Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-18, 16:38

Nowennę tę polecił św. Faustynie Pan Jezus którego przebieg napisała w swoim Dzienniczku
ZACZYNA SIĘ W WIELKI PIĄTEK A KOŃCZY W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Jeśli to nie problem chciałabym wrzucać tutaj treść na każdy dzień Nowenny :)

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Zebra » 2021-03-18, 17:19

Dla mnie pomysł fajny 👍
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Lunka » 2021-03-18, 20:03

@WielbiDuszaMojaPana Nowenna jest wspaniała. Niedługo zbliża się jej czas. Warto ją przypomnieć 😊
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-18, 20:47

Lunka pisze: 2021-03-18, 20:03 @WielbiDuszaMojaPana Nowenna jest wspaniała. Niedługo zbliża się jej czas. Warto ją przypomnieć 😊
Stąd ten mój post :)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Lunka » 2021-03-18, 20:49

@WielbiDuszaMojaPana myślę, że nie musisz pytać. Po prostu wstawiaj. Dużo jest tutaj takich modlitw całościowo wstawianych 😊
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-18, 22:08

Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą mi nakazał Jezus napisać i odprawiać przed świętem Miłosierdzia. Rozpoczyna się w Wielki Piątek. - Pragnę; abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu' miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia Mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką Mękę Moją o łaski dla tych dusz. Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w Najlitościwsze Serce Twoje. I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego.
DZ 1209

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Lunka » 2021-03-22, 13:56

@WielbiDuszaMojaPana a nie chciałaś wstawić całości? Czy tylko ja nie widzę?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-22, 14:58

Lunka pisze: 2021-03-22, 13:56 @WielbiDuszaMojaPana a nie chciałaś wstawić całości? Czy tylko ja nie widzę?
chcę to podzielić na dany dzień...rano wrzucić

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-04-02, 09:43

Dzień pierwszy

Dziś sprowadź mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników i zanurzaj je w morzu miłosierdzia Mojego. – A tym pocieszysz Mnie w gorzkim smutku [w] jaki Mnie pogrąża utrata dusz.

Jezu Najmiłosierniejszy, Którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność naszą, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją i przyjmij nas do mieszkania Najlitościwszego Serca Swego i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym.

O Wszechmocy miłosierdzia Bożego
Ratunku dla człowieka grzesznego,
Tyś miłosierdziem i litości morze,
Wspomagasz tego, kto Cię uprasza w pokorze.

Ojcze. Przedwieczny, spójrz się okiem miłosierdzia na ludzkość. całą, a szczególnie na biednych grzeszników, która - jest zamknięta w Najlitościwszym Sercu Jezusa i dla Jego bolesnej Męki okaż nam miłosierdzie Swoje, aby wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen.
DZ 1210-1211

+ Koronka do Miłosierdzia Bożego

orzeszku

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: orzeszku » 2021-04-02, 15:18

W 2016 roku rozpoczęłam tę nowennę i zakończyła się ona spowiedzią i przyjęciem komunii św. w święto Miłosierdzia Bożego, po latach braku życia sakramentalnego :) piękny czas to był.
Ostatnio zmieniony 2021-04-02, 15:19 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Andej » 2021-04-02, 20:05

WielbiDuszaMojaPana pisze: 2021-04-02, 09:43 Dzień pierwszy
Włączmy się wszyscy. Albo tu, na Forum, albo w naszych kościołach, albo w naszych rodzinach.

Bardzo podoba mi się Twoja inicjatywa. Kontynuuj dla nas wszystkich zbawienie. Oczywiście wraz z nami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-04-03, 13:13

Drugi dzień

Dziś sprowadź Mi dusze kapłańskie i dusze zakonne i zanurz je w niezgłębionym miłosierdziu Moim. One dały Mi moc przetrwania gorzkiej męki, przez nich. jak przez kanały męki, udziel im Swego błogosławieństwa i otaczaj ich Swą nieustanną opieką, aby nie utraciły miłości i skarbu wiary świętej, ale aby z całą rzeszą Aniołów i Świętych wysławiły niezmierzone Miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen.

Jezu Najmiłosierniejszy, od Którego wszystko co dobre pochodzi, pomnóż w nas łaskę, abyśmy godne uczynki miłosierdzia spełniali, aby ci, co na nas patrzą chwalili Ojca Miłosierdzia, Który jest w niebie.

Zdrój Bożej miłości,
W sercach czystych gości,
Skąpane w miłosierdzia morzu,
Promienne jak gwiazdy, jasne jak zorza.

Ojcze Przedwieczny, spójrz się okiem miłosierdzia (59) Swego na grono wybrane w winnicy Swojej, na dusze kapłanów i dusze zakonne i obdarz ich mocą błogosławieństwa Swego, a dla uczuć Serca Syna Swego, w którym to Sercu są zamknięte, udziel im mocy światła Swego, aby mogli przewodzić innym na drogach zbawienia, by wspólnie śpiewać cześć niezgłębionemu miłosierdziu Twemu na wieki wieczne. Amen.
DZ 1213-1214

+ Koronka do Miłosierdzia Bożego

ps. przepraszam że dzisiaj tak późno :(

Dodano po 12 minutach 49 sekundach:
dodatkowo gdy ktoś chciał (też przepraszam że dopiero dzisiaj...wczoraj postanowiłam sobie że nie będę korzystać z neta z racji W.Piątku)

Rekolekcje o Miłosierdziu Bożym i ludzkich epidemiach

Dzień pierwszy


Dzisiejszy dzień o 16.00
Dzień drugi

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Andej » 2021-04-03, 21:43

Mam wrażenie, że cos się troszkę pokiełbasiło.
Wydaje mi się, że poprawny tekst brzmi:

Dziś sprowadź Mi dusze kapłańskie i zakonne, i zanurz je w niezgłębionym miłosierdziu Moim. One dały Mi moc przetrwania gorzkiej męki; przez nie, jak przez kanały, spływa na ludzkość miłosierdzie Moje.
Ostatnio zmieniony 2021-04-03, 21:43 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-04-03, 22:03

Andej pisze: 2021-04-03, 21:43 Mam wrażenie, że cos się troszkę pokiełbasiło.
Wydaje mi się, że poprawny tekst brzmi:

Dziś sprowadź Mi dusze kapłańskie i zakonne, i zanurz je w niezgłębionym miłosierdziu Moim. One dały Mi moc przetrwania gorzkiej męki; przez nie, jak przez kanały, spływa na ludzkość miłosierdzie Moje.
może się trochę różnić widocznie to w necie co znalazłam tekst ma nie ten...a nie sprawadzałam z papierowa

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-04-04, 14:45

Dzień trzeci

Dziś sprowadź Mi wszystkie dusze pobożne i wierne, i zanurz je w morzu miłosierdzia Mojego; dusze te pocieszały Mnie w drodze krzyżowej, były tą kroplą pociechy wśród morza goryczy.

Jezu najmiłosierniejszy, który wszystkim udzielasz łask swych nadobficie ze skarbca miłosierdzia swego, przyjmij nas do mieszkania najlitościwszego Serca swego i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię o to przez niepojętą miłość Twoją, jaką pała Twe Serce ku Ojcu niebieskiemu.

Są niezbadane miłosierdzia dziwy,
Nie zgłębi ich ni grzesznik, ni sprawiedliwy,
Na wszystkich patrzysz okiem litości
I wszystkich pociągasz do swej miłości.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze wierne jako na dziedzictwo Syna swego i dla Jego bolesnej męki udziel im swego błogosławieństwa, i otaczaj je swą nieustanną opieką, aby nie utraciły miłości i skarbu wiary świętej, ale by z całą rzeszą aniołów i świętych wysławiały niezmierzone miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen.

ps. przepraszam że dopiero teraz :(

ODPOWIEDZ