Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-21, 20:09

@Zebra @Dezerter @Andej i inni, bardzo Wam dziękuję, wymodliliście mi dobrą spowiedź i cieszę się bardzo Bożym Miłosierdziem, jestem pewna, że Wasze modlitwy miały na to duży wpływ!
@Lunka pamiętamy w modlitwie. A skoro nie mogłaś być na Eucharystii to po prostu przyjmij komunię św. duchową. Polega to na tym, że zapraszasz Pana Jezusa do swojego serca. Pomocne może być wyobrażenie sobie, że kapłan podaje Ci Hostię. I masz Pana Jezusa w sercu, możesz Mu podziękować, że jest z Tobą, że Cię kocha i będzie Cię wspierał. Bóg wie, że pragniesz Go przyjąć, więc przyjdzie w takiej duchowej komunii, dla Niego nie ma żadnych ograniczeń. Komunia duchowa jest przez Kościół bardzo zalecana.
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 20:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Dezerter » 2021-03-21, 21:38

To teraz wyglądasz i czujesz się jak na avatarze - radosna córeczka Taty O:-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Lunka » 2021-03-22, 13:36

Dezerter pisze: 2021-03-21, 21:38 To teraz wyglądasz i czujesz się jak na avatarze - radosna córeczka Taty O:-)
Bo @miłośniczka Faustyny jest tutaj takim radosnym promykiem na tym forum 😊

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Claudiax pisze: 2021-03-21, 18:05 @Lunka będę się modlić, całym sercem. Przytulam wirtualnie
:X :YMHUG:
Dziękuję @Claudiax , też marze jeszcze o spowiedzi przed samymi świętami, żeby poczuć ta wolność i poradzić się w kilku wątpliwościach.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-23, 15:38

Tata mojej koleżanki ma niewielkie szanse na przeżycie, proszę o modlitwę za niego i o to, żeby przyjął sakrament namaszczenia chorych.
Ostatnio zmieniony 2021-03-23, 16:20 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-03-23, 18:21

Wybacz, ale nie pomodlę się o to, by przyjął sakrament chorych. Natomiast pomodlę się o to, aby umierając był pogodzony z Bogiem i ludźmi. Aby w sercu miał miłość do Boga i ludzi. Aby dobry Bóg, przyjął go do nieba. Z sakramentem chorych czy bez.
Będę się modlił, aby zanim umrze wzbudził w sobie akt żalu doskonałego za wszystkie grzechy swojego życia. Aby przebaczył wszystkim, którzy kiedykolwiek uczynili mu jakąś krzywdę. Aby umarł w miłości i ufności w Miłosierdzie Boże. Lub, jeśli tak wola Boża, wrócił do życia i wielbił Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Zebra » 2021-03-25, 21:43

Co raz ciężej odmawia mi się "tajemnice szczęścia". Zaczęłam w listopadzie 2020 roku i chce dotrwać do listopada tego roku. Przechodzę jakiś straszny kryzys. Zarówno z tą modlitwą jak i ogólnie z modleniem się. Nie mam chęci. Nie mam czasem już siły znów odmawiać to samo. Pomimo tego modlę się dalej... ale czegoś mi w tym wszystkim brakuje. Źle mi z tym, że spędzam mało czasu na modlitwie, a drugiej strony brakuje mu skupienia.
Ma ktoś może jakaś radę?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-25, 22:47

Zebra pisze: 2021-03-25, 21:43 Co raz ciężej odmawia mi się "tajemnice szczęścia". Zaczęłam w listopadzie 2020 roku i chce dotrwać do listopada tego roku. Przechodzę jakiś straszny kryzys. Zarówno z tą modlitwą jak i ogólnie z modleniem się. Nie mam chęci. Nie mam czasem już siły znów odmawiać to samo. Pomimo tego modlę się dalej... ale czegoś mi w tym wszystkim brakuje. Źle mi z tym, że spędzam mało czasu na modlitwie, a drugiej strony brakuje mu skupienia.
Ma ktoś może jakaś radę?
To co mówisz tutaj nam powiedz samemu Panu Jezusowi, On zaradzi jako jedyna Osoba, która ma klucz do Twojego wnętrza.
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 22:47 przez Ewa K. Skorupska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 789
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 161 times
Been thanked: 138 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-29, 09:06

Szczęść Boże, chciałam napisać wcześniej, ale zapomniałam 😕 no więc znamy już wyniki, babcia ma raka jelita. Czeka ją operacja. Wszystko wskazuje na to, że będzie dobrze, niemniej nadal proszę o modlitwę.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-03-30, 22:29

Proszę Was o modlitwę o jedną nasza forumowiczkę. Właściwie nie pisze ona postów. Korzysta z innych form, które daje Forum.
Jest opętana obsesja nienawiści do osoby, która powinna być przez nią bardzo ceniona. Planuje zrobić coś bardzo złego. I czyni zło permanentnie. Nie potrafi się z tego wyzwolić. Nie rozumie swojego stanu.
Zaraz zacznie się Triduum Paschalne. Wspomóżcie ją swoimi modlitwami, aby przeszła metanoję. Bombardujcie niebo modlitwami, aby nie pogrążyła się. Proście dla niej o dar dobrej i uczciwej spowiedzi. Błagajcie Boga, aby dał jej łaskę przebaczania innym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-03-31, 19:00

Proszę, módlcie się w intencji osoby, o której napisałem. Napisała, że uczyni to zło, które zapowiadała. Proszę, postawcie mur modlitwy na drodze do zła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: sądzony » 2021-03-31, 20:40

Andej pisze: 2021-03-31, 19:00 Proszę, módlcie się w intencji osoby, o której napisałem. Napisała, że uczyni to zło, które zapowiadała. Proszę, postawcie mur modlitwy na drodze do zła.
Idę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Zebra » 2021-04-05, 16:28

Proszę o modlitwę za tatę koleżanki, który ma pozytywny test na Covid 🙏
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-04-05, 18:51

Maryjo, Matko Boża, miej w opiece tatę koleżanki oraz wszystkich chorych na covid. I wszystkich potrzebujących Twojego wstawiennictwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: abi » 2021-04-06, 21:03

wybaczcie ze z artykulu na interii
"Ojciec Leon Knabit z opactwa benedyktynów w Tyńcu trafił do szpitala. Zakonnik poczuł się gorzej we wtorek po południu i konieczne są dodatkowe badania. Jego współbracia poprosili wszystkich o modlitwę."

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... ign=chrome

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
(covid przeszedl w listopadzie)

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... E2NjgwNjIy
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Piootr » 2021-04-13, 09:43

Witam
Proszę o modlitwę w sprawie moich praktyk. Wystąpił problem i nie mogę przeprowadzić ich w terminie. Proszę o modlitwę w sprawie, abym zdołał i zdążył je zrobić przed końcem semestru...
Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ