Ulubione modlitwy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Abraham45

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-27, 22:43

Ja najbardziej lubię i cenie Ojcze nasz, bo to jedna z tych najstarszych modlitw przekazana przez samego Jezusa.
Ale lubię tez Litanie, Godzinki oraz Psalmy, ale bardziej w formie śpiewanej, szczególnie te dwie ostatnie, chociaż i te dwie Litanie Loretańska i do Serca Jezusowego są w formie śpiewanej i można je znaleźć w sieci.
W kościele modle się raczej modlitwami własnymi, od siebie, bo tak jest najłatwiej, wyrażam wtedy to co czuję, co myślę, co chcę przekazać Jezusowi.

Każda modlitwa otwiera moje serce na relację z Bogiem, na Jego obecność podczas takiego dialogu, dlatego im bardziej mówię od siebie tym ta modlitwa jest bardziej szczera i otwarta na Jezusa.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Ulubione modlitwy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-05, 08:54

Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością naszą rodzinę. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia. W dzisiejszą noc Bożego Narodzenia naszą modlitwą ogarniamy też chrześcijan mieszkających w Betlejem i innych zakątkach Ziemi Świętej. Ty, Panie, znasz ich troski i niepokoje. Widzisz ich osamotnienie i lęk o przyszłość. Słyszysz wołanie o pokój i pojednanie między narodami i wyznawcami różnych religii. Ześlij, Panie, swój pokój na udręczoną wojnami i przemocą Ziemię Świętą. Ulecz z nienawiści serca żydów, muzułmanów i chrześcijan. Pomóż im przebaczyć wzajemne urazy i krzywdy. :)

Antagonista

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Antagonista » 2019-03-11, 00:43

Od jakiegoś czasu jedną z moich ulubionych jest ta, znaleziona w dziele "Mój niedzielny mszalik" księdza Józefa Stedmana:
Pomnij, o Panno święta co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie, że nigdy nie słyszano, aby gdy się Polska w potrzebie pod Twoją obronę uciekała, Twego wspomożenia błagała, od Ciebie opuszczoną była. Taką ożywieni ufnością, o cudowna Panno Częstochowska, Naród Polski do stóp Twoich przypada i błagalne wznosi ku Tobie wołanie. Królowo Korony Polskiej, Królestwa swego strzeż! Od Wschodu do Zachodu na straży granic Polski, o Pani nasza, stań! Płaszczem swym jako puklerzem od wrogów chroń! Wojnom, głodowi i zarazom, niezgodzie i klęskom wszelkim przystępu do Polski broń! A dusze Narodu Twego do Syna Swego skłoń. O Matko Chrystusowa, Matko łaski Bożej, nie gardź tym Polskim wołaniem, lecz usłysz je i racz wysłuchać, o łaskawa, o litościwa Pani i Królowo nasza. Amen.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Viridiana » 2019-03-11, 12:18

Ja najbardziej lubię "Ojcze Nasz". ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Magnolia » 2019-04-15, 15:29

Modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Efezjan » 2019-04-15, 19:34

Teraz po rekolekcjach: medytacja ignacjańska - trzeba będzie jutro trochę pomedytować.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

malgo_1991

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 18:22

Zwykle nie lubie gadac wiec milcze. Poprostu trwam i kontempluje.;)

Magnolia

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Magnolia » 2019-09-01, 22:24

Modlitwa o wstawiennictwo O.Pio:

Święty Ojcze Pio,
naznaczony świętymi znakami męki naszego Zbawiciela,
Ciebie wybrał Bóg,
abyś w naszych czasach na nowo ukazał potęgę i cuda Bożej miłości.
Bądź w niebie naszym patronem,
a gdy wzywamy Twojego potężnego wstawiennictwa u tronu Bożego Miłosierdzia,
uproś nam przebaczenie grzechów,
łaskę zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii
i radość trwania w Kościele świętym.
Broń nas przed złym duchem,
kieruj nasze kroki na drogę pokoju
i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych.

Amen

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Betka » 2020-01-24, 18:32

Czytania dnia i
modlitwa
bł.Karol do Foucauld

Ojcze
oddaję się Tobie.
Uczyń ze mną, co zechcesz.
Dziękuję Ci za wszystko,
cokolwiek ze mną uczynisz.
jestem gotów na wszystko
przyjmuję wszystko.

Niech Twoja wola spełnia się we mnie
i we wszystkich Twoich stworzeniach,
nie pragnę niczego innego, mój Boże.
Składam moją duszę w Twoje ręce.
oddaję Ci ją, Boże
z całą miłością mego serca.

Kocham Cię
i to jest potrzebą mojej miłości,
żeby się dawać,
oddawać się w Twoje ręce bez ograniczeń,
z nieskończoną ufnością,
bo Ty jesteś moim Ojcem.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Outsider

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Outsider » 2020-02-16, 19:15

Każdy z nas wie ,że modlitwa to rozmowa poprzez wyuczone formuły modlitwy,ale także osobistą rozmowa własnymi słowami z Bogiem .I teraz daję publiczne świadectwo moją ulubioną modlitwą na obecne dni jest modlitwa,za ludzi,którzy uczynili mi w życiu wiele zła,jako człowiek wybaczam im,bo wybaczenie także czyni dobrze człowiekowi wybaczającemu złe czyny innych przed Bogiem,pomimo,że oni być może nie rozumieją,że mi czynili źle,albo czynili to z premedytacją..Chciałabym,aby oni zobaczyli we mnie człowieka, abym ja zobaczyła w nich życzliwych ludzi,abyśmy żyli obok siebie w życzliwości i normalności,nie szkodząc sobie wzajemnie a szanując się.Abyśmy po ludzku rozwiązali problemy,które są.
do rozwiązania.I chciałabym nadrobić stracony czas,poznać drugiego człowieka, który by mnie pokochał z wzajemnością co ułatwiłoby mi zapomnienie o złych czynach owych ludzi z przeszłości.Aby nasze życie i tych ludzi i moje się odmieniło się.Oby Ci ludzie byli szczęśliwi i abym ja w pełni była szczęśliwa i spełniona.Z ludzkiego punktu niemożliwe,ale jest takie powiedzenie dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Bratek

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Bratek » 2020-04-26, 21:22

Bardzo lubię tradycyjne modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Aniele Boży czy Pod Twoją obronę. :)

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Betka » 2020-07-26, 21:52

Modlitwa o łaskę pogody ducha św. Tomasz More

Zechciej mi dać zdrowy żołądek Panie, a także coś niecoś do jedzenia.
Zechciej mi dać, o Panie, zdrowie ciała i umiejętność zachowania go.
Zechciej mi dać o Panie, świętą duszę, która ma stale na oku to, co jest dobre i czyste.
Spraw, abym w obliczu pokusy do grzechu nie wpadał w strach, ale umiał znaleźć sposób przywrócenia wszystkim rzeczom należytego porządku.
Zechciej, o Panie, dać mi duszę, której obca jest nuda i która nie zna szemrania, wzdychań i utyskiwań.
Nie pozwól, żebym kłopotał się zbyt wiele wokół tego panoszącego się czegoś, co się nazywa moje “ja”.
Panie, obdarz mnie zmysłem humoru. Daj mi łaskę rozumienia się na żartach, abym zaznał w życiu trochę radości, a i innych mógł nią obdarzać. Amen.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Lizzie » 2021-04-27, 17:17

Rózaniec prosta modlitwa ale bardzo skuteczna .
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Claudiax

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Claudiax » 2021-05-23, 17:37

Koronka do Ducha św.
Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Zebra » 2021-05-23, 19:16

Claudiax pisze: 2021-05-23, 17:37 Koronka do Ducha św.
Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Koronka do Ducha Świętego? Mogę więcej informacji na ten temat?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ