi wszystkie winy. Wreszcie, wielu obietnica uratowała, utrzymując na powierzchni, kiedy ich życie „zstępowało do otchłani”. Oto przykład; fragment książki Andrzeja Sowy „Ocalony. Ćpunk w Kościele”:
„[Żona] Słuchając wielokrotnie mojego świadectwa, zastanawiała się, dlaczego tak wielu tych, z którymi ćpałem, zmarło, a ja żyję. I tu musimy wrócić do (dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, na które ciągała mnie w dzieciństwie babcia. Jezus obiecał, że kto odprawi tę szczególną formę nabożeństwa, nie umrze bez pojednania z Bogiem. Jestem przekonany, że w moim przypadku Bóg wypełnił tę obietnicę, a szczególnie dotyczy to mojej pierwszej po latach spowiedzi w Konarzewie. Ten istotny fakt wyrył e mnie głębokie przekonanie, że Bóg w tym sakramencie jest obecny, naprawdę przebacza i uzdrawia.”
Mimo, że objawienia świętej Małgorzaty (tak jak wszystkie objawienia prywatne) są dopuszczone, a nie nakazane (nie są częścią Depozytu Wiary Kościoła), wydaje się, iż obietnice w nich zawarte się wypełniają. Bóg jednak nie może czynić niczego wbrew naszej woli – jest w naszej mocy doprowadzić do własnego potępienia. Nawet po odprawieniu 9 pierwszych piątków miesiąca.
==============================
Odmiany czynienia dobrych modlitw magicznymi są różne. Teraz modna jest tzw. "Modlitwa Jabesa", kiedyś były "łańcuszki", ciągle modne są "proklamacje", pozytywne wyznawanie itp., uważanie, że jest się "nieodwracalnie zbawionym" po wyjściu na środek i "wyznaniu Jezusa".
Ostatnio zmieniony 2020-12-27, 12:18 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Ave Miriam

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-19, 04:28

Logan pisze: 2020-12-27, 06:43
Dzik pisze: 2020-12-26, 17:58 Jak Kościół zatwierdził te modlitwy.
1.Kościół nie dość, że modlitw nie zatwierdził, to zakazał rozpowszechniania.

Dokumentu Kongregacji Nauki Wiary z 28 stycznia 1954 roku, zakazał miejscowym władzom kościelnym udzielania pozwolenia na wydawanie lub przedruki wydawnictw je zawierających.

Romae, ex Aedibus S. Officii, die 28 Ianuarii 1954

2. Tajemnice Szczęścia nie są autorstwa św. Brygidy Szwedzkiej, prawdopodobnie mnichów, a obietnice dołączono znacznie później.

http://www.preces-latinae.org/thesaurus ... rigid.html
Podziwiam, że dyskutanci rozmawiali w temacie przez 5 bitych stron i żaden nie pokusił się wcześniej przed Loganem do dotarcia do wiarygodnej informacji na temat uznania Tajemnic Szczęścia w Kościele.
Mało tego, sam autor, Dzik podawał źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica ... 9%C5%9Bcia

w którym czytamy o tym zakazie Kongregacji Nauki Wiary,
które źle odczytał, a doświadczeni życiowo dyskutanci zamiast tam zajrzeć i przeczytać ze zrozumieniem, akceptowali interpretację Dzika, że Kościół zatwierdził te nieszczęsne Tajemnice.

A przecież to była kluczowa sprawa w doradzaniu Dzikowi.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Zebra » 2021-07-19, 15:19

Mam rozumieć, że Kościół zabronił odmawiania tej modlitwy :?:
Zgodnie z tą stroną
https://m.niedziela.pl/artykul/143819/n ... -szczescia
Raczej nie jest zabroniona bo by po prostu o niej napisali w tym artykule.
Ostatnio zmieniony 2021-07-19, 15:21 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Ave Miriam

Re: Tajemnice szczęścia

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-19, 15:33

Zebra pisze: 2021-07-19, 15:19 Mam rozumieć, że Kościół zabronił odmawiania tej modlitwy :?:
Zgodnie z tą stroną
https://m.niedziela.pl/artykul/143819/n ... -szczescia
Raczej nie jest zabroniona bo by po prostu o niej napisali w tym artykule.
Niedziela jest nierzetelna, nie pierwszy raz zresztą.
Najpierw podkreśla, że modlitwa nie pochodzi od św. Brygidy i nie wiadomo od kogo pochodzi, potem tłumaczy jak się modlić tą modlitwą, przytaczając tekst przypisywany św. Brygidzie.
Chaos.

Kościół nikomu nie zabrania się modlić, tylko zwraca uwagę na nieznane pochodzenie tej modlitwy i napomina, by nie traktować modlitw (także tej) magicznie.

ODPOWIEDZ