Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-25, 21:24

Kochani!

Odkąd wydarzyło się moje naprawdę cudowne nawrócenie przebyłam długą drogę. Dziś wiem do czego wzywa mnie Pan Jezus...

Od pewnego czasu praktykuję taką modlitwę, że każdą godzinę dnia rozpoczynam od próśb za Kościół Święty i grzeszników, z tej ziemi dla katolika dwie najważniejsze sprawy. Czasem jest to tylko modlitwa myślna, czasem ledwie kilka słów, ale zawsze JEST. Odkąd to robię zły się piekli, bo mam wzmożone pokusy i trud w skupieniu na modlitwie wręcz ogromny, ale do przodu! Nadchodzące czasy będą trudne, taka modlitwa jest bardzo potrzebna.

Czy ktoś dołączy?
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 21:25 przez Ewa K. Skorupska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 21:29

Ja chyba nie dałbym rady. Ale z ciekawości jak to robisz?
Masz nastawiony budzik na każdą godzinę? No i przecież są sytuacje chyba, że to nie możliwe?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-25, 21:36

Noszę zegarek na ręku 😉 Kilka minut później też może być. W chwilach pracy modlitwa myślna. Jakoś się udaje od dwóch tygodni. Uznałam to za najważniejszą sprawę w życiu.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Zebra » 2021-03-25, 21:38

Ja też bym nie dała rady. Podziwiam ^:)^
Mam nadzieję, że Ci się uda.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 21:40

Ewa K. Skorupska pisze: 2021-03-25, 21:36 Noszę zegarek na ręku 😉 Kilka minut później też może być. W chwilach pracy modlitwa myślna. Jakoś się udaje od dwóch tygodni. Uznałam to za najważniejszą sprawę w życiu.
W pracy świadomość czasu przeskakuje mi czasem co 3, a bywa, że i 4 godziny więc bez budzika to niemożliwe, ale na spróbuję choć jeden dzień - jutro - jak nie zapomnę z rana. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 21:40 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-25, 21:45

Bardzo się cieszę! Oczywiście to nie jest modlitwa dla każdego, ale nawet jeden dzień w tygodniu taki... Wiele łask przez tę praktykę otrzymałam.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Zebra » 2021-03-25, 21:46

@sądzony
Trzymam kciuki, żeby Ci się udało
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 21:48

(to już wiem po co ludzie noszą zegarki na ręku)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Andej » 2021-03-25, 22:13

Ewa K. Skorupska pisze: 2021-03-25, 21:24 Od pewnego czasu praktykuję taką modlitwę, że każdą godzinę dnia rozpoczynam od próśb za Kościół Święty i grzeszników,
Pięknie. Zazdroszczę takiego uporządkowania. Nie przyłączę się, bo niemożliwe. Zaczynam dzień, oraz noc, od modlitwy. Wybudzenia nocne wypełniam modlitwą. A w ciągu dnia, spacery, chwile zadumy, prozaiczne czynności, zwykła zdarzenia. Nieregularnie. W zależności od sytuacji. Spontanicznie. Po prostu odnoszę otaczający mnie świat do Boga. Nic więcej. Wyrazem docenienia Twoje postawy będzie moje wsparcie modlitewne tegoż.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-25, 22:19

Andej pisze: 2021-03-25, 22:13

Pięknie. Zazdroszczę takiego uporządkowania. Nie przyłączę się, bo niemożliwe. Zaczynam dzień, oraz noc, od modlitwy. Wybudzenia nocne wypełniam modlitwą. A w ciągu dnia, spacery, chwile zadumy, prozaiczne czynności, zwykła zdarzenia. Nieregularnie. W zależności od sytuacji. Spontanicznie. Po prostu odnoszę otaczający mnie świat do Boga. Nic więcej. Wyrazem docenienia Twoje postawy będzie moje wsparcie modlitewne tegoż.
Dziękuję za piękna wiadomość. Właśnie tak - wspierajmy się każdy na własnej drodze, bo Kościół jest jak misterna plecionka, wielobarwna, jak tęcza przymierza z Noem...
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 22:25 przez Ewa K. Skorupska, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: sądzony » 2021-03-27, 16:18

W piątek wstałem przed godziną 7.00. Odmówiłem modlitwę, wyszykowałem się do pracy i pojechałem. O dziwo do godziny 15.00 co godzinę (z lekkimi rozjazdami) odmawiałem krótką, kilkuzdaniową modlitwę myślną, a więc 9 razy. Niestety gdy pojechałem do domu wszystko zaczęło się rozjeżdżać i się pogubiłem. Jednakże muszę stwierdzić, że jest to możliwe.
:)
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Zaproszenie do złączenia w szczególnej modlitwie

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-27, 17:50

sądzony pisze: 2021-03-27, 16:18 W piątek wstałem przed godziną 7.00. Odmówiłem modlitwę, wyszykowałem się do pracy i pojechałem. O dziwo do godziny 15.00 co godzinę (z lekkimi rozjazdami) odmawiałem krótką, kilkuzdaniową modlitwę myślną, a więc 9 razy. Niestety gdy pojechałem do domu wszystko zaczęło się rozjeżdżać i się pogubiłem. Jednakże muszę stwierdzić, że jest to możliwe.
:)
Pozdrawiam
Wielkie gratulacje! Zachęcam do jakiejkolwiek modlitwy za Kościół Święty i biednych ludzi, którzy nie znają Pana Jezusa. Wyraźnie widzę, że będzie bardzo wiele trudności, zresztą wiemy wszyscy, że już jest. Każda dusza jest bezcenna. Nasze modlitwy są wpisanie w boży plan zbawienia, wszystkie, nawet proste westchnienia. Bóg tak wybrał, że to przez naszą modlitwę działa w duszach najwięcej. Trwajmy wszyscy na modlitwie, by być wieszczami przyszłego pokoju!
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 17:51 przez Ewa K. Skorupska, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ