Rozdarcie

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Rozdarcie

Post autor: pd24 » 2021-06-25, 20:05

Mam pewien problem. Kiedyś modliłam się o dobrego chłopaka, a później męża, a teraz gdy pojawiają się jacyś mężczyźni w moim życiu to nie jestem nimi zainteresowana. Jak myślicie czy złe robię nie dając im szans, tylko od razu ich skreślam? Jestem rozdarta, bo kiedyś marzył mi się związek, a gdy ktoś do mnie się zwraca to nie chce z nim niczego więcej. Nie chce kpić z Boga przez to, ze Go o coś proszę, a później tak wychodzi… Ratujcie…
@};-

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Rozdarcie

Post autor: Lizzie » 2021-06-25, 20:17

Życzę Ci szybkiego rozwiązania twojego problemu . Możesz dać im szansę jeśli chcesz wszystko od Ciebie zależy .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2021-06-25, 20:32 przez Lizzie, łącznie zmieniany 4 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Rozdarcie

Post autor: Zebra » 2021-06-25, 20:20

Ja powiem z własnego doświadczenia, ale to Ci nie pomoże.
Postanowiłam, że jak wybije mi 23 lata to zacznę szukać sobie kogoś. Nie mam ochoty na to teraz zupełnie, zresztą i tak się mną nikt nie interesuje.
Niby Bogu nie obiecałam ale w sumie powiedziałam sobie i Jemu, że spróbuję. Mam jeszcze trochę czasu do 23 lat i wiele może się zmienić, ale prawda jest taka - nie widzę siebie w małżeństwie. Po prostu tego nie chcę a nadal mnie więcej odpycha od mężczyzn niż zbliża (choć nad negatywnymi emocjami staram się pracować).
Ostatnio byłam wręcz zła, że tak powiedziałam. Ale chyba nie mam już innego wyjścia, za te dwa lata muszę spróbować.

Myślę, że Ty powinnaś dawać szansę. Spotkać się dwa trzy razy. Ale nic na siłę.
Ostatnio zmieniony 2021-06-28, 19:36 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Rozdarcie

Post autor: sądzony » 2021-06-25, 20:24

a mi się skojarzyło:



to normalne u kobiet.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Rozdarcie

Post autor: pd24 » 2021-06-25, 20:31

Hm… bardziej miałam na myśli to, że proszę o to Boga, a później, gdy pojawia się okazja na związek to nawet nie próbuje i chciałam się dowiedzieć, czy w ten sposób czasem Go nie obrażam.
Ostatnio zmieniony 2021-06-25, 20:32 przez pd24, łącznie zmieniany 2 razy.
@};-

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Rozdarcie

Post autor: sądzony » 2021-06-25, 20:43

pd24 pisze: 2021-06-25, 20:31 Hm… bardziej miałam na myśli to, że proszę o to Boga, a później, gdy pojawia się okazja na związek to nawet nie próbuje i chciałam się dowiedzieć, czy w ten sposób czasem Go nie obrażam.
Nie wszystko czego doświadczasz jest wynikiem tego o co prosisz, a tego przyczyną nie zawsze jest Ten, ku któremu kierujesz prośby.
Wierzę, że nie można obrazić Boga,
ale odpowiedź uzyskasz gdy Go już spotkasz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Rozdarcie

Post autor: Andej » 2021-06-25, 20:52

Nie rozumiem, jaki jest sens proszenia o coś, czego się nie chce?
A jak Ty byś się zachowała, gdyby ktoś o coś Cię prosił, a wtedy, gdy mu to dajesz, to mówi, że nie chce? Czy byłabyś zadowolona?

Takie prośby to nieporozumienie. Uważam, że to, o co powinnaś prosić, to o rozeznanie swojego powołania życiowego. Nie ustawiaj na siłę, ani dlatego, że tak czyni większość. Proś Boga o łaskę rozeznania. I wsłuchaj się w samą siebie. Czego pragniesz? Jak sobie wyobrażasz cały=e życie? Czy chcesz mieć potomstwo?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Rozdarcie

Post autor: sądzony » 2021-06-25, 20:55

Andej pisze: 2021-06-25, 20:52 Nie rozumiem, jaki jest sens proszenia o coś, czego się nie chce?
A jak Ty byś się zachowała, gdyby ktoś o coś Cię prosił, a wtedy, gdy mu to dajesz, to mówi, że nie chce? Czy byłabyś zadowolona?

Takie prośby to nieporozumienie. Uważam, że to, o co powinnaś prosić, to o rozeznanie swojego powołania życiowego. Nie ustawiaj na siłę, ani dlatego, że tak czyni większość. Proś Boga o łaskę rozeznania. I wsłuchaj się w samą siebie. Czego pragniesz? Jak sobie wyobrażasz cały=e życie? Czy chcesz mieć potomstwo?
Czyż nie robią tak dzieci?
Czyż dziećmi bożymi nie jesteśmy?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Rozdarcie

Post autor: pd24 » 2021-06-25, 21:10

Chcę mieć męża i dzieci, ale żadna z osób, którymi się na ten moment otaczam nie wydaje mi się być dobrym kandydatem do tego.
@};-

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Rozdarcie

Post autor: Andej » 2021-06-25, 21:19

sądzony pisze: 2021-06-25, 20:55Czyż nie robią tak dzieci?
Czyż dziećmi bożymi nie jesteśmy?
Dzieci Boże tak nie czynią. Bowiem szanują Boga. Traktują Go poważnie i z szacunkiem.
Jesteś przekonany, że jak dziecko prosi o cukierka, to znaczy że go nie chce? CO byś zrobił, gdyby Twoje dziecko zamęczało Cię o jakiś prezent, a w momencie, gdybyś kupił, może kosztem wyrzeczeń, to by powiedziało, że się nie podoba. Że nie chce. Jakbyś zareagował? I co byś zrobił, gdyby znów zaczęło nudzić, abyś kupił coś kolejnego?
pd24 pisze: 2021-06-25, 21:10 Chcę mieć męża i dzieci, ale żadna z osób, którymi się na ten moment otaczam nie wydaje mi się być dobrym kandydatem do tego.
Jeśli odrzucasz, zanim poznasz, to skąd wiesz? Myślisz o księciu na białym koniu? Pięknym, bogatym, domyślającym się wszystkich pragnień?
Mężczyźni są w wiele mniej domyślni niż kobiety.
A w normalnym związku partnerskim, żeby coś brać, trzeba coś dawać. Małżeństwo to nie związek jednokierunkowy. To nie układa dawca - biorca.

Powierzchowna znajomość nie daje podstaw do jakichkolwiek ocen. Beczkę soli trzeba zjeść. Spędzić ileś czasu. Dyskutować. Obserwować zachowania w różnych sytuacjach. Na to potrzebny czas.

Obawiam się, że teraz, gdy masz wybór, to odrzucasz. A gdy przyjdzie czas, to zdecydujesz się na kogokolwiek. Aby tylko był. Znam takie przypadki. I co wtedy? Pozostanie żal, za straconymi możliwościami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Rozdarcie

Post autor: pd24 » 2021-06-25, 21:45

Dziękuję Andeju za mądre słowa, chyba rzeczywiście powinnam przemyśleć swoje zachowanie, jednak ciężko mi przemóc się np. na spotkanie z osobą, która mi się totalnie nie podoba. Porozmawiać jestem w stanie z każdym i nikogo s ten sposób nie odrzucam, jednak coś więcej „na siłę” mogłoby mnie trochę męczyć.
@};-

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Rozdarcie

Post autor: sądzony » 2021-06-25, 22:04

Andej pisze: 2021-06-25, 21:19 Dzieci Boże tak nie czynią. Bowiem szanują Boga. Traktują Go poważnie i z szacunkiem.
Skoro to już wiesz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Rozdarcie

Post autor: Lunka » 2021-06-25, 23:01

pd24 pisze: 2021-06-25, 21:45 Dziękuję Andeju za mądre słowa, chyba rzeczywiście powinnam przemyśleć swoje zachowanie, jednak ciężko mi przemóc się np. na spotkanie z osobą, która mi się totalnie nie podoba. Porozmawiać jestem w stanie z każdym i nikogo s ten sposób nie odrzucam, jednak coś więcej „na siłę” mogłoby mnie trochę męczyć.
Ej tam, ja mojemu mężowi nijak się nie podobałam i mnie porzucał 2 razy. A ja uparta jak osioł dalej lazlam. W końcu odpuściłam i na stopie przyjaźni stwierdził, że w sumie to nic, ze nie blondynka ale coś tam innego wewnątrz mu się spodobało 🤔
Takze Andej prawdę prawi. Czasem warto dać szansę 😊
Ostatnio zmieniony 2021-06-25, 23:02 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Rozdarcie

Post autor: lambda » 2021-06-28, 16:58

pd24 pisze: 2021-06-25, 21:10 Chcę mieć męża i dzieci, ale żadna z osób, którymi się na ten moment otaczam nie wydaje mi się być dobrym kandydatem do tego.
No to wszystko w normie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18854
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Rozdarcie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-28, 17:31

Ale przecież to, że nie podobają się Ci, pd24, chłopcy z Twojego otoczenia nie oznacza, że odrzucasz dar Boży.
Prawdopodobnie, skoro Ci się nie podobają, żaden z nich nie jest Tym, którego Ci Bóg przygotował.

ODPOWIEDZ