Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Lunka » 2021-03-09, 19:46

Wiem, że na tym forum jest wiele osób mierzących się z natrętnymi myślami. Ja jestem jedną z nich. Dzisiaj w domu rodziców znalazłam książeczkę z modlitwami, która ksiądz rozdawał po kolędzie. A tam taka piękna, kojąca modlitwa:

O Panie, Jezu Chryste, ukochany mój i Wszechpotężny Boże, pełen dobroci i miłosierdzia, proszę Cię najpokorniej i z największą ufnością, na jaką moje serce zdobyć się może racz uwolnić mnie od wszystkich złych, bluźnierczych, nieczystych, napastliwych myśli.

Oddal ode mnie wszelki lęk i niepokój. Wyzwól od nocnych koszmarów. Spełnij o Panie swoją obietnicę, którą dałeś Kościołowi w Wieczerniku i którą ponawiasz wobec nas podczas każdej Mszy świętej: "Pokój Mój zostawiam wam, pokój Mój wam daję. Nie tak, jak daje świat. Ja wam daję."

Jeśli zaś w napastliwych, natrętnych myślach, które zadają mi tyle cierpień jest udział złego ducha, proszę pokornie: Ty sam Panie mój i Boże, Zbawicielu kochany, rozkaż mu by odszedł ode mnie i nie wracał więcej. Niech znajdę w Twoim Najświętszym Sercu ucieczkę, oparcie i schronienie, abym mógł wychwalać potęgę Twojego nieskończonego Miłosierdzia.

Jezu ufam Tobie! Udziel mi i moim bliskim Swojego Błogosławieństwa, Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.



Korzystałam z książeczki "Modlitwy rodzinne" KS. Leszka Smolińskiego wydawnictwa Rafael

Mam nadzieję, że komuś pomoże. Mi bardzo pomogła.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Młoda959595
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 3 sie 2020
Has thanked: 36 times
Been thanked: 68 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Młoda959595 » 2021-03-09, 19:56

Dziękuję Ci za ten temat! Z natręctwami również się zmagam więc doskonale rozumiem, co przeżywasz. Przytulam mocno!

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Lunka » 2021-03-09, 20:18

Młoda959595 pisze: 2021-03-09, 19:56 Dziękuję Ci za ten temat! Z natręctwami również się zmagam więc doskonale rozumiem, co przeżywasz. Przytulam mocno!
@Młoda959595 wiem, że mnóstwo nas tutaj na forum zmagających się z tą straszliwoscia. Dlatego wstawiam ta modlitwę. Oby komuś pomogła.
Dziękuję i również przytulam 😊
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Młoda959595
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 3 sie 2020
Has thanked: 36 times
Been thanked: 68 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Młoda959595 » 2021-03-09, 20:20

Lunka pisze: 2021-03-09, 20:18
Młoda959595 pisze: 2021-03-09, 19:56 Dziękuję Ci za ten temat! Z natręctwami również się zmagam więc doskonale rozumiem, co przeżywasz. Przytulam mocno!
@Młoda959595 wiem, że mnóstwo nas tutaj na forum zmagających się z tą straszliwoscia. Dlatego wstawiam ta modlitwę. Oby komuś pomogła.
Dziękuję i również przytulam 😊
Ja od wczoraj mam tak straszną myśl (i doskonale wiem, że fałszywą), że mnie to już wykańcza, dlatego wiem doskonale o czym mówisz. ;) Jesteś w moich modlitwach!

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Praktyk » 2021-03-09, 22:03

Na uspokajanie myśli sugeruję modlitwy długie i mozolne :)

Dla przykładu różaniec, lub http://www.aniol.org.pl/site/index.php? ... &Itemid=92
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Lunka » 2021-03-09, 22:13

Praktyk pisze: 2021-03-09, 22:03 Na uspokajanie myśli sugeruję modlitwy długie i mozolne :)

Dla przykładu różaniec, lub http://www.aniol.org.pl/site/index.php? ... &Itemid=92
Dziękuję! Kolejny raz mam wrażenie, że tu na forum czytacie mi w myślach. Różaniec odmawiam ale w trakcie niego też przychodzą różne mysli z którymi muszę walczyć 😔
Co do drugiej modlitwy... Miałam.pisac post dotyczący modlitw przez wstawiennictwo świętego Michała Archanioła... A Ty wstawiasz ta koronkę... Szok. Opatrzność Boża czuwa.
Nie rozumiem tylko za bardzo w jaki sposób ta koronkę odmawiać.? Po prostu czytać to co napisane bez użycia różańca?

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Młoda959595 pisze: 2021-03-09, 20:20
Lunka pisze: 2021-03-09, 20:18
Młoda959595 pisze: 2021-03-09, 19:56 Dziękuję Ci za ten temat! Z natręctwami również się zmagam więc doskonale rozumiem, co przeżywasz. Przytulam mocno!
@Młoda959595 wiem, że mnóstwo nas tutaj na forum zmagających się z tą straszliwoscia. Dlatego wstawiam ta modlitwę. Oby komuś pomogła.
Dziękuję i również przytulam 😊
Ja od wczoraj mam tak straszną myśl (i doskonale wiem, że fałszywą), że mnie to już wykańcza, dlatego wiem doskonale o czym mówisz. ;) Jesteś w moich modlitwach!
Mi bardzo pomogła ostatnia spowiedź, chociaz te myśli są nie do okiełznania coraz bardziej staram się ignorować. ~x( to zupełnie nie moje myśli. Nie chcę ich i się ich boje.
Ostatnio wszystko powierzam Najświętszemu Sercu Jezusa. Ono mnie koi i przytula.
Dziękuję za modlitwę 🙏
Jutro wspomnę Cię w swojej modlitwie, bo dziś juz jestem wyczerpana
Ostatnio zmieniony 2021-03-09, 22:10 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Praktyk » 2021-03-09, 22:33

@Lunka ja w potrzebie po prostu to czytam. Ale tak w mocnej koncentracji nad tekstem i aż zacznie to wychodzić trochę „pamięciowo”, wielokrotnie.

Ale też faktem jest to co piszesz o spowiedzi. Modlitwy pozwalają się bronić i opierać, ale oczyścić może tylko Jezus. Więc trzeba się przed nim poważnie otworzyć... pewnie tak jak jeszcze nigdy :) Jeśli jest coś co jeszcze przeszkadza w otwarciu trzeba się tego wyrzec.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Zebra » 2021-03-10, 11:40

Mi bardzo pomogła ostatnia spowiedź, chociaz te myśli są nie do okiełznania coraz bardziej staram się ignorować. ~x( to zupełnie nie moje myśli. Nie chcę ich i się ich boje.
Ostatnio wszystko powierzam Najświętszemu Sercu Jezusa. Ono mnie koi i przytula.
Pewnie już do końca życia gdzieś tam będziemy się z tym zmagać. W wersji bardziej natrętnej lub mniej. Ważna jest właśnie mocna wiara w to, że spowiedź zabiera wszystko co złe. Może masz chwilowa słabość po spowiedzi... Jak ja w zeszłym miesiącu.
Dołączam się do modlitewnej pamięci :) A ostatnio wpadła mi w oko litania do Dzieciątka Jezus. Po tych dwóch duchowych adopcjach, jakoś łatwo przychodzi modlitwa za dziecko. Chociaż z dziećmi sama nie mam na codzień żadnej styczności.
Jeśli nie masz nic przeciwko to ja chętnie za maluszka będę się modlić :ymhug:
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Lizzie » 2021-03-10, 16:46

Ja proponuję różaniec miałam koszmary ale dzięki różańcowi poszły precz .
Również skuteczna może okazać się modlitwa do św Józefa lub nowenny do św pańskich

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Andej » 2021-03-10, 16:49

Każda modlitwa skuteczna, gdy z wiarą i zaufaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Lunka » 2021-03-10, 20:20

Zebra pisze: 2021-03-10, 11:40 Jeśli nie masz nic przeciwko to ja chętnie za maluszka będę się modlić :ymhug:
@Zebra jak mogłabym mieć coś przeciwko :ymhug:
Dziękuję siostro 🙏😊
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: abi » 2021-03-15, 22:21

Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Modlitwa Przeciw złym myślom i koszmarom

Post autor: Lunka » 2021-03-18, 20:47

abi pisze: 2021-03-15, 22:21 Obrazek
@abi dziękuję. Często odmawiam ta modlitwę. Codziennie proszę Świętego Michała Archanioła o pomoc i opiekę. To chyba zdecydowanie jeden z moich ulubionych świętych :)
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ