Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-12, 15:30

Od wczoraj czuję, że wszystko się uporządkowało. Wiem, według jakich zasad mam żyć. To niesamowite, jak wszystko zaczęło wydawać się proste - nie w znaczeniu łatwe, ale klarowne, przejrzyste, jasne. Rzeczywiście, wielka jest moc tego sakramentu.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: agust » 2018-12-12, 20:43

Esther_Green pisze: 2018-12-12, 15:30 Od wczoraj czuję, że wszystko się uporządkowało. Wiem, według jakich zasad mam żyć. To niesamowite, jak wszystko zaczęło wydawać się proste - nie w znaczeniu łatwe, ale klarowne, przejrzyste, jasne. Rzeczywiście, wielka jest moc tego sakramentu.
Podoba mi się, gdy zauważasz: "proste - nie w znaczeniu łatwe, ale klarowne, przejrzyste, jasne". Bo to co przychodzi łatwo, nigdy nie jest doceniane. Gdy otrzymuje się wszystko na początku drogi, szybko się znudzi. Ogromną radość dają małe i nawet trudne kroki, wykonane z osobą której jesteś pewna, że zawsze stoi obok, gotowa dać Ci wszystko - do granic możliwości. Tę pewność będziesz miała wtedy, gdy te wspólne kroki będą właśnie "klarowne, przejrzyste, jasne". W życiu najczęściej jest tak, że Pan Bóg, do tego małego ludzkiego szczęścia, dodaje jakiś krzyż; mniejszy lub większy, ale także i siłę do jego dźwigania, którą jest miłość.
Jan Paweł II powiedział, że: "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie udźwigniecie". Bądź szczęśliwa Esther.

Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-12, 22:10

Jeszcze raz za wszystko dziękuję. Będę nad sobą pracować, aby więcej nie doświadczyć takiej ciemności i zagubienia. Wiem, że będą krzyże - wiele już ich było. Teraz będzie po prostu bezpieczniej i spokojniej na dobrej Drodze.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: agust » 2018-12-22, 09:59

Esther_Green pisze: 2018-12-12, 22:10 Jeszcze raz za wszystko dziękuję. Będę nad sobą pracować, aby więcej nie doświadczyć takiej ciemności i zagubienia. Wiem, że będą krzyże - wiele już ich było. Teraz będzie po prostu bezpieczniej i spokojniej na dobrej Drodze.
Esther, jakoś przypominasz mi się przy pacierzu, gdy wspominam o bliskich mojemu sercu i przyjaciołach, a Koronkę, to Ty mi chyba zaszczepiłaś, bo chociaż żona często odmawia, to ja wolałem jakoś inaczej się modlić, czy coś poczytać. Dziękuję, a z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę, by Boża Dziecina, zawsze mieszkała w Twoim sercu :ymhug: .

Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-22, 11:11

Witaj, Agust! Ja też o Tobie pamiętam i wiem, ile Ci zawdzięczam. Cieszę się, że westchniesz za mną w modlitwie. Bardzo mi to teraz potrzebne, bo jestem po operacji i powoli dochodzę do siebie. Na szczęście to nic poważnego, ale niestety, bolesnego. Nie będę mogła w tym roku uczestniczyć we mszy świętej w Boże Narodzenie, co teraz (po ostatniej spowiedzi) szczególnie mi uwiera.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: agust » 2018-12-23, 10:32

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. W przypadku choroby, jesteś Esther usprawiedliwiona. A jednak cieszę się, że Twoje sumienie niespokojne jest z powodu braku obecności na mszy św w tak ważnym dniu dla katolika. To tak, jakby położyć się spać, albo wyjść z domu bez codziennej toalety. Ciało i otoczenie nie bardzo zrozumie, a kochający Cię Bóg zrozumie i cieszy się, że tęsknisz za nim. Ważne jest, by być na mszy św w niedziele i święta, ale jeszcze fajniej jest, gdy oprócz tego pójdzie się czasem tak nieobowiązkowo, w dzień powszedni, choć na chwilkę do pustawego kościoła, by w ciszy pomodlić się i osobiście porozmawiać z Bogiem. To taka toaleta dla sumienia, które później podpowie Ci, że w gruncie rzeczy jesteś fajna babka, która ma wszystko na swoim miejscu...

Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-23, 10:37

Masz rację. Już omal nie dopadło mnie uczuciowe zawirowanie, ale mam jednak tę czujność i zapaliła mi się czerwona lampka. Wszystko wygląda na ironię losu, ale ... to, co się nie wydarza, chyba też jest cudem. Dużo we mnie niedoskonałości, ale się staram. Dziękuję Ci za słowa wsparcia.

Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-28, 21:04

Kochani, wspomóżcie mnie jakimś dobrym słowem. Zadzwonił do mnie tamten mężczyzna. On doprawdy niczego nie rozumie i nie widzi problemu w zdradzaniu żony. Nie pozwoliłam mu przyjechać. Nie chcę się więcej z nim widzieć, a niestety będę musiała z powodów formalnych. Ale nie teraz, odwlekam to, tym bardziej po dzisiejszym telefonie.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: agust » 2018-12-29, 09:46

Esther_Green pisze: 2018-12-28, 21:04 Kochani, wspomóżcie mnie jakimś dobrym słowem. Zadzwonił do mnie tamten mężczyzna. On doprawdy niczego nie rozumie i nie widzi problemu w zdradzaniu żony. Nie pozwoliłam mu przyjechać. Nie chcę się więcej z nim widzieć, a niestety będę musiała z powodów formalnych. Ale nie teraz, odwlekam to, tym bardziej po dzisiejszym telefonie.
Esther, pamiętam o Tobie, i proszę Boga byś wytrwała. Zasada jest taka, że robi się tylko to, o czym możesz powiedzieć każdemu, a przede wszystkim swoim bliskim, i nie wstydzić się tego. Ten mężczyzna (mężczyzna to u mnie ktoś,kto potrafi być odpowiedzialny za siebie i za swoją rodzinę) chce tylko, byś była dla niego rozrywkową lalą, którą porzuci, gdyby tylko przyszły jakieś wyzwania. Jest bardzo wielu odpowiedzialnych mężczyzn, którzy szukają kobiety swojego życia, która umie jasno określić cele i wizję zakładanej rodziny. Trzymaj się Esther, bo ten bubek jeszcze nie raz będzie Cię dręczył.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Sebastian » 2018-12-29, 17:06

Koronka jest cudowna, jeszcze jak corka mi sie urodziła odmawianie Koronki jest cudowne:)
Totus Tuus

Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-29, 17:55

Zbieram siły. Zrobię wszystko, żeby się nie ugiąć. Na szczęście wyjeżdżam na 2 tygodnie, żeby dojść do siebie po operacji. Przecież ja tak naprawdę nic do niego nie czuję. I nie chciałabym być z kimś, kto tak lekko traktuje małżeństwo. Ja się spalam z wyrzutów sumienia, a on bez skrępowania pyta, czy jestem sama...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Dezerter » 2018-12-29, 21:40

Esther_Green pisze: 2018-12-29, 17:55 Zbieram siły. Zrobię wszystko, żeby się nie ugiąć. Na szczęście wyjeżdżam na 2 tygodnie, żeby dojść do siebie po operacji. Przecież ja tak naprawdę nic do niego nie czuję. I nie chciałabym być z kimś, kto tak lekko traktuje małżeństwo. Ja się spalam z wyrzutów sumienia, a on bez skrępowania pyta, czy jestem sama...
Bo - przepraszam, za szczerość i dosadność, ale mam trochę lat i znam facetów - on traktuję cie jak maszynkę do seksu, traktuje przedmiotowo, zapewne jesteś ładną, młodą a co najważniejsze zgrabną kobietą. Żona kiedyś też taka była, a teraz... , za naście lat ciebie też zostawi dla młodszej - trzymaj się od takich gostków z daleka :!:
Raz w życiu spotkałem bardzo zdrowe podejście u młodej pięknej i inteligentnej studentki - zapamiętaj je i stosuj w życiu - gorąco polecam. Byłem wówczas już żonaty, a ona koleżanką z roku ,bardzo ładna, wesoła i sympatyczna, wszyscy koledzy z roku w jakiś sposób ja adorowali i kiedyś po jakimś moim tekście odpaliła mi tak, że mi w buty weszło!
Dla mnie facet żonaty to nie facet :!:, tacy dla mnie nie istnieją
polecam takie życiowe motto.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Esther_Green

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Esther_Green » 2018-12-29, 21:44

To trochę inny przypadek - jesteśmy mniej więcej w tym samym wieku, a ja mam dokładnie tyle samo lat, co jego żona i fizycznie jestem do niej podobna. Ale to prawda, chodziło tylko o seks. Dlatego na szczęście sprawa jest zakończona.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Andej » 2018-12-30, 14:19

Dezerter pisze: 2018-12-29, 21:40 ... Dla mnie facet żonaty to nie facet, tacy dla mnie nie istnieją ...
Dziwi mnie to. Z tego wynika, że w stosunku do kawalerów i rozwodników nie miała oporów.

Jestem zdania, że należy odwrócić "motto".

Dla żonatego/żonatej nie ma żadnych innych partnerów. Przysięga zobowiązuje jednoznacznie i dozgonnie.

A osoby, które jeszcze nie składały przysięgi małżeńskiej, też powinny mieć zasady i ich przestrzegać. Zwłaszcza, jeśli mienią się katolikami. Zasady te nie odnoszą się tylko do żonatych i zamężnych, ale wszystkich osób.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wielka moc Koronki Do Miłosierdzia Bożego

Post autor: Dezerter » 2018-12-30, 20:05

Nie rozumiem twoich zastrzeżeń, bo ta , która wypowiedziała te słowa była niezamężna i jak widać jasno z tego cytatu "miała zasady i je przestrzegała".
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ