Co daje Wam modlitwa?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
paula19

Co daje Wam modlitwa?

Post autor: paula19 » 2016-02-25, 12:03

Modlitwa dodaje mi sił do znoszenia dnia codziennego


A Wam?

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-02-27, 10:24

Poczucie własnej wartości, nadzieję, siłę. na tym nie koniec.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: Dezerter » 2016-02-27, 19:11

paula19 pisze:Modlitwa dodaje mi sił do znoszenia dnia codziennego

zabolał mnie słowo - "znoszenia" w ustach tak młodej osoby :-(
a gdzie radość dziecka Bożego, gdzie rozradowanie w Duchu Św, gdzie majestat wybraństwa, kapłaństwa i współdziedziczki obietnic, gdzie duma z tego, że Pan Jezus nazywa Cię już nie sługą a "przyjacielem". Wiem, że są czasami trudne czasy, ale nie upadajmy na duchu, bo wielkie rzeczy uczynił nam Pan i jeszcze wspanialsze przygotował ... i za to mu chwała, cześć i uwielbienie :idea:

A tu bratnia dusza - to mógłby być mój wpis :-D
Tomaszek pisze:Poczucie własnej wartości, nadzieję, siłę. na tym nie koniec.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-10-30, 22:30

A mnie kiedyś modlitwa dawała wiarę, że coś się zmieni. I siłe. I modliłam się coraz więcej. Ale przestałam, jak zauważyłam, że Jezus jest typowym politykiem, jesteśmy współdziedzicami obietnic. Tylko obietnic...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: Dezerter » 2016-10-30, 22:58

Ja rzadko o coś proszę w modlitwie (wyjątek to była pielgrzymka, gdzie zabierałem intencje o , które prosiłem codziennie i msza z modlitwą o uzdrowienie - bo po to jest i prośby innych o modlitwę) ale tak sam z siebie to żadko.
Częściej dziękuję, bo mam za co - pisałem już , że Bóg mi błogosławi?
Najczęściej jednak wielbię Boga w Trójcy, śpiewam Mu hosanna i haleluJAH, bo Jest ON godny czci i chwały więc go wychwalam.
ostatnio moją ulubioną modlitwą jest :
Święty, Święty, Święty, Pan Bóg Zastępów. Pełne są niebiosa i ziemia chwały Twojej. Hosanna na wysokości. Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. Hosanna na wysokości
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-10-30, 22:59

No mnie średnio błogosławi, także...

wybrana

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: wybrana » 2016-11-03, 16:22

Nie ma wiary bez codziennej modlitwy. Szatan również wierzy, a nawet wie i się nie modli. W modlitwie oddajemy Bogu nasze uwielbienie, rozmawiamy z Bogiem, pozwalamy się lepiej poznać - naszą wolę, nasze pragnienia, nasze intencje.
Modlitwa, to nie tylko wyklepane wyuczone formułki, modlitwa powinna wypływać z naszego serca. Własne słowa utworzone przez nas na modlitwie, ukazują naszą szczerość, nasze pragnienia.
Na modlitwie możemy prosić Boga o Jego łaski, o wspomożenie, o błogosławieństwo, o ochronę przed złem. Nie musimy bać się prosić, bo wszak jesteśmy słabi i ułomni i my sami nie raz nie dużo możemy. Z błogosławieństwem i wspomożeniem Bożym wszystko możemy osiągnąć o ile taka będzie wola Boża. Przede wszystkim powinniśmy prosić o wzrost naszej wiary, byśmy mogli wzrastać w miłości i świętości Bożej. Naszym dążeniem powinno być, by stawać się lepszymi, byśmy mogli zbliżać się do Boga i jednoczyć się z Bogiem w Jego świętej miłości. Gdy Bóg będzie nam błogosławił, to nasze życie będzie bardziej piękne i owocne. Powierzmy Bogu nasze pragnienia, nasze troski. Bóg nasz zawsze słyszy i zawsze widzi, bo my jesteśmy Jego częścią. Nie zawsze widzimy odpowiedz, ale na przestrzeni dalszego życia, to odpowiedz zauważymy. Miłość Boga jest wielka i bezgraniczna dla każdego z nas. Przyjmijmy z ufnością tą miłość i zawierzmy jej.

Piotrek

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: Piotrek » 2016-11-04, 19:20

Generalnie nie modlę się. Ważny jest dla mnie drugi człowiek. Piotrek z Warszawy.

wybrana

Re: Co daje Wam modlitwa?

Post autor: wybrana » 2016-11-04, 19:27

Piotrek pisze:Generalnie nie modlę się. Ważny jest dla mnie drugi człowiek. Piotrek z Warszawy.
Człowiek jest ważny, ale najważniejszy jest Bóg. Chcemy mieć dane łaski, chcemy mieć Błogosławieństwo, ale nie modląc się wyrażamy, że te dary są nam obojętne. Ciężkie jest życie, jeżeli nie prosimy Opatrzności Bożej, by nad nami czuwała, by nas chroniła, by nas prowadziła. W słowach przez nas wypowiedzianych na modlitwie jest moc - moc Boża.

ODPOWIEDZ