Nowenna Pompejańska

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Angelika

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Angelika » 2017-04-23, 21:43

Myślisz że ja tego nie doświadczyłam. Niejednokrotnie sypały się na mnie gromy. Trzeba to przetrwać! Powiedzieć sobie mam to w nosie, mam jasno określony cel i się nie poddam. Nieraz kładąc się spać zwyczajnie się bałam. Zakladałam słuchawki na uszy i włączałam piosenki religijne.... W ciągu dnia nuciłam pod nosem "Jezus zwyciężył i dokonało się, szatan pokonany Jezus złamał śmierci moc", albo "Jezus jest królem, Jezus jest królem tylko Jezus królem jest." Zawsze też mówię sobie, że nie zdarzy się nic do czego Bóg by nie dopuścił, a skoro dopuszcza to znaczy, że potrafię sobie z tym poradzić :) Czasem prosiłam o pomoc św. Faustynę albo sw. o. Pio.
Pomagało :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Dezerter » 2017-04-23, 21:59

A poza ogólnym strachem jakieś 2 konkretne przykłady?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angelika

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Angelika » 2017-04-23, 22:54

Szczególnie zapadł mi w pamięci moment kiedy to któregoś dnia mówiłam w domu o Ewangelii. W pewnym momencie mój mąż tak na mnie "naskoczył", autentycznie się go przestraszyłam (on niestety nie jest wierzący - ale już idzie ku lepszemu :) Do dzisiaj pamiętam wyraz jego oczu... Bóg mi świadkiem, że nie był wtedy sobą... Często w nocy miałam koszmary, rzucałam się i krzyczalam, czasem był to niemy krzyk... Wtedy właśnie zaczęłam zakładać na noc słuchawki. Później ataki tego rodzaju ustały. Na próbę została wystawiona zaś moja cierpliwość. Podczas odnawiania często ktoś mi przerywał i wciąż musiałam zaczynać od nowa. Łapałam się na tym, że myliłam Zdrowaś Mario... Więc ze spokojem zaczynałam od nowa.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Jordan » 2017-04-24, 04:15

O co chodzi w tej modlitwie? Pytam praktykujących, bo to lepsze niż sucha definicja w internecie.
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Angelika

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Angelika » 2017-04-24, 20:28

Korzystam z aplikacji:)
Z racji tego iż Nowenna jest dość długa, rozkładam ją na części. Odmawiam przy każdej okazji. Często wykonując jakąś pracę albo w drodze do pracy.
Niestety do pracy wyjeżdżam przed ósmą i kiedy wracam jest już koło 19.00 często nawet później... Wiadomo jak to jest trzeba wtedy zrobić coś w domu, ugotować obiad na kolejny dzień, porozmawiać z rodziną i wiecznie okazuje się, że kiedy kładę się spać jest przed północą. Zdarzyło się, że zasnęłam w trakcie modlitwy. Wówczas staram się nadrobić to co "zawaliłam".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Dezerter » 2017-04-24, 22:25

Dziękuję za dopowiedzenie, ja podziwiam osoby, które rozpoczynaj a tym bardziej te co kończą nowennę pompejańską.
Ja bym tak nie potrafił chociaż mam więcej czasu niż ty.
Ale w swej religijności należy pamiętać, że naszym podstawowym obowiązkiem a nawet powołaniem jako małżonków jest dbanie o dobro i szczęście rodziny i przede wszystkim na to musi się znaleźć czas. Naszym religijnym obowiązkiem jest zadbać o zbawienie siebie, małżonka i dzieci.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angelika

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Angelika » 2017-04-24, 22:51

Zgadzam się z Tobą Dezerterze :)
Przecież gdy faryzeusze dowiedzieli się, że Jezus zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" On mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy".[Mt 22;34-40]

stokrotka

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: stokrotka » 2017-04-28, 16:36

Jest zbyt długa i jednak pracochłonna . Potrafi powodować znurzenia a i często jest odmawiana w pospiechu . Nie widzę sensu takiej modlitwy . Jestem bardziej za litaniami, koronkami i krótkimi nowennami .

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Dezerter » 2017-04-28, 20:47

Wczoraj był u mnie w parafii obraz Maryi pompejańskiej - różańcowej - zdeklarowałem się jako ten, który nie czuje tego i nie jest w stanie tak się poświęcić, ale podziwia osoby co są do pompejanki zdolne.
Owe opisywane "dręczenia", lub przeszkody demoniczne są raczej na pewno przeszkodami jakie stawia man nasz mózg zmuszony do monotonności bez końca - krzyczy NIE, przestań!, dość!
Nie wykluczam, że w szczególnych i rzadkich przypadkach i sam szatan próbuje przeszkadzać.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Benjamin » 2017-04-29, 09:16

Hmmm ... Wobec tego Jezusowi mozg splatal figla po wyczerpujacych modlach i postach na pustyni, a nie jakis tam diabel ...
Mysle, ze stac Ciebie Dezerterze na wiecej, niz tylko na takie uprzedzenia.

stokrotka

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: stokrotka » 2017-04-29, 11:57

Dezerter pisze:Wczoraj był u mnie w parafii obraz Maryi pompejańskiej - różańcowej - zdeklarowałem się jako ten, który nie czuje tego i nie jest w stanie tak się poświęcić, ale podziwia osoby co są do pompejanki zdolne.
Owe opisywane "dręczenia", lub przeszkody demoniczne są raczej na pewno przeszkodami jakie stawia man nasz mózg zmuszony do monotonności bez końca - krzyczy NIE, przestań!, dość!
Nie wykluczam, że w szczególnych i rzadkich przypadkach i sam szatan próbuje przeszkadzać.

To jest zazwyczaj modlitwa dla ludzi , którzy oczekują , a raczej spragnionych cudów. Wiele intencji nowennych jednak nie zostaje wysłuchanych. Czy zatem w przypadku niewysłuchanej intencji, czyż nie traktujemy swojej prośby czasem, że najważniejsze jest to by było tak jak my chcemy ?.
Za dużo oczekujemy i żądamy , a wyrażamy tak mało wdzięczności, tak mało chwalimy Go.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Dezerter » 2017-04-29, 23:55

Benjamin pisze:Hmmm ... Wobec tego Jezusowi mozg splatal figla po wyczerpujacych modlach i postach na pustyni, a nie jakis tam diabel ...
Mysle, ze stac Ciebie Dezerterze na wiecej, niz tylko na takie uprzedzenia.
Ale to tylko twoje fantazje, a nie wnioski wynikające z tego co ja napisałem.
Jezus nie klepał zdrowasiek w kółko tych samych, bez końca!- przynajmniej nic o tym nie wiemy, Słowo zaleca inną modlitwę, ładnie to wypunktował Kapustka - jak się modlić - posłuchaj warto.
Post chyba nie towarzyszy pompejance - więc co to za argument?
To nie uprzedzenia, a wyrobione swoje zdanie na podstawie wielu relacji od ludzi praktykujących taka duchowość - podziwiam. Do takich samych wniosków doszedł niezależnie ode mnie wspomniany Kapustka, dlatego dzieciaka cenie i polecam.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik=benjamin

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: konik=benjamin » 2017-04-30, 00:04

Dezerterze ... :-P
Jezus jest JHWH wcielonym.
Wcielenie z matki Maryi, Zydowki, Aramejki ...
Wyznawca mozaizmu na ziemi ...
Powiedz mi, jak modli sie Zyd?
Wiesz cos na ten temat, czy uwazasz, ze jesli Ciebie meczy dluga modlitwa, to takiej nikt nie odmawia?
A wiec jakie modlitwy odmawia prawowierny Zyd? Zyd poddany ojcu i matce.
Zyd uczestniczacy w pielgrzymce do Swiatyni.
Zyd odprawiajacy posty i nakazane obmycia?
I jakie sa dlugie? Masz pojecie?

Ps: komp mi sie roygrzal, dlatego wrzucil dwa rayzy to samo ... najpierw nie reagowal, a potem wpisy zduplikowal.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Dezerter » 2017-04-30, 00:24

Nie wiem - powiesz mi? i wypunktuj podobieństwa do pompejanki.
I powiedz skąd wiesz, których modlitw u używał Jezus na pustyni?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Nowenna Pompejańska

Post autor: Jordan » 2017-04-30, 07:02

Tracicie czas na roztrząsanie modlitwy, której nigdy nie powinno być!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

ODPOWIEDZ