Modlitwa na siedząco

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Magnolia

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Magnolia » 2017-12-29, 11:22

Wychodząc na przeciw Twoim wątpliwościom, mam jeszcze jeden argument... Bóg chce być naszym Przyjacielem, chce być z nami w każdym czasie...
Czy z Przyjacielem wypada usiąść i spędzić pogawędkę? ;) :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Magdalena » 2017-12-29, 11:46

Magnolio, Twoj argument jest nie do przebicia :)

Jaśmina

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Jaśmina » 2017-12-29, 18:03

Magdalena pisze: 2017-12-28, 17:45 Jeżeli temat pozycji przy modlitwie już był a ja go przeoczyłam, to bardzo przepraszam za zamęt.

Jak w temacie, zastanawiam się, czy pozycja siedząca podczas modlitwy nie obraża Boga. Mój problem polega na tym, że przy krótkiej chwili klęczenia, odczuwam ból kolan. Przez to podczas modlitwy jestem rozproszona i nie mogę w pełni się na niej skupić, bo ból mi dokucza. Pomyślałam, że dobrą alternatywą byłoby modlenie się na siedząco, ale nie jestem do tego w stu procentach przekonana. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ja przeważnie modlę sie na siedząco ,są jednak miejsca gdzie należy klęczeć.

Mivia

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Mivia » 2017-12-29, 18:20

@Duśka
Tak prawda We Włoszech w Rzymie są schody na które jeżeli nie jesteś w stanie przejść na klęczka nie wolno wogole wejść Bo po tych schodach chodził Jezus

Jaśmina

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Jaśmina » 2017-12-29, 18:58

Mivia pisze: 2017-12-29, 18:20 @Duśka
Tak prawda We Włoszech w Rzymie są schody na które jeżeli nie jesteś w stanie przejść na klęczka nie wolno wogole wejść Bo po tych schodach chodził Jezus
Byłam na tych schodach :)

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Magdalena » 2017-12-29, 19:13

Czytałam o tych schodach :) To zdecydowanie jedno z takich miejsc, gdzie jedyna słuszna jest pozycja klęcząca.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-29, 19:25

Mivia pisze: 2017-12-29, 18:20 @Duśka
Tak prawda We Włoszech w Rzymie są schody na które jeżeli nie jesteś w stanie przejść na klęczka nie wolno wogole wejść Bo po tych schodach chodził Jezus
Zostały przeniesione z Palestyny?

Dominik

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Dominik » 2017-12-29, 19:28

Scala Santa (z wł.: Święte Schody) ? liczące 28 stopni schody, które zgodnie z legendą pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata. Jezus Chrystus miał po nich być prowadzony na sąd. Schody te przywiezione zostały z Jerozolimy do Rzymu w r. 326 przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna I. Znajdują się one w pochodzącym z XVI w. budynku, położonym naprzeciwko Bazyliki Św. Jana na Lateranie, wzniesionym w r. 1589 na polecenie papieża Sykstusa V. Prowadzą do kaplicy San Lorenzo, w której znajduje się acheiropoieton. Obecnie pokryte są drewnianą okładziną i wolno nimi wchodzić tylko na kolanach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Scala_Sancta

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Magdalena » 2017-12-29, 20:09

Wejście po takich schodach musi być niezwykłym przeżyciem :)

Jaśmina

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Jaśmina » 2017-12-29, 20:15

Tak. Prawdziwa droga krzyżowa. Ból był duży jak te rowki wbijały ci się w kolana . Myślę ,że każdy jak ma okazję powinien być na tych schodach .

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Magdalena » 2017-12-29, 20:22

Mogę przypuszczać, że to jeden z tych rodzajów bólu, który daje nam spełnienie. W końcu nie na co dzień mamy możliwość chodzić po takich schodach.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Efezjan » 2017-12-29, 21:29

Magdalena pisze: 2017-12-28, 17:45 Jeżeli temat pozycji przy modlitwie już był a ja go przeoczyłam, to bardzo przepraszam za zamęt.

Jak w temacie, zastanawiam się, czy pozycja siedząca podczas modlitwy nie obraża Boga. Mój problem polega na tym, że przy krótkiej chwili klęczenia, odczuwam ból kolan. Przez to podczas modlitwy jestem rozproszona i nie mogę w pełni się na niej skupić, bo ból mi dokucza. Pomyślałam, że dobrą alternatywą byłoby modlenie się na siedząco, ale nie jestem do tego w stu procentach przekonana. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Tutaj żartobliwa odpowiedź dominikanina:
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Mivia

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Mivia » 2017-12-29, 21:56

Dominik pisze: 2017-12-29, 19:28 Scala Santa (z wł.: Święte Schody) ? liczące 28 stopni schody, które zgodnie z legendą pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata. Jezus Chrystus miał po nich być prowadzony na sąd. Schody te przywiezione zostały z Jerozolimy do Rzymu w r. 326 przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna I. Znajdują się one w pochodzącym z XVI w. budynku, położonym naprzeciwko Bazyliki Św. Jana na Lateranie, wzniesionym w r. 1589 na polecenie papieża Sykstusa V. Prowadzą do kaplicy San Lorenzo, w której znajduje się acheiropoieton. Obecnie pokryte są drewnianą okładziną i wolno nimi wchodzić tylko na kolanach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Scala_Sancta
Dodam tylko że w drewnianej powłoce na schodach są przeszklone otwory przez które widać oryginalne oraz że są szczeliny gdzie można ich dotknąć Niesamowite przeżycie modlitwa i pokonywanie schodów na klęczka
Choć zdarzają się osoby które wchodzą nogami i się bulwersują że muszą klęczeć było mi bardzo wstyd jak jedna Polka się wyklucała bo ona chce wejść a nie ma siły na kolanach mimo że obok są drugie schody właśnie dla takich osób i powrotu na dół Tych co nie byli bardzo zachęcam Warto

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Magdalena » 2017-12-29, 22:29

Efezjanie, dziękuję za ten filmik :) Istota modlitwy przekazana w humorystyczny sposób, świetne :)

Mivia

Re: Modlitwa na siedząco

Post autor: Mivia » 2017-12-29, 23:03

Czytając ten wątek przypomniał mi się jeden z kursów gdzie powiedziano nam że dostaniemy dzisiaj telefon od Mistrza więc mamy być czujni i gdy zadzwoni przerwać cokolwiek byśmy nie robili i udać się na godzinną rozmowę z Mistrzem
Nie powiedziano nam gdzie mamy się udać ani kto zadzwoni Wszyscy byliśmy delikatnie poirytowani bo nie wiedzieliśmy oczym mowa
A że był to kurs wyjazdowy więc większość z nas spała u miejscowych którzy nas przygarneli na kolacje i nocleg którzy o niczym nie wiedzieli
Wieczorem ok 22 otrzymałam telefon
W słuchawce usłyszałam tylko Mistrz czeka ma teraz czas dla ciebie poczym połączenie się urwało zrozumiałam wtedy że mam zostawić wszystko i udać się na godzinną modlitwę i tu zrodził się problem jestem w obcym domu pije herbatę po kolacji a tu muszę wstać praktycznie bez słowa i znaleźć sobie miejsce
Miałam to szczęście że dostałam sypialnie tylko dla mnie i męża do naszej dyspozycji co mi bardzo ułatwiło zadanie jednak podczas modlitwy polegałam zwyczajnie usunęłam rano podczas śniadanie przerosiłam domowników za swoje zachowanie że odeszłam od stołu i nic nie pomogłam ogarnąć ku mojemu zdziwieniu docenili takie zachowanie i przyznali że wyciągnęli z tego naukę zresztą taką samą jak ja ze nie ważne gdzie się jest co się robi powinniśmy być gotowi zawsze do rozmowy z Bogiem i że to On jest na pierwszym miejscu nie zależnie gdzie jesteśmy z kim i w jakiej pozycji Grunt oby z szacunkiem

ODPOWIEDZ