Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Lizzie » 2021-07-08, 16:33

W tym poście otrzymacie odpowiedź Obrazek

Dodano po 34 minutach 14 sekundach:[/siz
Odmawiaj nieustannie tę koronkę którą cię nauczyłem
Ktokolwiek będzie ja odmawiał dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci .
Kapłani będą ją podawać grzesznikom jako ostanią deskę ratunku chociażby grzesznik był najzatwardzialszy , jeżeli tylko raz zmówi tę koronkę dostąpii łaski z nieskończonego miłosierdzia mego [ DZ 687]
Przez nią uprosisz wszystko jezeli to o co proszisz będzie zgodne z wola moją { DZ 1731]
Kiedy przy konajacych (inni) odmawiają tę koronkę uśmierza się gniew Boży a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę
DZ 811Obrazek

Dodano po 15 minutach 4 sekundach:
Jezu ufam Tobie !
Ostatnio zmieniony 2021-07-08, 16:30 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Andej » 2021-07-08, 21:00

No to czekamy na tę odpowiedź.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-08, 22:11

Andej pisze: 2021-07-08, 21:00 No to czekamy na tę odpowiedź.
Lizzie wstawiła w pierwszym poście schemat, który jest instrukcją odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. To jest właśnie odpowiedź na pytanie w tytule wątku.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Andej » 2021-07-08, 22:43

Nie, to ino forma.
Oczekiwałbym na przedstawienie treści. Wewnętrznej postawy. Refleksji.

Czy różni się odmawianie Koronki od jej odklepywania?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Lunka » 2021-07-08, 23:00

A jak Ty @Andej ja odmawiasz? Ja albo rozważam mękę Pańska albo cały swój ból i cierpienie jakie odczuwam przekładam wraz ze w słowami koronki. Nie wiem czy dobrze robię ale czuję się wtedy najbliżej Pana.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Andej » 2021-07-08, 23:13

A ja różnie. Miałem nadzieję, czy skoro temat wywołany, to się nauczę.
Szczerze mówiąc odmawiam Koronkę buntując się. Nie rozumiem.
Wydaje mi się, że odmawiam jak mantrę. A chciałbym nadać głębszą treść.

Zastanawiam się, jak ja mogę ofiarować Bogu Ojcu Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Chrystusa? Jak mogę ofiarować coś tak wielkiego, czym nie dysponuję? To przekracza możliwości mojej wyobraźni.

Zupełnie nie rozumiem, jak można prosić o coś dla Jego bolesnej męki. Można prosić dzięki Jego bolesnej męce. Ale dla? Można prosić w wyniku, w rezultacie ...

A jednak jest to zatwierdzona modlitwa. Odmawiam ją, jak wołanie o ratunek. Bez względu na jej treść, ale jako wzywanie Boga na pomoc. Błaganie o Miłosierdzie. Niezależnie od tego, czy na nie zasługuję.

Mękę Pańska rozważam w Tajemnicach Bolesnych. A Koronką wrzeszczę: Boże, ratuj!

Chciałbym jednak wznieć modlitwę Koronką na wyższy poziom. Dzięki za Twoją radę - wyznanie. Ale, niestety, w dalszym ciągu czyje niedosyt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-08, 23:36

Andej pisze: 2021-07-08, 23:13 Zupełnie nie rozumiem, jak można prosić o coś dla Jego bolesnej męki. Można prosić dzięki Jego bolesnej męce. Ale dla? Można prosić w wyniku, w rezultacie ...
Dla Jego bolesnej męki"- oznacza właśnie "ze względu na", "poprzez". Albo "dzięki Jego bolesnej męce", więc dobrze to rozumiesz. To to samo, w tym kontekście to synonim.
Andej pisze: 2021-07-08, 23:13 Zastanawiam się, jak ja mogę ofiarować Bogu Ojcu Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Chrystusa? Jak mogę ofiarować coś tak wielkiego, czym nie dysponuję? To przekracza możliwości mojej wyobraźni.
No właśnie o to chodzi- że nie mamy nic, co by nas usprawiedliwiało, żadnego argumentu, który by nas uniewinnił, nie mamy na swoją obronę nic poza Jezusem. I poprzez Jego mękę prosimy o miłosierdzie dla nas i całego świata, bo Bóg już pokonał śmierć.
I właśnie to wyznajemy w tej koronce- Miłosierny Jezus jest naszym ratunkiem, zbawieniem i ufamy Mu.
Ostatnio zmieniony 2021-07-08, 23:39 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

CMK

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: CMK » 2021-07-09, 00:49

Mistyka jest bardziej poezja niz wykladem, Andeju. Stad bardzo dobrze to wylozyla milosniczka.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Andej » 2021-07-09, 13:03

Mam tę wadę, że przywiązuję dożą wagę do słow. Do logiki. Słowniki języka polskiego wyraźnie określają znaczenie słowa "dla" jak też sposoby jego używania. Forma użyta w Koronce nie jest zgodna z obowiązującymi zasadami. Rozumiem, że to już tradycja. Powstał kanon. Jednak cały czas mnie to razi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Lunka » 2021-07-09, 13:12

Andej pisze: 2021-07-09, 13:03 Mam tę wadę, że przywiązuję dożą wagę do słow. Do logiki. Słowniki języka polskiego wyraźnie określają znaczenie słowa "dla" jak też sposoby jego używania. Forma użyta w Koronce nie jest zgodna z obowiązującymi zasadami. Rozumiem, że to już tradycja. Powstał kanon. Jednak cały czas mnie to razi.
@Andej widać, że nie jesteś z Podlasia 😁
My tutaj wszędzie wciskamy "dla" i to już jest tak we krwi, wiem że to nie poprawne ale po prostu nie sposób się tego oduczyć 😉
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Andej » 2021-07-09, 13:17

Lubię regionalizmy. Nawet uwielbiam. Ale nie wiedziałem.
Takie użycia "dla" kojarzyło mi się z germanizmem. Z słowem "für", tj. po naszemu: "dla, na, za". A germanizmów nie lubię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Lunka » 2021-07-09, 13:23

Andej pisze: 2021-07-09, 13:17 Lubię regionalizmy. Nawet uwielbiam. Ale nie wiedziałem.
Takie użycia "dla" kojarzyło mi się z germanizmem. Z słowem "für", tj. po naszemu: "dla, na, za". A germanizmów nie lubię.
U Nas głównie raczej strasi ludzie mówią "po prostemu" i bardzo dużo w regionalnej gwarze białoruskich słów 🤔
Piszę informacyjnie aby Cię nie raziło to "dla" w moich wypowiedziach. Ja raczej nie powiem, nie napiszę "mamie" tylko "dla mamy". Ale to już nie temat o koronce 😊
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Andej » 2021-07-09, 13:31

Dzięki za info. Szkoda, że nie ma wątku poświęconego regionalizmom. Ale, zapewne, nikogo by nie zainteresował.
Na marginesie, podane przykłady zależą od kontekstu. Chyba, że są zdania, w których można ich używać zamiennie.

Ale odeszliśmy od tematu. Z braku innych postów domyślam się, nikt więcej nie odmawia Koronki do Miłosierdzia Bożego, skoro nie ma swojego zdania, na temat tego, jak należy ją odmawiać. Oczywiście abstrahując od formy tej modlitwy.
A miałem nadzieję, że są osoby, które zechcą się podzielić tym, jak odmawiają, jak przeżywają tę modlitwę wymawiając jej słowa. Jaka ma ona dla nich głębszą treść.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Lizzie » 2021-07-09, 14:32

Mogę założyć taki wątek
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Jak odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia ?

Post autor: Lunka » 2021-07-09, 21:54

Na pewno większość z Nas odmawia koronkę(taką mam nadzieję), piękna to modlitwa.
Szkoda, że nikt nie chce się więcej podzielić refleksja ale nikogo nie zmusisz ☹️
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ