Tajemnice Szczęścia

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Tajemnice Szczęścia

Post autor: Czernin » 2016-01-03, 19:34

Wiecie cos na temat tych 15 modlitw, ktorymi sie modli przez caly rok? Co uwazacie na ten temat, może modliliscie sie tymi modlitwami?

Zapraszam do dyskusji.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-07, 11:26

Drogi Czernin - ja nie spotkalem tych modlitw. Nie znam ich. Gdzie je mozna szukac ... mysle , ze to moze byc warte trudu.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-07, 16:46

http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=4 - prosze poczytaj sobie. Ja osobiście ostrzymalem wielkie łaski, niektore niestety zanieczyscilem, zatracilem czy tez mozna rzecz uspilem.

Powrócę do tych modlitw nawet dzis.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-09, 20:10

Dziekuje Czernin.
Teraz dopiero uswiadomilem sobie trud takiego nabozenstwa, ale i moc, jak z soba niesie. Chyle czola pürzed kazdym, kto jest gotow dla Pana wejsc na ta droge. Mam znajoma, ktora wlasnie to odprtawia - ale jak przedtem nie m,oglem pojac celu i trudu, jaki musiala poniesc, tak teraz jestem pelen podziwu.
Chwala niech bedzie Panu.

Byc moze i ja wkrocze na te droge, jesli uda mi sie zgrac obowiazki dotychczasowe z wymaganiami Tajemnic Szczescia.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-01-01, 16:27

Zapewne otrzymam nagrodę Złotej Łopaty za odkopywanie takiego starocia, ale tak jakos przypadkiem się dziś dowiedziałam, że rozprowadzanie Tejmnic jest zakazane w Kościele ;)

Magnolia

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: Magnolia » 2018-01-01, 16:38

A możesz podać Ciasteczkowa żródło jakieś, które mówi o tym rzekomym zakazie?

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-01-01, 16:45

W 1954 roku Stolica Apostolska zakazała rozpowszechniania wersji Tajemnicy Szczęścia (piętnaście modlitw objawionych św. Brygidzie) z obietnicami. [L]
Tłumaczenie dokumentu Stolicy Apostolskiej na angielski:
"A Monitum from the Holy Office: In certain places a booklet has appeared with the title ?The Secret of Happiness: Fifteen Prayers Revealed by Our Lord to Saint Brigid in the Church of Saint Paul in Rome,? published in various languages at Nice (and elsewhere).
Since it is asserted in this booklet that certain promises were made by God to Saint Brigid, and it is by no means certain that these promises were of supernatural origin, Ordinaries of places [bishops of dioceses] must avoid giving permission to publish or to reprint works or writings which contain the aforesaid promises.
Given at Rome, from the Holy Office, 28 January, 1954
(Acta Apostolicae Sedis 46-64, as contained in Canon Law Digest, Vol. IV, p. 389, Milwaukee: Bruce Publishing Company, 1958)"
Post z fejsbuka, przynajmniej jeden z adminów jest księdzem.

Magnolia

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: Magnolia » 2018-01-01, 16:48

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... escia.html
Artykuł o Tajemnicach Szczęścia z 2015 roku, portal prowadzony przez jezuitów... czyżby nie znali zakazów Stolicy Apostolskiej?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: Dezerter » 2018-01-01, 20:16

Magnolia pisze: 2018-01-01, 16:48 https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... escia.html
Artykuł o Tajemnicach Szczęścia z 2015 roku, portal prowadzony przez jezuitów... czyżby nie znali zakazów Stolicy Apostolskiej?
Chyba Ciasteczkowa ma rację - ja tam się nie znam na tym za bardzo, ale znalazłem coś takiego :
Odnośnie 15 Modlitw św. Brygidy czytamy:

Odpusty, które miały być przywiązane do 15 modlitw objawionych św. Brygidzie. Obietnice bowiem uczynione wszystkim przez cały rok te modlitwy odmawiającym zawierają największe szaleństwa i sprzeciwiają się zasadom wiary św.

Fałszywe są zatem zarówno (a) odpusty, jak i (b) obietnice, formuując kwestię pozytywnie za odmawianie tych modlitw nie czeka nas żadan odpust, ani się obietnice nie spełnią, bo są bezzasadne i niekatolickie. A co to za obietnice? Przyjrzyjmy się Nabożeństwu 15 Modlitw w formie znalezionej na niecenionej skarbnicy modlitw nieautentycznych gloria.tv.
https://wobronietradycjiiwiary.wordpres ... w-brygidy/
Ja powiem tak - jak czytam, że ktoś obiecuję, że za jakąś modlitwę dostaniesz to i to , a za tyle , to dostaniesz tyle - to .... omijam z daleka :!:
Mnie na tych "nowoczesnych" rekolekcjach Odnowowych uczył stary o. Franciszkanin Błażej, że modlitwa nasza powinna być bezinteresowna, że w modlitwie gdy stajemy przed Panem to najbardziej liczą się czyste intencje.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-01-01, 20:35

Kwestia jezuitów to jedno, to moja prywatna opinia.

Ale co do Tajemnic Szczęścia - ktoś bardziej ogarnięty w kwestiach wiary wygrzebał dokument stworzony przez jakieś kościelne władze i pokazał go w lekko humorystycznej formie mema (nadal byłą to jednak fotografia tego dokumentu), ja zobaczyłam i pomyślałam, że się podzielę, bo tu też się trafiają ludzie bardziej ogarnięci. Sama kiedyś chciałąm się zabrać za odmawianie TS, ale tak czułam, że nie wytrzymam. Nie przyszłam nawet wyśmiać tej modlitwy, bo jak ktoś się modli to ogółem jest ok, do tego taka wytrwałość sama w sobie jest godna podziwu. Po prostu chciałam zwrócić na to uwagę. Pomyślałam, że może to okazać się istotne w kwestii wiary.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Tajemnice Szczęścia

Post autor: Dezerter » 2018-01-02, 19:55

Posty o Jezuitach przeniesione do osobnego wątku - zapraszam tam do kontynuacji
viewtopic.php?f=41&t=850&p=18006#p18006
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ