Jak odmówić modlitwę

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
dsw1904
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2021

Jak odmówić modlitwę

Post autor: dsw1904 » 2021-06-13, 13:02

Moi drodzy mam pytanie. Jak należy odmówić Litanię do Najświeższego Serca Pana Jezusa? Czy można ją odmówić czy należy tylko śpiewać?Dziękuję.

Krnabrny
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Jak odmówić modlitwę

Post autor: Krnabrny » 2021-06-13, 13:29

Jako, że widziałem, że nawet w kościele zdarzało się odmawianie a nie odśpiewywanie to spokojnie można odmówić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak odmówić modlitwę

Post autor: Andej » 2021-06-13, 15:42

dsw1904 pisze: 2021-06-13, 13:02 Moi drodzy mam pytanie. Jak należy odmówić Litanię do Najświeższego Serca Pana Jezusa? Czy można ją odmówić czy należy tylko śpiewać?Dziękuję.
Skupiasz się na formie, a nie na treści. A treść ważniejsza. Obojętne, czy śpiewasz, czy mówisz na głos, czy tylko w myślach. Daleko ważniejsze jest to, abyś rozważał. Abyś zastanowił się nad każdym wezwaniem. Abyś rozumiał treść każdego z nich. A niektóre sa trudne do pojęcia bez wyszukiwania w internetach. Warto wiedzieć skąd się wzięły i co oznaczają.
A może, gdy już rozważysz wszystkie, opiszesz nam swoje przemyślenia? Komentarz do każdego wezwania. Jak je rozumiesz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ