Adoracja Najświętszego Sakramentu - online

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Adoracja Najświętszego Sakramentu - online

Post autor: Zebra » 2021-03-07, 21:44

Krótkie pytanie. Znalazłam na Youtube kilka stron gdzie odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu online np. Z klasztoru Sióstr Klarysek w Słupsku.
Co o tym myślicie? Modlitwa przed telefonem jednocześnie uczestnicząc w adoracji.
Można tak? Czy lepiej nie?
Ostatnio zmieniony 2021-03-07, 21:44 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Adoracja Najświętszego Sakramentu - online

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-07, 21:51

Pewnie, że można. Zwłaszcza, jeśli komus jest trudno przyjść na adorację, bo np. jest na kwarantannie, czy w grupie ryzyka albo boi się wyjść. Nie ma w tym nic złego. Myślę, że to bardzo cenne, że jest taka możliwość.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Adoracja Najświętszego Sakramentu - online

Post autor: Logan » 2021-03-07, 22:16

Krótko mogę dodać, że adoracja Najświętszego Sakramentu może odbywać się w modlitewnym skupieniu w każdym miejscu. Św. Anna Schäffer przykuta do łóżka adorowała Najświętszy Sakrament modlitwą myślną.

"Pragnę dobrze wykorzystać każdą minutę, dlatego znajduję wielkie pocieszenie w modlitwie myślnej, podczas moich bezsennych nocy, kiedy to duchem przebywam przed Najświętszym Sakramentem" Św. Anna Schäffer
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Adoracja Najświętszego Sakramentu - online

Post autor: Jozek » 2021-03-07, 23:34

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-03-07, 21:51 Pewnie, że można. Zwłaszcza, jeśli komus jest trudno przyjść na adorację, bo np. jest na kwarantannie, czy w grupie ryzyka albo boi się wyjść. Nie ma w tym nic złego. Myślę, że to bardzo cenne, że jest taka możliwość.
Apostolowie tez sie bali, ale nauczali i spotykali sie potajemnie, a wielu zginelo smiercia meczenska.
Nie chodzi mi tu o lamanie prawa, tylko by nie traktowac tego jak cos co musi byc.
W duzym stopniu jest to tez odsiewaniem plewow od ziarna, choc pewnie dla wielu wyglada to innaczej.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ