Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
faustyna0805
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2020
Has thanked: 1 time

Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: faustyna0805 » 2021-01-21, 09:11

Kochani Bracia i Siostry!
Wszyscy wiemy jak ważna jest modlitwa za grzeszników. Maryja w Fatimie mówiła, że wielu ludzi idzie do piekła, bo nie ma się kto za nich modlić. Zaczęłam się jednak zastanawiać: czy lepiej modlić się ogólnie za wszystkich grzeszników, czy lepiej wybrać konkretną osobę np. z rodziny, znajomych? A może modlić się za jednego grzesznika, ale nam nieznanego, tylko poprosić Boga by nam kogoś powierzył (jak np. w przypadku duchowej adopcji dziecka poczętego) - taka duchowa adopcja grzesznika zatwardziałego.

Co myślicie na ten temat (a przez Was Duch Święty)?

Z Bogiem :-h


Awatar użytkownika
faustyna0805
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2020
Has thanked: 1 time

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: faustyna0805 » 2021-01-22, 11:57

Bóg zapłać. W modlitwach najczęściej pojawia się modlitwa za wszystkich grzeszników. Czy można to rozumieć w ten sposób, że modlić się za wszystkich grzeszników, a Bóg udzieli łaski nawrócenia według swojej woli i mądrości?

Magnolia

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: Magnolia » 2021-01-22, 11:58

Oczywiście, u Boga dobro się nie zmarnuje, sam wie najlepiej komu jest potrzebne i temu udzieli. Dzięki twojej modlitwie, a Ty rozwijasz w swoim sercu miłość do bliźniego, czyli wypełniasz przykazanie i dobry uczynek.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: dromax » 2021-01-22, 13:10

:ymhug: Uważam jednak, że modlitwa za konkretną duszę ma mocniejszy wymiar niż ogólnie. Przecież do mistyków przychodziły dusze konkretne by za nie się indywidualnie modlić.

Magnolia

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: Magnolia » 2021-01-22, 14:52

Faustyno, jesli nie znasz konkretnej osoby za która mogłabyś sie modlić, to można zerknąć na targ intencji na languście na palmie, raz w miesiącu ludzie wypisują swoje intencje pod filmem, należy napisać komentarz: "biorę" i pomodlić się w tej konkretnej intencji. Będziesz wiedziała czego komuś potrzeba.

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-27, 18:01

Myślę, że tu możesz iść za własnym sercem, bo tak czy owak żadna modlitwa nie zaginie. Ja się osobiście modlę na oba sposoby - co godzinę za wszystkich grzeszników, a czasem za konkretną osobę, kiedy dostaję natchnienie, że jest taka szczególniejsza potrzeba (poza tym, że wszyscy potrzebujemy modlitwy zawsze).

Jedno jest ważne, mianowicie, by taką modlitwę uczynić czymś codziennym, bo u Pana Boga ważne są stałość i wierność, w pewnym sensie upór.
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 18:02 przez Ewa K. Skorupska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: Andej » 2021-03-27, 18:27

Nieco podobnie. Najczęściej ogólnie. W intencji wszystkich, którzy jeszcze nie dostąpili zbawienia. A gdy przyjdzie mi na myśl ktoś, kto już odszedł, wtedy modlę się w jego intencji. A także w intencji tych, o których śmierci dowiaduję się z mediów lub od rozmówców.
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 18:28 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: orzeszku » 2021-03-27, 19:19

Ja zazwyczaj w ogólnej modlitwie za grzeszników modlę się "za grzesznika lub grzeszników, Ty Boże najlepiej wiesz, jak i komu rozdysponować łaski, których zechcesz udzielić dzięki tej modlitwie" - :D

Claudiax

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: Claudiax » 2021-03-27, 19:57

Ja natomiast mówię tak: "modlę się o nawrocenie grzeszników,a szczególnie...", i tu wymieniam jej/jego imię.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Modlić się za wszystkich grzeszników czy jednego konkretnego?

Post autor: sądzony » 2021-03-27, 21:58

faustyna0805 pisze: 2021-01-21, 09:11 (...) czy lepiej modlić się ogólnie za wszystkich grzeszników, czy lepiej wybrać konkretną osobę(...)
Módl się za Adama i z marszu masz wszystkich. :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ