Módl się i słuchaj

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 15:00

Znalazłam wskazówki Jezusa o modlitwie podyktowane Luizie Piccarret, wkleję kilka z nich
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2020-08-06, 12:20

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: exe » 2020-08-06, 18:54

Przeczytałem. Dziękuję Ci za ten materiał, gdyż jest bardzo budujący.
Niezwykle żywo przedstawia świat relacji pomiędzy Bogiem, a człowiekiem.

Z Bożym pozdrowieniem,
exe
+++
Ostatnio zmieniony 2020-08-06, 18:56 przez exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2020-08-08, 15:19

To prawda Exe.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 15:18 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2020-08-19, 18:33

Słowa Pana Jezusa o modlitwie do Alicji Lenczewskiej

Gdy stajesz do modlitwy przede Mną, gdy zwracasz się swym sercem do Nieba, brama Niebios stoi otwarta przed tobą, a ty jesteś w niej. I będąc jeszcze na ziemi uczestniczysz w życiu świętych i w życiu Boga samego. Dusza twoja jest w Niebie - w łonie Ojca, który stworzył Niebo i ziemię i wszystkie istoty żywe. Jesteś wtedy karmiona światłem Ojca niezależnie od tego, do kogo z mieszkańców Nieba się zwracasz. Wszystko, bowiem żyje i istnieje w Ojcu i On jest jedynym dawcą życia, które istnieje. Gdy stoisz w modlitwie na progu Nieba przez ciebie płynie błaganie i ból świata i przez ciebie spływa Miłosierdzie Boże na ziemię.

Każda modlitwa jest wymianą nędzy świata na Miłosierdzie Boże. Jest kanałem, dzięki któremu ta wymiana istnieje. Czystość i świętość twej modlitwy sprawia, że kanał jest drożny. Że Bóg może zsyłać Swoje łaski przez ciebie i zalewać świat miłością Swoją. I oczyszczać, i zbawiać, i przemieniać świętością Trójcy Świętej. Dzięki modlitwie ocalone będzie to, co oddasz Bogu, trwając przed Nim.

Potrzeba ci modlitwy, która jest oddechem duszy: Nieustannym napełnieniem duszy Mną, tak jak oddychając napełniasz płuca powietrzem, by żyć.

Modlitwa jest spoglądaniem przez okno Słowa. Jest patrzeniem we Mnie. Patrząc we Mnie dostrzeżesz w Prawdzie wszystko, co stworzone i swych braci też. Wszystko, co istniało w czasie i przestrzeni, co istnieje w ludzkiej teraźniejszości.

Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2020-08-28, 17:16

Święty Ojciec Pio o modlitwie

Szuka się Boga w książkach, a znajduje się Go w modlitwie. Jeśli dzisiaj wiara ginie, to winić za to trzeba brak modlitwy. W książkach nie ma Pana Boga, lecz jest w modlitwie; im więcej się modlimy, tym bardziej wzrasta nasza wiara i znajdujemy Pana Boga. Wy, dzieci, nigdy nie zaniedbujcie modlitwy; módlcie się często w ciągu dnia. Odprawiajcie również medytacje. Znajdziecie i zobaczycie Pana Boga.

Modlitwa jest chlebem i życiem duszy, oddechem serca, spotkaniem z Bogiem w skupieniu i bez pośpiechu.

Czas zdaje mi się uciekać szybko i nigdy nie mam go dosyć na modlitwę.

Kiedy ogarnia nas zniechęcenie, zwątpienie, lęk, cierpienie, właśnie wtedy bardziej niż kiedykolwiek trzeba uciekać się do Pana i w modlitwie znajdować wsparcie oraz zachętę.

Modlitwa jest najlepszą bronią, jaką posiadamy. Jest kluczem otwierającym Serce Boga.

Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2020-09-03, 12:16


O modlitwie Jezusowej



Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 12:48 przez Magnolia, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Módl się i słuchaj

Post autor: Magnolia » 2021-01-03, 14:54

3 stycznia przypada wspomnienie Imienia Jezus, taką modlitwę nagrałam na dziś, pomódlmy sie razem



Boże Ojcze, który swego umiłowanego Syna posłałeś na świat,
aby ocalił ludzkość i „darowałeś Mu imię ponad wszelkie imię,
aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych” (Flp 2,10),
spraw, byśmy w Jego Imię otrzymali odpuszczenie grzechów oraz Twoje przebaczenie.
Niech święte Imię Jezusa, Twojego Syna,
strzeże nas i chroni przed wszelkim złem.
Niech będzie rękojmią naszego zbawienia.
Niech w tym przemożnym Imieniu wszyscy znajdziemy pociechę,
siłę i światło, które pomagają nam w dążeniu do Ciebie.
Przez Jezusa, którego święte Imię napełnia nas słodyczą i pokojem,
niech będzie Tobie Ojcze i Duchu Święty, chwała teraz i w wieczności.
Amen.

ODPOWIEDZ