Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Piootr » 2020-09-29, 20:38

Witam
Tak jak w temacie. Bardzo lubię cykliczne modlitwy i chciałbym poznać ich nieco więcej niż tylko różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, koronka do Ducha Świętego, czy też modlitwa ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa(dzisiaj rozpocząłem, trzymajcie kciuki żebym w niej wytrwał 12 lat).
Pozdrawiam.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: AnnaS » 2020-09-30, 15:17

Ja polecam Nowennę Pompejańską i jeszcze Koronkę ,,Jezu, Ty się tym zajmij" .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Piootr » 2020-09-30, 20:26

Dziękuję bardzo, Koronkę napewno wykorzystam jak się jej nauczę.

apostata

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: apostata » 2020-09-30, 22:04

@grubas wydawało mi się że już pytałem ale nie znalazłem. Czy przeczytałeś Biblię? Bo poświęcasz dużo czasu na modlitwy cykliczne, a zastanawiam się czy poświęciłeś równie dużo czasu na "Słowo Boże"?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Dezerter » 2020-10-01, 00:19

grubas pisze: 2020-09-29, 20:38 Witam
Tak jak w temacie. Bardzo lubię cykliczne modlitwy i chciałbym poznać ich nieco więcej niż tylko różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, koronka do Ducha Świętego, czy też modlitwa ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa(dzisiaj rozpocząłem, trzymajcie kciuki żebym w niej wytrwał 12 lat).
Pozdrawiam.
Czytanie Słowa Bożego i rozważanie go
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1002
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 440 times
Been thanked: 174 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 09:58

Mam takie pytanie - czy to ma byc czytanie zgodnie z wola Kosciola ( w Kosciele ) czy niezgodnie z wola Kosciola ( poza Kosciolem)ß
Majac liczne kontakty z niekatolikami i sam bedac dlugie lata niekatolikiem, a nawet antykatolikiem mam powazne watpliwosci, czy jakiekolwiek czytanie Slowa Bozego w Biblii stanoewic moze jednoczesnie gwarancje, ze jest to modlitwa cykliczna.
Ba, nawet bedac katolikiem mozna czytac Slowo Bozego przeciwko samemu Slowu Bozemu. I co to jest wowczas za modlitwa?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-01, 11:49

czytanie może być modlitwą, ale oczywiście nie musi - przecież @apostata też może czytać Biblię, a nie sądzę żeby to była dla niego modlitwa.
W sumie ja pierwszy raz przeczytałem Nowy Testament jako po prostu książkę, bo mi nauczycielka polskiego 'siadła na ambicji' :) że "jak wykształcony człowiek w naszej kulturze może nie wiedzieć co jest w książce która stanowi podstawę tej kultury".. no to jak mi się kolejny mecz ładował (ze 2 minuty) to czytałem sobie po kawałku, potem grałem mecz (SWS soccer) i znów czytałem jak się następny mecz ładował. To na pewno nie była modlitwa :)

natomiast czytanie z wiarą może być modlitwą, oczywiście jeśli chcemy czytać tak jak to rozumie Kościół to dobrze jest zacząć od czytań mszalnych z dnia. W ten sposób czytając, co dzień krótkie kawałki, w ciągu 3 lat można "mieć przeczytane" ok 30% Nowego Testamentu i pewnie z 5% Starego Testamentu, jednocześnie mając pewnego rodzaju wskazanie co Kościół uważa za najważniejsze i jak rozumie połącznie ST z NT.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

apostata

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: apostata » 2020-10-01, 12:06

Pompieri pisze: 2020-10-01, 09:58 Mam takie pytanie - czy to ma byc czytanie zgodnie z wola Kosciola ( w Kosciele ) czy niezgodnie z wola Kosciola ( poza Kosciolem)ß
Majac liczne kontakty z niekatolikami i sam bedac dlugie lata niekatolikiem, a nawet antykatolikiem mam powazne watpliwosci, czy jakiekolwiek czytanie Slowa Bozego w Biblii stanoewic moze jednoczesnie gwarancje, ze jest to modlitwa cykliczna.
Ba, nawet bedac katolikiem mozna czytac Slowo Bozego przeciwko samemu Slowu Bozemu. I co to jest wowczas za modlitwa?
Ja zawsze mówię że czytanie Biblii to jest świetna droga do ateizmu:) tak było w moim przypadku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Andej » 2020-10-01, 12:10

Dla mnie szkołą czytanie Biblii był Neo. Tam nauczyłem się odczytywać to, co jest skierowane do mnie. To, co ma wpływ na moje życie i postępowanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1002
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 440 times
Been thanked: 174 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 13:52

Kazdy ma jakies tam doswiadczenie zyciowe. Zanim przyjalem chrzest w Kosciele katolickim przez dlugie lata bylem ateista, wyksztalconym na kilku renomowanych uczelniach ateizmu. Doglebne studiowanie ateistycznych guru doprowadzilo mnie w koncu do Biblii.
Tak bylo w moim przypadku ... i jest to przypadek bardzo czesty.
dodam tylko jeszcze i w dodatku, ze najbardziej nadete tezy ateizmu glosza najczesciej tacy i owacy, ale zawsze nie majacy pojecia o wierze, za to krecacy wlasne filmy i programy, w ktorych swoja niewiedze przedstawiaja jako madrosc.
Nic nowego pod sloncem - juz wiele tysiecy lat emu napisane zostalo w Biblii: "Boga nie ma - rzekl glupi w sercu swoim".

apostata

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: apostata » 2020-10-01, 14:01

Pompieri pisze: 2020-10-01, 13:52 Kazdy ma jakies tam doswiadczenie zyciowe. Zanim przyjalem chrzest w Kosciele katolickim przez dlugie lata bylem ateista, wyksztalconym na kilku renomowanych uczelniach ateizmu. Doglebne studiowanie ateistycznych guru doprowadzilo mnie w koncu do Biblii.
Tak bylo w moim przypadku ... i jest to przypadek bardzo czesty.
dodam tylko jeszcze i w dodatku, ze najbardziej nadete tezy ateizmu glosza najczesciej tacy i owacy, ale zawsze nie majacy pojecia o wierze, za to krecacy wlasne filmy i programy, w ktorych swoja niewiedze przedstawiaja jako madrosc.
Nic nowego pod sloncem - juz wiele tysiecy lat emu napisane zostalo w Biblii: "Boga nie ma - rzekl glupi w sercu swoim".
Gdzie są te szkoły ateizmu? Może się zapiszę, bo ateizm który Ty przedstawiasz jest mi nieznany.
Można widzieć jaka jest Twoja historia? Czy Twoi rodzice byli wierzący?
Ostatnio zmieniony 2020-10-01, 14:02 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1002
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 440 times
Been thanked: 174 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Pompieri » 2020-10-01, 14:05

Akademia im. Frunzego. Jedna z uczelni.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-02, 13:46

grubas pisze: 2020-09-29, 20:38 Witam
Tak jak w temacie. Bardzo lubię cykliczne modlitwy i chciałbym poznać ich nieco więcej niż tylko różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, koronka do Ducha Świętego, czy też modlitwa ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa(dzisiaj rozpocząłem, trzymajcie kciuki żebym w niej wytrwał 12 lat).
Pozdrawiam.
W sensie mantry?:
"Om Mani Peme Hung"
"Ah"
"Rama Rama Rama Hare Hare"
Więcej nie znam.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1002
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 440 times
Been thanked: 174 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Pompieri » 2020-10-02, 18:12

Mantra nie jest modlitwa. mantra nie jest tym bardziej modlitwa cykliczna. Poducz sie.
A jak juz sie poduczysz, to zapoznaj i siebie i nas czym tak naprawde jest mantra. I dlaczego okresla sie mantre czasem slowem "modlitwa", w jakim kontekscie i w jakim znaczeniu.
Wrzucanie bzdur w antychrzescijanskim sosie swiadczy jedynie o mialkosci motywacji . I niczym wiecej.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jakie znacie modlitwy cykliczne?

Post autor: Piootr » 2020-10-02, 20:35

Modlitwa cykliczna to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Lepsze niż książka, telewizja i szczególnie internet. Te które wymieniłem nic nie wnoszą do życia człowieka, a modlitwa wręcz przeciwnie. Do tego modlitwa jest wieczna, niezniszczalna, a każda książka, każdy telewizor, komputer itd. ma swoją żywotność.

ODPOWIEDZ