Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2021-01-18, 13:41

Magnolia pisze: 2021-01-18, 12:29 Może powinieneś pójść na EKG i do lekarza?
Bylem wiele razy, a nawet na pogotowiu, ale nic nie stwierdzili i nawet nie wiedzieli co zrobic.
Jedyne co to po zrobieniu EKG pospiesznie przyjeli, ale ani diagnozy, ani zadnych lekow nie mam.
Rzadko mi sie to zdarza, a najczesciej to przechodzi zanim jakiekolwiek szczegolowe badania moga byc zrobione.
Pierwszy raz jakies 40 lat temu gdy sie to zdarzylo, dali mi 48h aparat do EKG, a po 48h okazlo sie ze sie popsul.
Do tej pory nie wiadomo o co chodzi, a objawy sugeruja zawaly, ktore jakims cudem same przechodza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: bei » 2021-01-28, 16:36

I jak rzuciłeś?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4453
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-01-28, 17:22

Jutro mam dwa, bardzo ważne egzaminy. Proszę o modlitwę, może być króciutka, nawet jedno zdanie, to na pewno pomoże. Dziękuję za wszystkie poprzednie modlitwy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-01-28, 17:54

Ino przypominam, że codziennie pamiętam o każdym z Was. I codziennie modlę się w Waszej intencji. A gdy coś się stanie i tego nie uczynię, to budzę się w nocy i od razu to czynię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: Piootr » 2021-01-28, 20:48

Niestety nie udało się. Przez ten tydzień jak nie paliłem przytyłem prawie 2 kg, co w moim stanie jest niedopuszczalne. Wolę palić i chudnąć niż nie palić i tyć.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: Viridiana » 2021-01-29, 12:30

Piootr pisze: 2021-01-28, 20:48 Niestety nie udało się. Przez ten tydzień jak nie paliłem przytyłem prawie 2 kg, co w moim stanie jest niedopuszczalne. Wolę palić i chudnąć niż nie palić i tyć.
Czy próbowałeś konsultacji z dietetykiem? Może z nim znajdziesz sposób na to, jak utrzymać prawidłową wagę przy rzucaniu palenia.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: Piootr » 2021-01-29, 13:33

Nie próbowałem. Przy rzucaniu palenia czułem ciągły głód, więc nie wiem czy dietetyk by coś pomógł. Teraz jak znowu palę to głód czuje tylko tak jak normalny człowiek.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-29, 15:52

Palenie to nałóg, więc zespół odstawienia jest prawie nieunikniony.
Ale V dobrze Ci radzi, konsultacja z dietetykiem pozwoli Ci na zdrowe chudnięcie przy jednoczesnym niegłodowaniu. Tak, to możliwe, ale będzie od Ciebie wymagało trochę silnej woli.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: Piootr » 2021-02-02, 20:27

Ja nie głoduje. Jem normalnie 3-4 posiłki dziennie, z tymże nie jadam chleba, makaronu, cukru. Jem tylko mięso i warzywa, popijam colą zero.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: bei » 2021-02-03, 07:45

Piootr popijaj woda mineralna a nie colą. Pierwsze słyszę zeby ktoś odchudzając się pil cole nieważne czy zero czy zwykła. Myślę, że powie tak każdy dietetyk.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Bardzo proszę o modlitwę

Post autor: ToTylkoJa » 2021-02-03, 10:33

Całkowicie nie możesz chleba, kaszy, makaronu?
Nie wierzę, że nie wolno Ci zjeść kaszy gryczanej albo makaronu żytniego, czy ryżowego.
Chleb razowy żytni też się u nas całkiem dobrze sprawdza (zwracaj uwagę na skład, do niektórych dodają mąki pszennej, żeby ciasto lepiej rosło, najlepiej kupować w piekarni, gdzie można dokładnie dopytać sprzedawcę).
Co do cukru. Próbowałeś zastąpić go erytrytolem? Jest jakiś limit dzienny na niego, nie pamiętam jaki, ale ma ig0 i insulinowy 2, więc jest bezpieczny dla cukrzyków. Piekę na nim ciastka.
Zamiast coli proponuję wodę albo koktajle warzywne. Oraz oczywiście herbatę, mniam mniam. Prawdopodobnie możesz też pić kakao 100% (decomoreno), najlepiej na jakimś sojowym mleku, jest całkiem smaczne, ale proponuję dodać łyżeczkę erytrytolu.
Uczucie głodu może być spowodowane niewystarczającą kalorycznością posiłków, zwróć uwagę na to. Proponuję zainstalować kalkulator kalorii. Musisz myśleć nad daniami, które jest, wiem jak trudno jest skomponować obiad dla cukrzyka, ale mam już kilka sprawdzonych przepisów :)

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Pomódlmy się za bezdomnego

Post autor: Piootr » 2021-02-03, 14:42

Witam
Sprawa jest pilna więc proszę o zrozumienie. Dzisiaj będąc w kościele u spowiedzi zaczepił mnie mężczyzna na wózku inwalidzkim. Powiedział że jest bezdomnym alkoholikiem(sam się przyznał do nałogu), miał różaniec na szyi, mówił że chce się wyspowiadać przed... Samobójstwem... Powiedziałem mu, że samobójstwo to grzech niewybaczalny, gdyż zabójstwo samo w sobie to grzech ciężki, a w chwili samobójstwa nie można żałować tego grzechu, więc idzie się od razu do piekła. Powiedział, że cierpi gdyż od alkoholu już wcale nie czuje nóg (jednej chyba nawet nie miał). Powiedziałem że Jan Paweł II też w swoim życiu cierpiał, ale cierpiał do końca. I na tym nasza rozmowa się skończyła, gdyż wtedy przyszła moja kolej na spowiedź. Wychodząc z kościoła słyszałem jak awanturował się z księdzem spowiednikiem że nie może wjechać do konfesjonału... Proszę o modlitwę za tego pana, żeby nie popełnił tego grzechu i wyszedł na prostą. Bardzo mi go szkoda...

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Pomódlmy się za bezdomnego

Post autor: Efezjan » 2021-02-03, 14:47

Piootr, mamy temat: viewtopic.php?f=12&t=13&hilit=pro%C5%9B ... litw%C4%99 i tam proszę umieszczaj po prostu prośby z modlitwami. Nie zakładaj proszę osobnych wątków, bo robi się bałagan.
Ten temat przenoszę do Prośby o modlitwę

Efezjan
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Wer

Re: Pomódlmy się za bezdomnego

Post autor: Wer » 2021-02-03, 14:48

Powiedziałem mu, że samobójstwo to grzech niewybaczalny, gdyż zabójstwo samo w sobie to grzech ciężki, a w chwili samobójstwa nie można żałować tego grzechu, więc idzie się od razu do piekła.
To tego fragmentu chciałam wysłać Ci ten filmik:



A jeśli chodzi o modlitwę, to się pomodle :)

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Piootr » 2021-02-04, 07:07

Powiedziałem mu tak, żeby go przekonać żeby tak nie robił. Czytałem co nieco na ten temat i wiem, że nie wszyscy idą do piekła.

ODPOWIEDZ