Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
duhduh

Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: duhduh » 2017-01-22, 14:30

Chyba nikt tu jeszcze o to nie pytał, a mnie do napisania skłoniło http://whywontgodhealamputees.com/ - gorąco polecam.

Wierzący modlą się do Boga, czasem proszą o różne rzeczy, czasem Bóg słucha.
Słyszałeś kiedyś żeby po modlitwie odrosła komuś noga? A no właśnie!, cytując znanego wróżbitę.

Ale na pewno nie obce Ci są historie o kimś kto zwyciężył /wstaw dowolną chorobę/ po modlitwie. Relatywnie nie dawno Jan Paweł II dostał za cuda modlitwy tytuł Świętego. Śmiało można powiedzieć, że Kościół w cuda wierzy.

Dlaczego w takim razie nigdy nie słyszałeś o odrastających kończynach?

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-22, 15:37

Podobnież jednemu odrosła, ale podejrzewa się też, że nigdy odcieta nie była, ot, żebrak udawał, przy kościele nogę chował, a jak był w domu rodzinnym to ktoś go przyłapał jak spał - i żeby nie wyjśc na oszusta oglosił cud...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: Dezerter » 2017-01-22, 21:16

Z tego co sobie przypominam, to w Biblii nie ma opowieści o odrośniętej nodze ani ręce - więc czemu taki przykład.
Moim zdanie uzasadnione by było gdybyś wymagał by działy się takie cuda jak opisane w biblii.
Bo teraz to ja ci mogę odpowiedzieć - Bo Jahwe takich rzeczy po prostu nie robi.
czemu? - nie wiem - po prostu nie robi i kropka.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-22, 21:24

Może nie umie :D

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-22, 21:46

Zadajmy pytanie inaczej - po co są cuda?

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-22, 21:59

Marku, myślę, że duhduh zastanawia się, czemu jest masa cudów polegających na uleczeniu z chorób, ślepi widzą, głusi słyszą, chromi i sparaliżowani chodzą. Nawet umarli się budzą. Ale jeszcze nigdy nikomu nie odrosła żadna kończyna, ucho, nos... nic. Choćby i ten człowiek byl wielkiej wiary.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-23, 02:15

Owszem, odrosła. Ale nie o to chodzi.
Po co są cuda?
(obawiam się, że przez kilka dni mnie nie bedzie tutaj)

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-24, 23:40

Odrosła? Prawdopodobnie zawsze tam była, bo wiem, o jakim przypadku mówisz. Zwykłe oszustwo.

duhduh

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: duhduh » 2017-01-25, 16:21

Przykład odrośniętej nogi dałem z prostego powodu:
Ludzie przypisują różne cuda Bogowi albo innym świętym, tj JP II. Tyle, że każdy z tych "cudów" można z łatwością nazwać fuksem. Albo czymś czego medycyna jeszcze nie poznała.

Gdyby odrosła komuś noga - to był by cud! Tylko że nic podobnego nigdy się nie stało. Zastanów się czemu...

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-25, 22:16

Niekoniecznie fart, czesto silny efekt placebo.

A Marek mówił o tym cudzie - który teoretycznie jest "dobrze udokumentowany": http://adonai.pl/cuda/?id=36

praktycznie istnieje teoria, że "uzdrowiony" był oszustem, który żebrał udając, że brak mu nogi. Kiedy został we śnie przyłapany na posiadaniu obu nóg zaczął tłumaczyć, że to cud. A tak naprawdę nie ma dobrej dokumentacji, że nogę mu amputowano.

https://skeptoid.com/episodes/4247

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-26, 02:01

Myślę, że nie powinienieś się duhuduhu wypowiadać o rzeczach, których nie posgatygowałeś się zbadać. Tym razem nie ułatwię, dam tylko trop - wygooglaj sobie procedurę rozeznawania cudów w Lourdes. A potem wróć i powtórz, że "każdy z tych "cudów" można z łatwością nazwać fuksem. Albo czymś czego medycyna jeszcze nie poznała."
:lol:

duhduh

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: duhduh » 2017-01-28, 02:04

Nie mogę wiedzieć wszystkiego. Ale dzięki Bogu/nauce (niepotrzebne skreślić)za internet. I uwierz lub nie, byłem tam kiedyś. I jaka szkoda że nie mam już butelki którą z tamtąd przywiozłem bo jestem sobie przeziębiony. Woda na pewno by pomogła. Do rzeczy:

Miliony odwiedzin. 68 cudów (minus parę przypadków gdzie choroba wróciła po latach. Chyba).
Ostatni "cud" 5 lat temu.
Wszystkie inne miały miejsce ponad 50 lat temu.
Nikomu nie odrosła ręka :)

68 niewytłumaczalnych uzdrowień na miliony odwiedzin.
Nawet raport z ostatniego "cudu" mówi "niewytłumaczalne NA DZIŚ".
Moje wcześniejsze zdanie o fuksie pasuje tu jak stare buty.


Szkoda, że nie ma statystyk które mówią ilu umarło bo zamiast słuchać lekarzy liczyli że uzdrowi ich święta woda ze źródełka. Do kupienia w butelce w kształcie Maryi.
Założę się, że więcej niż 68.

Mamy 2017 rok. Nie czas skończyć z zabobonami?

konik

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: konik » 2017-01-28, 08:53

Sa pewne prawa rzadzace tym swiatem.
Prawo ciazenia - dlaczego Bog pozwala na to, zeby skaczac z 10-tego pietra czlowiek sie zabil. Powinien zawiesic w tym momencie to prawo.
Dlaczego nowe dziecko potrzebuje 9-ciu miesiecy na przyjscie na swiat, czy kiedykolwiek Bog dal kobiecie mozliwosc urodzenia na drugi dzien po poczeciu? Co to za Bog.
Dlaczego pajaki maja szesc nog - jedna sie oderwie to jeszcze moga na pieciu dyrdac po swiecie?
Dlaczego jaszczurce odrasta ogon , a czlowiekowi noga nie?
Ale byl taki jeden cud ... to i tak nie wierza wszyscy poprawiacze Pana Boga.
Dlaczego Jezus dal sie ukrzyzowac? Przeciez wielu krzyczalo - zejdz z krzyza he, he ,he ... to uwierzymy he,he,he
Dlaczego , gdy Jezus zmartwychwstal ( co nie jest normalnym trybem ) to i tak duhy jakowes beda to wyszydzac ...
Dlaczego na pstrykniecie palcami Bog nie wyskakuje z cudownej lampy i nie wykonuje kazdej zachcianki ...
A w ogole dlaczego Bog nie jest moim lokajem - hej, Ty, Boze ... wyczysc mi buty, bo ide sobie noge uciac, przykrec mi potem model typu Rudolfo Valentino
Acha - chce byc kobieta, a jutro facetem, a pojutrze koniem ... pstryk, pstryk, pstryk - lokaj, no ruszaj sie

duhduh

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: duhduh » 2017-01-28, 11:53

Aż miło popatrzeć jak do sedna sprawy dochodzi nie nadęty autor książek o niczym lecz zwykły koń.

Są różne prawa rządzące tym światem.
Cudowne źródełko nie zabiera raka. Modlitwa nie sprawia że ludziom nie odrastają ręce. W ogóle modlitwa nic nie sprawia może poza lepszym humorem osoby modlącej się. Tylko w takim razie po co prosić Boga o cokolwiek..?

Duhy lubią kwestionować. Czasem w szydzący sposób.

konik

Re: Dlaczego Bóg nie słucha ludzi bez rąk lub nóg?

Post autor: konik » 2017-01-28, 15:40

Tak, masz racje. Modlitwa niewiary niczego nie sprawia. A wiedza nie prowadzi do lepszego zycia.
Ale modlitwa wiary wiele sprawia. A wiedza poglebiona prowadziu do wiary.
jedynie pyszalek moze byc juz tak nadety, ze bedzie wiedza wyznaczal granice wiary.
Az znajdzie sie jeszcze wiekszy pyszalek, ktory zapragnie blysnac jeszcze wieksza wiedza ... a i tak cala wiedza opiera sie na podstawowych zalozeniach wynikajacych z pewnej wiary.
Jest to pierwsze zalozenie dowodowe. jestes tego swiadom, czy tylko bebnisz odtworczo?

ODPOWIEDZ