Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
MagdalenaBarbara84

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: MagdalenaBarbara84 » 2019-04-23, 14:28

Od tego jednego zdania w sobotę o 5:57 rano nie odezwał się ani słowem. Mimo Świąt Wielkanocnych. Milczy już 3doby, 8g i 30min... Ogólnie przez cały tydzień tylko to jedno zdanie w sobotę. Boję się o niego. Nowenny dzień ósmy...

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2019-04-23, 14:55

Dlaczego nie pojedziesz do Niego?

MagdalenaBarbara84

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: MagdalenaBarbara84 » 2019-04-23, 21:30

Bo nie wiem, czy w tej chwili jest w centrum Polski u siebie, czy na południu kraju u swoich rodziców, do których miał jechać na Święta. Oni mnie jeszcze nie znają i nie mam z nimi kontaktu. A w Wielki Wtorek pisał do mnie, że mogę mu pomóc jedynie przez modlitwę i cierpliwość. Wcześniej nie raz mówił mi, że poczucie odpowiedzialności za mnie i za bliskich, którzy cierpią z powodu jego depresji pogłębia ten stan. Chciałam przerwać błędne koło. Być cierpliwa, nie dawać mu odczuć, że się martwię. By nie martwił się tym, że ja się martwię.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-23, 21:56

*Sprawdzić jego rodzinę na Facebooku (kocham technologię za to, jakie to proste), skontaktować się z nimi i w ten sposób dowiedzieć się, czy jest u nich.
Jeśli jest-wiesz, gdzie go szukać. Jeśli nie- wiesz, gdzie go szukać.
*Kiedy już go znajdziesz lub sam się znajdzie, zażądać kontaktu do najlepszego przyjaciela/ sąsiadki/ zarządcy budynku w razie powtórki z rozrywki oraz oczywiście do rodziny.
Osobę, która myśli o samobójstwie trzeba kontrolować.
Nie można jej zostawić ot tak "może się zabije, może nie".
*Zażądać codziennego kontaktu. Najzwyklejsza wiadomość pt. "Żyję", "odezwę się w czwartek". Wiem, że dla osoby z depresją to może być wiele. Ale osoba, która zastanawia się nad samobójstwem musi być pod nadzorem.
*zmienić terapeutę i przeprowadzić badania skierowane nie tylko na depresję. Pełna morfologia, TSH, Ft3, Ft4 i inne takie.
Mówisz, że leczy się od dawna. Jeśli nie widać wcale poprawy warto zmienić psychologa i psychiatrę na któregoś ze sprawdzonych. Depresja może też towarzysze innym chorobom i być ich wynikiem, dlatego mówię także o tym.

MagdalenaBarbara84

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: MagdalenaBarbara84 » 2019-04-23, 22:27

O badaniach hormonów tarczycy sama mu mówiłam...
Odnośnie samobójstwa obiecał mi, że tego nie zrobi. Ale wiadomo, że obietnice w tej sytuacji nie zawsze się spełnia. Ja mu dałam obietnicę cierpliwości i modlitwy. I staram się jak mogę. Choć moja cierpliwość jest zmęczona...

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2019-04-23, 22:30

Magdaleno, mnie się nie podoba taka sytuacja i taka dziwna relacja z kilku powodów... jaką masz przyszłość przy człowieku tak poważnie chorym na depresję? (podobnie jak ToTylkoJA, także doradzam zmianę lekarz, albo wręcz szpital, jesli jest to tak poważny stan) Dziwi mnie taki emocjonalny impas, że jego martwi to że inni się martwią, ale nie daje znaku życia? To dla mnie znak braku zaangażowania emocjonalnego z Jego strony. Gdyby takowe było to pewnie robiłby wszystko żebyś się nie marwiła, żebyś była spokojna, a i podejmowałby kolejne kroki w leczeniu, żeby wyzdrowieć i z Tobą być... Przemyśl to na spokojnie, nie daj się prowadzić emocjom. Ty szalejesz z niepokoju, a On? Nie może codziennie zadzwonić?!
Nie wydaje Ci się, że stałaś się współuzależniona od Jego nastrojów?! To nie wróży dobrze na przyszłość...
Sama powinnaś porozmawiać z kimś mądrym jak Mu mądrze pomagać i stawiać jasno oczekiwania, szczególnie jeśli chcesz mu towarzyszyć w zdrowieniu.
Modlić się będę, ale myślę także o Twoim położeniu, o związku na odległość, o tak dużej niepewności i braku poczucia bezpieczeństwa... zupełna odwrotność tego czego potrzebują i szukają kobiety w związku.

MagdalenaBarbara84

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: MagdalenaBarbara84 » 2019-04-23, 23:14

Prawdopodobnie on sądzi, że jego obietnica, iż nic sobie nie zrobi dała mi sto procent przekonania, że tak będzie. Boję się o niego... A jednak jestem w stanie jeść normalnie i spać spokojnie. Więc chyba Bóg ma mnie w szczególnej opiece. A ja powinnam po prostu ufać Bogu i się modlić... Odnośnie szukania krewnych na fejsie to nie jest takie proste. Mój chłopak, a tym bardziej jego rodzice (którzy mają już grubo ponad 70 lat) nie mają konta na Facebooku. Więc nie znajdę jego krewnych w gronie jego znajomych. A szukanie po całym fejsbuku to jest jak szukać igły w stogu siana, bo imiona i nazwiska są powtarzalne.

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2019-04-26, 16:01

Ordynariusz warszawsko-praski poprosił diecezjan, księży i wspólnoty zakonne z diecezji o podjęcie modlitwy błagalnej o deszcze.

"Wszyscy niejednokrotnie słyszeliśmy fragment zapisany w Księdze proroka Izajasza: »Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne« (Iz 55,10-11a). Towarzyszą one Kościołowi w Liturgii Słowa, w Liturgii Godzin. Prorok Pański mówi o skuteczności działania Słowa Bożego w ludzkich duszach, jednak mamy świadomość, że wyrazistość tego obrazu płynie z odwiecznego doświadczenia: woda, deszcz jest czynnikiem, bez którego nie ma możliwości, by ziemia wydała plony" - pisze bp. Romuald Kamiński.

Módlmy się o deszcz dla rolników.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Dezerter » 2019-04-27, 19:39

Dla tych co mają ogródki warzywne też - posiałem, posadziłem i nic z tego nie będzie jak nasze modlitwy nie będą wysłuchane - jest tragicznie sucho na Kujawach!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2019-05-06, 20:13

Kochani proszę Was o wsparcie modlitewne, przechodzimy z mężem trudny okres w opiece nad teściem, któremu wyraźnie się pogorszył stan zdrowia, wymaga stałej opieki.
Wchodzimy w trudny czas, a jesteśmy już mocno wyczerpani dotychczasową 9 letnią opieką doraźną.
Widzę jak Bóg nam pomaga, codziennie pokonywać mały kroczek. Dziś nastąpił jakiś przełom, ale z wyczerpania nie umiałam się nawet uśmiechnąć z radości...
Chwała Panu za dzisiejszy przełom!

Biserica Dumnezeu

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-18, 09:21

Chwala Panu, Magnolio.

Ja prosze o goraca modlitwe:
trojka dzieci w szpitalu (sepsa ).
Najmlodsze ( 3 miesiace ) wczoraj niestety zmarlo ).
Szymek ( 2 lata ) i Piotrus ( 4 lata) walcza o zycie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Viridiana » 2019-05-25, 00:02

Proszę o modlitwę za moje relacje międzyludzkie.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Biserica Dumnezeu

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-25, 08:49

Z Bogiem da sie.Powodzenia.Pozostaje z modlitwa.

Awatar użytkownika
Julita
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 lut 2019
Lokalizacja: Gdynia
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Julita » 2019-05-26, 21:18

Proszę pomódlcie się za ks. Michała Łos FDP


CUD KAPŁAŃSTWA W ŻYCIU MICHAŁA
Maj 24, 2019

W piątek 24 maja na łóżku szpitalnym oddziału onkologicznego w Szpitalu Wojskowym w Warszawie bardzo ciężko chory Michał, kleryk Zgromadzenia Księży Orionistów z rąk Księdza Biskupa Marka Solarczyka przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu.

Ks. Biskup podkreślił, że Boże Słowo przypomniało, że największym znakiem miłości Boga jest dar życia, który możemy różnie realizować. W pierwszym czytaniu widzieliśmy posługę Pawła i Barnaby, którzy zanieśli orędzie Boga do innych. „Ty – zwrócił się do kl. Michała – dzisiaj też niesiesz to orędzie przez te środki dla braci w Zgromadzeniu i nie tylko. Przez ten sakrament będziesz tak wyjątkowo włączony w tajemnicę Chrystusa Kapłana”.

Następnie przez prosty i zwyczajny gest nałożenia rąk i modlitwę konsekracyjną Ks. Biskup udzielił Michałowi najpierw sakramentu diakonatu a następnie sakramentu kapłaństwa.

Przełożony Prowincjalny ks. Krzysztof Miś FDP podziękował w imieniu całej Rodziny Zakonnej za dar, na który tak bardzo czekał Ks. Michał.

Na zakończenie KSIĄDZ MICHAŁ ŁOS FDP przez nałożenie swoich namaszczonych rąk udzielił błogosławieństwa Bp. Markowi, współbraciom obecnym na Mszy Świętej, oraz swoim bliskim. Był to moment szczególnie wzruszający, który pokazał, że cud kapłaństwa stał się rzeczywistością w życiu Michała.

Ks. Tarcisio Vieira FDP Przełożony Generalny prosił wszystkich członków, przyjaciół i dobrodziejów aby w trakcie święceń całe Zgromadzenie Księży Orionistów w Polsce i na świecie łączyło się duchowo i modliło się za Księdza Michała FDP.

Przypominamy, że po udzielonych 22 maja przez Ojca Świętego Papieża Franciszka „koniecznych dyspens” Ks. Michał Łos przyjął wczoraj śluby wieczyste a dzisiaj mógł przyjąć sakrament diakonatu i kapłaństwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli ks. Michałowi w tej pięknej, skromnej ale jakże głębokiej
i wzruszającej uroczystości.

Kapłaństwo jest darem i cudem. Pamiętajmy o tym.

NADZWYCZAJNE ŚLUBY WIECZYSTE I ŚWIĘCENIA
Maj 24, 2019

Kleryk Michał Łos FDP, nasz współbrat przebywający w ciężkim stanie w szpitalu w Warszawie, złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności. Na uroczystości obecni byli ks. Wicegenerał Oreste Ferrari FDP, ks. Radca Generalny Fernando Fornerod FDP, ks. Prowincjał Krzysztof Miś FDP, ks. Rektor WSD Tomasz Wiśniewski FDP, ks. Sekretarz Prowincjalny Michał Szczypek FDP, ks. Antoni Wita i ks. Kazimierz Baranowski oraz rodzina Michała. Ceremonia, która odbyła się na oddziale onkologicznym, przebiegła w atmosferze bardzo głębokiej duchowości. kl. Michał złożył na ręce ks. Wicegenerała ślub czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i szczególnej wierności papieżowi oraz przysięgę ubóstwa. Jutro z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego J.E. Ks. Bpa Marka Solarczyka przyjmie święcenia diakonatu i kapłańskie. Wszystko to dzięki Ojcu Świętemu Franciszkowi, który odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia udzielił wszelkich niezbędnych dyspens. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

https://orione.pl/
https://www.facebook.com/orionepl/?epa=SEARCH_BOX
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Ps 91 (90)

Kasia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Kasia » 2019-06-29, 19:20

Mam znowu kryzys duchowy. Ciągnie mnie do tego, do czego nie powinno – odzywają się stare zainteresowania sprzeczne z I przykazaniem. To bardzo często do mnie wraca. Poza tym obawiam się, że moja ostatnia spowiedź jest nieważna, ale nie chcę pisać o szczegółach. Tu tylko Duch Święty może pomóc. Proszę o modlitwę.

ODPOWIEDZ