Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Magnolia

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Magnolia » 2018-08-13, 11:07

Paulinko, a może zanim zaczniesz patrzec na te smsy jak na znaki od Boga to weźmiesz kilka dni "urlopu"? Chodzi mi o to by popatrzeć na to wszystko z dystansu, z boku. Niech smsy przychodzą, nie odpowiadaj. Daj sobie czas i popatrz co się dzieje.
rada moja wynika z jakiegoś przeczucia, że może ten chłopak sam nie wie co czuje i się miota. Kilka dni ciszy Go nie zniechęci jeśli kocha. A jeśli nie kocha to szybko się podda, a Ty sobie oszczędzisz emocjonalnej huśtawki, na którą się wchodzi gdy się w "rozstaniu" miotają oboje.

Jak zadałaś pytanie: czemu mężczyźni nie szanują dobrych kobiet i ciągle szukają innych? To miałam jedną mysl w głowie: dziewczyna najpierw sama musi siebie szanować. A co to znaczy to może temat na rozmowę z mamą/babcią/ dobrą ciocią?
Kobiety mają być zdobywane, a nie mają gonić za chłopakiem. Oni taka mają psychikę, że muszą gonić i zdobywać.
Dlatego przez kilka dni bym dała sobie na wstrzymanie i nie odpowiadała na sms i zobaczyła co sie będzie działo.

Inna rzecz, to modlitwa. Tak jak napisał ksiądz powyżej, modlić się trzeba, polecam czytanie Pisma św, można ściągnąć aplikację z Biblią na komórkę i czytać w wolnej chwili. Najpierw polecam psalmy i Ewangelię. Przed czytaniem warto poprosić Ducha św o światło i prowadzenie. Otwierając się na Słowo Boże pozwalasz by Bóg działał w Twoim sercu. A najpiękniejsze w tym jest to że Bóg widzi lepiej, wie lepiej i działa zawsze z miłością. Efekty bożego działania zawsze zdumiewają.

Wolfi

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Wolfi » 2018-08-13, 18:56

No cóż rzec ;)
https://goo.gl/images/AjJNfK

Zarzucilbym jeszcze fajnego mema nawiazujacego do tematu tu rozmowy, ale dostalbym za to bana ;D wiec oszczedze ;p

Paulina92

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Paulina92 » 2018-08-13, 21:43

Cóż,troszkę ochłonęłam od wczorajszego postu.
Tak ,to prawda,że kobieta powinna się szanować.Mnie chyba ta "huśtawka emocjonalna" rzuciła się na głowę i chciałam go odzyskać za wszelką cenę.
Daję sobie spokój i odczekam to,a czas zweryfikuję co i jak.Nie wiem co mi się stało,bo nigdy nie pozwalałam się tak traktować.

Jak już wspominałam to na początku września wybieram się do Częstochowy i na pewno rozejrzę się za Pismem św,a póki co ściągnęłam sobie aplikację na telefon i poczytam psalmy i Ewangelię.
Bardzo dziękuję za pomoc i dobre słowo.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Dezerter » 2018-08-14, 22:40

Paulino pytasz;
dlatego kieruję pytanie do mężczyzn.Dlaczego dobre kobiety są tak poniewierane.Narzekacie,że nie ma takich kobiet jak kiedyś kochających i dobrych,a jak taka się pojawia to szukacie innych ? chcemy dla was dobrze,a wam wciąż jest źle.
Czuję się w obowiązku odpowiedzieć jako doświadczony mężczyzna.
kilka rad hasłowo:
Magnolia wie co pisze - przeczytaj jeszcze raz
M nie lubi jak jest za słodko i za nudno - M to nie kotek i nie lubi być zagłaskany.
M nie lubi kobiet "dobrych" - dobra to ma być mama, albo szefowa, a ukochana to ma być fascynująca, intrygująca, trochę tajemnicza, zagadkowa, pokazać czasem pazurki.
Ale jest jakiś % takich, którzy szukają "dobrych" wiec szukaj a znajdziesz, a by być mądrzejsza w temacie poczytaj ten wątek:
viewtopic.php?f=15&t=869&p=22333&hilit= ... eni#p22333
albo pytaj w konkretnych wypadkach choćby na pw, mnie lub Magnolię w zależności od problemu.
Pozdrawiam :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Paulina92

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Paulina92 » 2018-08-17, 08:57

Właśnie przeczytałam i zastanawia mnie jedno zdanie .
Dać sobie wolność "Czy wiesz, czy widziałaś, w jaki sposób twój chłopak traktuje na co dzień swoją mamę, siostrę? "

Mam wrażenie z własnej obserwacji,że to człowiek o różnych twarzach bo inaczej traktował mamę i rodzeństwo,inaczej znajomych, a jeszcze inaczej mnie.Nie mówię,że źle bo był szacunek,ale nie wiem nawet jak określić to.Po prostu rodzina i znajomi byli ważniejsi ,ja go po pewnej chwili go nudziłam i mogłam być,a mogło mnie nie być.

Jak już wspominałam w ten pierwszy dzień co zaczęłam odprawiać Nowennę do Św.Rity i rozmawiać z Panem Bogiem własnymi słowami.Przeprosiłam również za swojego grzechy i zaprosiłam Jezusa do swojego serca. Nie minęło może 15 minut a napisał niezbyt dobrą wiadomość dla mnie.Był już inny, nie używając słowa "opętany",ale jak nie on.Może coś w niego wstąpiło nie wiem,ale zupełnie inny człowiek.Nie było tej sympatii tylko pewność siebie i dzisiaj w nocy niestety przyśnił mi się bardzo źle.

Cóż mogę jeszcze powiedzieć.Dzisiaj mija 7 dzień mojej Nowenny do Św.Rity i gorące modlitwy do Pana Boga.Co zauważyłam ?
Przede wszystkim moja modlitwa wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś.Kiedyś to byle jak,na szybko,niezbyt dokładnie i nie czułam żadnej więzi z Bogiem.Dzisiaj natomiast czuję się szczęśliwa,że mogę z nim porozmawiać.Wiem,że jest on jedynym moim przyjacielem,który mnie nie zawiedzie.Nie czuję tego jako obowiązek,że muszę zrobić tylko chcę to zrobić.Nie wyobrażam sobie teraz dnia bez modlitwy.CHCĘ by już zawsze tak było.Kończąc modlitwę czuję się wspaniale i to ciepło w sercu.Uczucie bezcenne. @};-

Wracając do tego chłopaka to pomału zdejmuję różowe okulary.Zauważam więcej wad niż zalet.Niestety mam przeczucie,że to nie jest dobry człowiek.Mimo,iż jego mama jest głęboko wierzącą osobą.Pamiętam jak raz mi opowiadał,że pewna zakonnica mu powiedziała,że jest bardzo ładnym chłopakiem,a on jej odpowiedział coś opryskliwego związane z tacą w kościele.Hmm wolałam się w to nie wgłębiać.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę. ;)

Magnolia

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Magnolia » 2018-08-17, 09:17

Paulinko, a może to rozstanie miało Cie przybliżyć do Boga... tak mi na to wygląda... :)
Można by pokusić się o wniosek, że straciłaś chłopaka a odnalazłaś Boga. :)
A jeśli jeszcze zauważasz, ze to nie jest dobry człowiek, albo nie jest to człowiek dla Ciebie dobry... to czy w ogóle coś straciłaś? ;)
Minęło kilka dni raptem, kilka dni modlitwy a jaki dystans i wnioski, odczuwalna zmiana i pokój w sercu. :)
Tak trzymaj!
Jak będziesz miała dobrą relację z Bogiem, to i dobry kandydat na męża się znajdzie.

Podsunę inny, ciekawy wątek z forum, może warto go odświeżyć:
viewtopic.php?f=26&t=957

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Andej » 2018-08-17, 15:00

Podobno:
Kobieta przed zamążpójściem mówi: Już ja go zmienię.
Mężczyzna przed ożenkiem marzy: Oby ona tylko się nie zmieniła.

Nie trać energii na rzekomą stratę. Nie zmieniłabyś go. Zostałby taki sam. Ale z czasem to, co do tej pory byłaś w stanie tolerować, doprowadziłoby do nieszczęścia.
Magnolia ma rację. Znalazłaś Boga. Czy jest ktoś doskonalszy. Zaufaj Mu. Gdy tak się stanie zobaczysz, że świat jest inny. A miłość spłynie na Ciebie. I spełnią się marzenia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Paulina92

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Paulina92 » 2018-08-18, 15:28

Zaufałam Panu,poprosiłabym by On się tym zajął. Miłość do Boga jest piękniejsza,szczera i czysta.
Jeżeli poświeciłam koniec tej znajomości dla Boga i odnalezieniu go w swoim sercu to bardzo się cieszę i szczęśliwa jestem dzięki temu. :)

Dużo czytam o Nowennie Pompejańskiej,ciekawe czy ktoś z forum odmawiał.

Chciałabym poruszyć ważny temat.Mianowicie spotykam się z opiniami ludzi,którzy mają żal do samego Boga,że odmawiają Nowenny,modlą się miesiącami,a nawet latami i nic.Pan bóg im nie pomaga.Twierdzą,że nie czują nawet miłości Bożej.Może ich modlitwa nie jest szczera? Co o tym myślicie?

Magnolia

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Magnolia » 2018-08-18, 15:43

Paulina92 pisze: 2018-08-18, 15:28 Chciałabym poruszyć ważny temat.Mianowicie spotykam się z opiniami ludzi,którzy mają żal do samego Boga,że odmawiają Nowenny,modlą się miesiącami,a nawet latami i nic. Pan Bóg im nie pomaga.Twierdzą, że nie czują nawet miłości Bożej. Może ich modlitwa nie jest szczera? Co o tym myślicie?
Paulinko, a jak mamy to ocenić? przecież to rozmowa o sercu osób trzecich... tego się nie da ocenić, poza tym nie powinno się tego oceniać z boku aby kogoś nie skrzywdzić.

Modlitwę się odmawia po to by zmieniła nasze serce a nie by osiągnąć coś od Boga.
Bóg to nie czarodziej, którego jak się dobrze poprosi to da.
Modlitwa i trudne wydarzenia są po to by nasze serce przeszło jakieś oczyszczenie. Na czym to polega? Myślę, że w czasie modlitwy nasze serce uczy się ufać, zawierzać siebie Bogu, powierzać Mu swoje sprawy i myśli, życie całe. Chodzi o to by modlitwa nauczyła nas miłości, przygotowuje nas do zjednoczenia z Bogiem, do poddania się Jego woli.
Jeśli dla Ciebie to będzie modlitwa pompejańska to dobrze, ale nie musi być to ta modlitwa.
Czasem zaczyna się modlić licząc na jakiś konkretny efekt, ale w między czasie odmawiania zmienia się serce i nie tylko już zapomnieliśmy o co prosimy, najważniejsze jest by trwać w zjednoczeniu z Bogiem, bo sie zdało sprawę że to jest najważniejsze.
A Bóg przychodzi do człowieka, kiedy Jego serce jest dla Niego otwarte i o to chodzi w modlitwie.

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Viridiana » 2018-08-18, 15:46

Paulina92 pisze: 2018-08-18, 15:28 Chciałabym poruszyć ważny temat.Mianowicie spotykam się z opiniami ludzi,którzy mają żal do samego Boga,że odmawiają Nowenny,modlą się miesiącami,a nawet latami i nic.Pan bóg im nie pomaga.Twierdzą,że nie czują nawet miłości Bożej.Może ich modlitwa nie jest szczera? Co o tym myślicie?


Polecam ten filmik, całkiem interesująco porusza kwestię modlitwy. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Paulina92

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Paulina92 » 2018-08-19, 07:59

Viridiana

Dziękuję za filmik,obejrzę go sobie dzisiaj. :)

Magnolio , oczywiście ocena nie należy do nas,ale ja jestem człowiekiem,który jest ciekawy świata i ludzi.I dlaczego ludzie traktują Pana Boga jak czarodzieja.

Wracając do mojego tematu to dziwne rzeczy wczoraj mnie spotkały.Pierw odezwał się ten chłopak(nie wiem po co). Potem wracając do domu czarny kot przebiegł mi drogę.Niby zabobon,ale działy się dziwne rzeczy.Weszłam do domu i poczułam wielką chęć porozmawiania z Panem Bogiem.Trwało to ok 10 minut.Tyle co wstałam a szkliwo ze stołu spadło,dość energicznie.Po tym po raz pierwszy poczułam się źle w swoim mieszkaniu.Jakby na prawdę jakiś pech mnie prześladował.No i na koniec noga mi się przekręciła na prostej drodze,nie wiem jakim cudem.Dzisiaj ostatni dzień Nowenny,co prawda przez te 9 dni odzyskałam spokój w sercu,ale wczoraj znów powrócił zamęt.Najważniejsze,że nie ma już tego bólu w sercu bo było na prawdę ciężko.Zobaczymy co będzie dalej,zostawiam to ww rękach Pana Boga,wierzę,że mi pomoże.Sama sobie nie radzę z tym wszystkim.

Wolfi

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Wolfi » 2018-08-19, 10:17

Szatan sie tb interesuje widocznie ;d

Magnolia

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Magnolia » 2018-08-19, 10:56

wolfi pisze: 2018-08-19, 10:17 Szatan sie tb interesuje widocznie ;d
Wilku nie strasz dziewczynę, nic takiego w tym opisie nie ma by mieć podstawy tak straszyć.

Prawdę mówiąc, Paulinko roztrząsanie takich sytuacji i nadawanie im jakiegoś znaczenia może prowadzić do przewrażliwienia, spokojnie.

Wolfi

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Wolfi » 2018-08-19, 11:02

Ja tylko cytuje slowa mojego mentora ks. Natanka ;d

Paulina92

Re: Jak rozróżnić kiedy Bóg do nas mówi

Post autor: Paulina92 » 2018-08-19, 16:32

Co by to było nie ulęknę się.Modlitwa do Pana mnie bardzo uspokaja.Uwielbiam te chwilę kiedy jestem sama z Panem Bogiem.
Coś w tym jest.Cały dzień dręczyły mnie pewne myśli.Uklęknęłam i powiedziałam Panu co mi leży na sercu.Rozbolała mnie głowa i zrobiło mi się gorąco,a teraz czuję błogi spokój i czystą głowę.

ODPOWIEDZ