Jak się modlić o moje małżeństwo?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Viridiana » 2021-01-30, 17:59

Czy porozmawiałaś szczerze z mężem, dając przestrzeń na opowiedzenie o swoich uczuciach względem tej sprawy?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Andej » 2021-01-30, 18:32

Aga1986 pisze: 2021-01-30, 09:14 Modliłam się za jego nawrócenie. Wracając do tego kompromisu nie wiem czy dobrze zrobiłam...planuje nawet rozmowę z jakimś księdzem na ten temat, czy kompromis w tej sprawie jest w ogóle dobry. Niestety moja sytuacja jest beznadziejna.
Zależy od tego, jaki to jest kompromis. Pomysł na rozmowę z księdzem, duszpasterzem rodzin jest sensowny. Może nawet nie z jednym, aby poznać różne podejścia. Mam nadzieję, że to pomoże Ci określić granice kompromisu.
Dlaczego braliście ślub skoro mąż jest niewierzący? Czy byłaś tego świadoma w momencie zawierania? Czy ksiądz prowadzący ceremonię znał Wasz stosunek do Boga i religii?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Meduza
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 4 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Meduza » 2021-01-30, 18:39

Bardzo Ci współczuję tej sytuacji.
Jedyne co umiem poradzić to Nowenna Pompejańska, która ratuje małżeństwa. Poczytaj świadectwa, pomyśl jak mogłabyś zagospodarować czas, aby odmawiać różańce codziennie. Może Nowenna do MB Rozwiązujacej Węzły? Dzieją się cuda za przyczyną Maryi, zaufaj i trwaj przy Bogu
+

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Aga1986 » 2021-01-31, 07:33

"Dlaczego braliście ślub skoro mąż jest niewierzący? Czy byłaś tego świadoma w momencie zawierania? Czy ksiądz prowadzący ceremonię znał Wasz stosunek do Boga i religii?"
W momencie ślubu i przed nie byliśmy wrogo nastawieni do wiary, ja i mąż byliśmy po chrzcie i bierzmowaniu, wręcz przeciwnie chcieliśmy ślubu kościelnego. Z tą naszą wiarą było tak że specjalnie nie praktykowaliśmy w tamtych czasach. Jednak do ślubu się przygotowaliśmy, mieliśmy do ślubu bardzo dobrego księdza, bardzo wyrozumiałego.
Jednak podejście męża do wiary bardzo się zmieniło gdy ja się nawróciłam i gdy poznał mój stosunek do pewnych spraw i wtedy zaczął krytykować.
Ostatnio zmieniony 2021-01-31, 07:34 przez Aga1986, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: lambda » 2021-01-31, 09:58

Módl sie za męża ale też nie oczekuj ze jakaś modliwa go cudownie nawroci. Może byc tak że jego nawrocenie wymaga Twojej ofiary, znoszenka tego wszystkigo i bądź gotowa że być może nie zobaczysz efektów na tej ziemi.
Najlepiej porozmawiaj z kapłanem na to co możesz sie zgodzić i przedstaw propozycję kompromisu mężowi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Andej » 2021-01-31, 18:07

Aga1986 pisze: 2021-01-31, 07:33 mieliśmy do ślubu bardzo dobrego księdza, bardzo wyrozumiałego.
I takie podejście mnie oburza. Co nie znaczy, że nie rozumiem. Gdyby wszyscy księża podchodzili uczciwie, to ilośc osób, które obraziły się na Pana Bo0ga radykalnie by wzrosła.
Aga1986 pisze: 2021-01-31, 07:33 Jednak podejście męża do wiary bardzo się zmieniło gdy ja się nawróciłam i gdy poznał mój stosunek do pewnych spraw i wtedy zaczął krytykować.
Z tego wynika, że on się nie zmienił. Tak jak kiedyś byliście katolikami bezobjawowymi, tak on pozostał do teraz.
Wydaje mi się, że nic na siłę. Dobrocią i miłością. Trudne to, ale możliwe. Spróbuj nie oczekiwać od niego żadnych zmian, ani, tym bardziej, naciskać na nie. Określ swoje potrzeby, zasady. Powiedz, co jest nieprzekraczalne dla ciebie. Staraj się tylko, aby uszanował to Twoje minimum. A poza tym, dawaj przykład dobry. Bez wywieranie presji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Lunka » 2021-01-31, 20:33

Aga1986 pisze: 2021-01-30, 09:14 Chodzi o to że kiedyś robiliśmy złe rzeczy co do których nawet nie miałam świadomości że są złe( zaznaczę że chodzi tu o 6 przykazanie i o coś poważnego). Później wzięliśmy ślub kościelny i dalej postępowaliśmy w ten sposób, w międzyczasie przyszło na świat nasze dziecko. Krótko po ślubie czytając Pismo Święte zrozumiałam że źle robimy jednak ulegalam mężowi. A kilka lat po ślubie nastąpiło moje nawrócenie i całkowicie chciałam i chce zmienić moje życie. Mój mąż o tym wie jednak nie podoba mu się to bo twierdzi że ożenił się z inną osobą ( chodzi mu o podejście do tej sprawy). Mąż nie chodzi do kościoła i nie praktykuje. Zaczął krytykować Kościół i wiarę katolicką. Szukałam kompromisu wspólnego w tym wszystkim bo już ciężko było wytrzymać i też zależy mi na pełnej rodzinie ( bo sama się wychowywałam w rozbitej). Modliłam się za jego nawrócenie. Wracając do tego kompromisu nie wiem czy dobrze zrobiłam...planuje nawet rozmowę z jakimś księdzem na ten temat, czy kompromis w tej sprawie jest w ogóle dobry. Niestety moja sytuacja jest beznadziejna.
Wiesz jestem w takiej samej sytuacji...
Tez nie wiem co robić...
Mój mąż niegdyś przykładny ministrant, teraz wszystko na odwrót 😔
Ja tez nie byłam święta ale przyznam że próby nawrócenia przypłacilam prawie choroba psychiczną. To są strasznie delikatne sprawy... tutaj nikt Ci nie pomoże. Znajdź kierownika duchowego który Ci poprowadzi. Może wypracujecie jakiś kompromis.
Myślę że ostatnia rzeczą jakiej pragnął by Jezus jest rozpad waszej rodziny. Przecież przysięgliscie przed Bogiem i on pobłogosławił wasze malzenstwo. Ja mam dzisiaj sukces za sobą. Mąż był ze mną na Mszy świętej. Jestem mu ogromnie wdzięczna.

Trzymaj się. Wiem jak Ci trudno. 😔
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: lambda » 2021-02-01, 05:29

https://abpsheen.pl/2012/04/01/lourdes/

Czasem sama modlitwa nie wystarczy

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Andej » 2021-02-01, 19:01

lambda pisze: 2021-02-01, 05:29 Czasem sama modlitwa nie wystarczy
Zwykle sama modlitwa nie wystarczy.
Tak się módl, jakby wszystko zależało od Boga, i tak postępuj, jakby wszystko zależało od ciebie - św. Ignacy Loyola.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

niki
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2022

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: niki » 2022-04-01, 16:34

Aga1986 pisze: 2021-01-31, 07:33 "Dlaczego braliście ślub skoro mąż jest niewierzący? Czy byłaś tego świadoma w momencie zawierania? Czy ksiądz prowadzący ceremonię znał Wasz stosunek do Boga i religii?"
W momencie ślubu i przed nie byliśmy wrogo nastawieni do wiary, ja i mąż byliśmy po chrzcie i bierzmowaniu, wręcz przeciwnie chcieliśmy ślubu kościelnego. Z tą naszą wiarą było tak że specjalnie nie praktykowaliśmy w tamtych czasach. Jednak do ślubu się przygotowaliśmy, mieliśmy do ślubu bardzo dobrego księdza, bardzo wyrozumiałego.
Jednak podejście męża do wiary bardzo się zmieniło gdy ja się nawróciłam i gdy poznał mój stosunek do pewnych spraw i wtedy zaczął krytykować.
Witaj. Minął ponad rok od Twojego ostatniego wpisu. Jeśli jeszcze tu zaglądasz napisz proszę jak na dzień dzisiejszy wygląda Twoja sytuacja. Czy mąż się nawrócił. Mam problem bardzo podobny do Twojego - szukam nadziei :(

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Aga1986 » 2022-04-01, 17:48

Witaj niki. Niestety nie zmieniło się za dużo, nawet nie modliłam się już ostatnio w tej sprawie. Chociaż niedawno było takie zdarzenie że mąż oglądał jakiś film religijny w internecie(dokładnie nie znam tytułu tylko słyszałam urywki) i taka myśl mi przeszła przez głowę...a może coś drgnie tutaj. A Ty czemu nie masz nadziei?Twój mąż jest niepraktykujący i to Wam przeszkadza w małżeństwie? Myślę że zawsze trzeba mieć nadzieję.

niki
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2022

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: niki » 2022-04-01, 19:38

Aga1986 pisze: 2022-04-01, 17:48 Witaj niki. Niestety nie zmieniło się za dużo, nawet nie modliłam się już ostatnio w tej sprawie. Chociaż niedawno było takie zdarzenie że mąż oglądał jakiś film religijny w internecie(dokładnie nie znam tytułu tylko słyszałam urywki) i taka myśl mi przeszła przez głowę...a może coś drgnie tutaj. A Ty czemu nie masz nadziei?Twój mąż jest niepraktykujący i to Wam przeszkadza w małżeństwie? Myślę że zawsze trzeba mieć nadzieję.
Ja po wielu latach wróciłam do Pana Boga. Niecały rok temu wzięłam ślub kościelny po 20 latach życia razem. Myślałam, że teraz to już z górki ale dopadł mnie temat antykoncepcji. W skrócie: mąż mówi, że jestem nawiedzoną wariatką. Cały czas modlę się o jego nawrócenie ale czuję że małżeństwo mi się rozjeżdża. On nie ufa naturalnym metodom planowania rodziny. Dla mnie inne metody to grzech.
Jak Ty rozwiązałaś swój problem, o którym pisałaś ? Twój mąż się nie nawrócił ale też się z Tobą nie rozwiódł.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Aga1986 » 2022-04-01, 19:43

Mój mąż w dalszym ciągu nie jest nawrócony. Dziś ogólnie żyjemy w zgodzie, ale w pewnych sprawach się też różnimy również w tych intymnych. Dobrze, że trzymasz się zasad Kościoła i myślę że możesz w tej kwestii przekonać męża, że chcesz żyć w zgodzie ze swoim sumieniem, może Twój mąż też się nawróci. W ogóle nieraz mam myśli że po co ja za mąż wychodziłam i gdyby nie małżeństwo, nie miałabym tylu rozterek również duchowych. Że może małżeństwo nie było moją drogą życiową...no ale już za późno, ale gdybym miała się cofnąć w czasie mając tą świadomość co teraz, to bym nie wchodziła już w żadne małżeństwo. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2022-04-01, 19:46 przez Aga1986, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: sądzony » 2022-04-03, 19:54

Pomodlę się za Twoje małżeństwo. Może to dziwne, ale ja spoglądając wstecz mam wrażenie, że podejmowałbym te same decyzje. Nie zmieniłbym zbyt wiele. Może małe korekty.

Ja o małżeństwo modlę się tak jak o cokolwiek innego. Po prostu mówię Mu w czym rzecz, ... niech da mi zrozumieć, wyłuskać dobro ze "zła", zmienić perspektywę, poznać jego wolę ... no i cierpliwość.
Staram się "niewłaściwości" szukać w sobie i próbować je zmienić.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Aga1986 » 2022-04-04, 10:38

Dzięki sądzony za modlitwę. Ja nie chcę tu nikogo zniechęcać do małżeństwa, to każdego osobista decyzja. Piszę tylko o sobie, że być może nie nadaję się do tego i że to nie była najwyraźniej moja droga i już drugi raz bym w to nie wchodziła. To poważna decyzja i na całe życie. Na pewno nie pochwalam siedzenia na tzw kocia łapę, tylko jeśli dwoje ludzi chcą być razem to powinni wziąć ślub kościelny. Małżeństwo powinno uświęcać i prowadzić do Boga, a u mnie wydaje się że jest odwrotnie. Wydaje mi się że mnie oddala od Boga i mam ciągle rozterki na ten temat. Nie mówię, że nie ma w tym mojej winy, bo być może ja więcej zawiniłam i muszę nad tym pracować.
Ostatnio zmieniony 2022-04-04, 10:48 przez Aga1986, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ