Nowenna Pompejańska

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dwa obrazy Matki Boskiej Pompejańskiej

Post autor: Andej » 2021-02-16, 19:41

Jeśli modlisz się do obrazu, to koniecznie.
Ale jeśli modlisz się do Boga, za pośrednictwem Matki Boskiej, to nie musisz mieć Jej obrazu. Chyba, że pomaga Ci to w skupieniu. Wtedy obojętne jako obraz masz. Obojętne czy poświęcony, czy nie. A równie dobrze możesz czynić to przed Krzyżem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14815
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Dwa obrazy Matki Boskiej Pompejańskiej

Post autor: Dezerter » 2021-02-16, 23:22

Elizeja pisze: 2021-02-16, 18:45 Witam serdecznie.
Mialam nie zakładać nowego tematu, a chcę dopytać o Nowennę Pompejańską.
Odmawiam NP, zostało mi 2 dni do końca części błagalnej, ale mam inne pytanie, a nawet dwa pytania.
Dlaczego są dwa rodzaje obrazka/wizerunku Maryji pompejańskiej?
A są? ja nie wiem i wielu forumowiczów
pokaz jeden i drugi to czegoś się nauczymy i wówczas pogadamy.
I pytanie drugie, odmawiam NP przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej, oraz Nieustającej Pomocy, bo tylko te mam poświęcone.
Gdzieś chyba na tym portalu wyczytałam odpowiedź na inne trochę pytanie, że przecież Maryja jest jedna, ale czy jednak nie powinnam modlitwy NP skierować do Najświętszego Oblicza Maryji Pompejańskiej?
W odmawianiu "przed obliczem", nie ma nic złego (chyba?) jeśli ma się świadomość
- kierowanie modlitw do Boga
- nie kierowania modlitw "do Najświętszego Oblicza Maryji Pompejańskiej"
Przyjmij te pouczenia braterskie bez urazy, bo piszemy to w trosce o twoje zbawienie i zbawienie czytających.
Pomodlę się teraz, by Jahwe pobłogosławił ci w twojej intencji w której odmawiasz NP.
Zawsze podziwiałem tytanów modlitwy decydujących się na odmawianie NP
Ostatnio zmieniony 2021-02-16, 23:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ