Szukam

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
xAnonimm

Szukam

Post autor: xAnonimm » 2018-08-03, 20:43

Witam Szukam Modlitwe o zdrowie dla mojego psa i dla zwierząt, szukałem na wyszukiwawcze google ale z tą wyszukiwarką to są same wpadki, i wyszukiwarka nie potrafi znaleść na temat to co szukamy

Wolfi

Re: Szukam

Post autor: Wolfi » 2018-08-03, 20:45

A nie wystarczy po prostu wlasnymi slowami sie pomodlic?

xAnonimm

Re: Szukam

Post autor: xAnonimm » 2018-08-03, 20:54

wolfi pisze: 2018-08-03, 20:45 A nie wystarczy po prostu wlasnymi slowami sie pomodlic?
tzn ? : O nie umiem tak, musiałby ktoś napisać mi poradnik albo wyjasnić co i jak modlić się własnymi słowami

Magnolia

Re: Szukam

Post autor: Magnolia » 2018-08-03, 21:08

"Dobry Boże otocz opieką mojego psa i zwierzęta, proszę Cię o zdrowie dla nich. Amen"

Tak może brzmieć taka modlitwa własnymi słowami. Pozdrawiam

p.s uzasadnieniem, że można się modlić w ten sposób niech bedą słowa Psalmisty: „Pan jest dobry dla wszystkich i Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieła” (Ps 145, 9).
Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK 342) podejmuje tę myśl: „Bóg kocha wszystkie swoje stworzenia, troszczy się o wszystkie, nawet o wróble”. Niemniej Jezus mówi: "Jesteście ważniejsi niż wiele wróbli" (Łk 12, 7), a także: "O ileż ważniajszy jest człowiek niż owca!" (Mt 12,12).
Ostatnio zmieniony 2018-08-03, 21:32 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Szukam

Post autor: Dominik » 2018-08-03, 21:17

Może po prostu powiedz Bogu coś o swoim psie.

Panie Boże proszę Cie o zdrowie dla Szarika, bardzo lubię chodzić z nim na długie spacery, które dodają mi sił. Może nie jest on ładnym psem, koledzy się z niego śmieją, ale mimo wszystko bardzo go kocham.

Wolfi

Re: Szukam

Post autor: Wolfi » 2018-08-03, 21:40

xAnonimm pisze: 2018-08-03, 20:54 tzn ? : O nie umiem tak, musiałby ktoś napisać mi poradnik albo wyjasnić co i jak modlić się własnymi słowami
No po prostu pogadaj z Bogiem w myslach, powiedz mu o co chodzi i wgl to tak jak modlitwa, mysle, ze o wiele lepsza niz jakies tam regulki przeklapane bezmyslnie.

xAnonimm

Re: Szukam

Post autor: xAnonimm » 2018-08-04, 06:14

dzięki za pomoc :) ja uważam ze zwierzęta maja duszę tak jak my po śmierci idą do nieba, nie chodzę do koscioła ale jestem wierny, poprostu uważam duchownych za grzeszników, (bez urazy ) była nawet wiele razy afera z nimi ale wiem ze nie wszyscy duchowni są tymi złymi

Wolfi

Re: Szukam

Post autor: Wolfi » 2018-08-04, 10:31

xAnonimm pisze: 2018-08-04, 06:14 dzięki za pomoc :) ja uważam ze zwierzęta maja duszę tak jak my po śmierci idą do nieba, nie chodzę do koscioła ale jestem wierny, poprostu uważam duchownych za grzeszników, (bez urazy ) była nawet wiele razy afera z nimi ale wiem ze nie wszyscy duchowni są tymi złymi
No i dobrze stary ;) ile masz lat?

Magnolia

Re: Szukam

Post autor: Magnolia » 2018-08-04, 10:59

xAnonimm pisze: 2018-08-04, 06:14 dzięki za pomoc :) ja uważam ze zwierzęta maja duszę tak jak my po śmierci idą do nieba, nie chodzę do koscioła ale jestem wierny, poprostu uważam duchownych za grzeszników, (bez urazy ) była nawet wiele razy afera z nimi ale wiem ze nie wszyscy duchowni są tymi złymi
Czy zwierzęta mają duszę? przekonania nie mam, ale znalazłam artykuł Dariusz Kowalczyk SJ, który jakoś podejmuje ten temat:
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/articles/52/n/36

Piszesz, że nie chodzisz do kościoła ale jesteś wierny... wierny Komu? Bo jeśli Bogu, to Bóg jednak nakazał dzień święty święcić w przykazaniu swoim. Więc coś z tą wiernością jesteś na bakier...

Duchownych uważasz za grzeszników? No i dobrze, bo nimi są, jak każdy z nas. Ale żeby z powodu nich unikać sakramentów, które są dane od Boga i znakiem Jego miłości do człowieka, to zupełnie nie rozumiem tej logiki.

Mamy w Polsce około 30 tys kapłanów, wliczając zakony męskie, afer bylo kilka, kilkanaście, może kilkadziesiąt (mało mnie ten temat zajmuje) więc jaki to mały procent Cię zniechęca do uczestnictwa w życiu Kościoła i korzytsaniu z łask Bożych, rękami kapłanów udzielanych. Poza tym to czy kapłan jest grzesznikiem, nie wpływa na łaski udzielanych sakramentów, bo przez ich ręce działa Bóg.
Wierzę, ze zrozumienie tej różnicy, pomoże Ci wrócić do praktykowania - dla Twojego dobra i zbawienia. :ymhug:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Szukam

Post autor: Andej » 2018-08-04, 14:12

O dobro dla zwierzęcia można się modlić identycznie jak o każe inne dobro.

Modlitwa to rozmowa. Czy w rozmowie z kolegami korzystasz z jakichś kanonów? Czy googlujesz jak się odezwać do koleżanki?

Jeśli z grzesznymi nie chcesz mieć kontaktu udaj się ze swoim pupilem na bezludna wyspę. Albowiem każdy człowiek grzeszy. Jeśli jednak uznajesz autorytet jakiejkolwiek instytucji, jakiegokolwiek człowieka, to brakiem konsekwencji jest akurat odrzucanie funkcjonariuszy Kościoła. Wydaje mi się, że powinieneś całkowicie się odciąć od Policji, Straży Pożarnej, kasjerów, kucharzy i tak dalej. Nie powinieneś korzystać z usług, pomocy lub produktów pochodzących od nieczystych (tj. grzesznych).

A to, że pupil może znaleźć się w niebie, to nic strasznego. Jeśli będziesz tego potrzebować do szczęścia, to z pewnością go tam znajdziesz. Ale dwa problemy. Aby tam się znaleźć musisz iść Drogą Chrystusa. On powołał Kościół jak drogowskaz na tej drodze. Chyba smutno by Ci było, gdyby Twój zwierzak znalazł się niebie i nie mógł Cie tam znaleźć. Wyobrażasz sobie jego smutek? Bądź dobry dla niego i wróć na drogę wskazywaną przez Kościół. Korzystaj z Chleba Życia. Ba jak inaczej zapewnisz sobie życie wieczne wraz z pupilem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

xAnonimm

Re: Szukam

Post autor: xAnonimm » 2018-08-06, 08:17

"Dobry Boże Ojcze otocz opieką mojego (pies lub kot) i zwierzęta, proszę Cię o zdrowie dla nich. Panie Boże proszę Cie o zdrowie dla (imie kota lub psa ), bardzo lubię chodzić z nim na długie spacery, które dodają mi sił. Może nie jest on ładnym (pies,kot), koledzy się z niego śmieją, ale mimo wszystko bardzo go kocham .Ześlij na mojego (pieska/kot) wszystko co dobre, pozwól mu długo i szczęśliwie żyć, a mną tak kieruj z czasem stał się podporą w jej/jego starości Amen" a takie coś może być ? ;x

Magnolia

Re: Szukam

Post autor: Magnolia » 2018-08-06, 08:22

jest ok.

xAnonimm

Re: Szukam

Post autor: xAnonimm » 2018-08-06, 09:08

mam zamiar udostepnic na Youtube dla innych co chcieliby tak samo jak ja modlic sie za swojego psa lub kota ;) mam nadzieje ze nie bedą krytyki, a co do koscioła, mam uraż do Duchownego, bo wiele lat temu jak chodziłem do szkoły na Lekcji Religii, Duchowny mnie atakował za to ze nie znam wszystkie Modltiwy na pamiec

Wolfi

Re: Szukam

Post autor: Wolfi » 2018-08-06, 09:47

xAnonimm pisze: 2018-08-06, 09:08 mam zamiar udostepnic na Youtube dla innych co chcieliby tak samo jak ja modlic sie za swojego psa lub kota ;) mam nadzieje ze nie bedą krytyki, a co do koscioła, mam uraż do Duchownego, bo wiele lat temu jak chodziłem do szkoły na Lekcji Religii, Duchowny mnie atakował za to ze nie znam wszystkie Modltiwy na pamiec
Nie musisz sie tlumaczyc, tez nie chodze i co i nic. ;d

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Szukam

Post autor: Andej » 2018-08-06, 10:28

xAnonimm pisze: 2018-08-06, 09:08 mam zamiar udostepnic na Youtube dla innych co chcieliby tak samo jak ja modlic sie za swojego psa lub kota ;) mam nadzieje ze nie bedą krytyki, a co do koscioła, mam uraż do Duchownego, bo wiele lat temu jak chodziłem do szkoły na Lekcji Religii, Duchowny mnie atakował za to ze nie znam wszystkie Modltiwy na pamiec
Uraz nie należy zachowywać. Łatwiej żyć, gdy się przebacza. Masz pretensję do Davida? Pomyśl, czy nie działał on w dobrej wierze? Czy nie dla Twojego dobra? Ale weź też pod uwagę, że to była szkółka. Rygory, zasady. Czy masz też pretensje do nauczyciela matematyki, ze wymagał znajomości tabliczki mnożenia? Czy zachowujesz uraz do polonisty, który zmuszał do czytania, znajomości gramatyki i ortografii? Z czasem się przekonasz, że to czego się nauczyłeś, to skarb, którego nikt nie odbierze. Im więcej wiesz, potrafisz czy znasz, tym lepiej dla Ciebie. Na całe życie. Uważam, że raczej jesteś winien wdzięczność, że presję kładzioną na naukę. To dla Twojego dobra.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ