Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Magnolia

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Magnolia » 2018-02-18, 22:54

Bardzo Ci dziękuje za te świadectwa, to robi duże wrażenie. No i Chwała Panu!!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Dezerter » 2018-02-18, 23:16

Spodziewaliśmy się największego oporu ze strony osłodzonych, ale po pierwszych 2 spotkaniach zaczęły się schody u Administracji, czy obsługi. Niby wszystko było dogadane, ale (... autocenzura)
Nie mogę pisać o szczegółach zapomniałem się, ale to mogę opisać :
Po jednym spotkaniu czwartkowym jak wyszliśmy na zewnątrz Zakładu i zdaliśmy sobie relację co się dzieje, to się załamaliśmy i wkurzyliśmy, zbuntowaliśmy, chcieliśmy słać oficjalne protesty, dzwonić, pisać w ostrych słowach :!: :!: . Ale ja zaprotestowałem i uświadomiłem wszystkim, że jak pójdziemy na wojnę z Administracją, to będziemy mieli jeszcze gorzej i trudniej- przyjęli to i pokiwali głowami i wówczas ktoś rzucił:
Pomódlmy się o odmienienie tego miejsca!
Stojąc przed bramą Więzienia na parkingu, po zmroku, 15 metrów od ruchliwej ulicy, 12 osób stanęło w koło chwyciło się za ręce i popłynęła spontaniczna modlitwa, na zmianę wielu z nas i wszystkich razem:
"Panie Boże prosimy Cię o interwencję, prosimy Cię ześlij Twojego Ducha i odmień to miejsce i ludzi tu pracujących! Prosimy Panie"
... nie wiem jak długo się modliliśmy - 5- 10 minut - ale była to jedna z najżarliwszych moich modlitw, miałam wrażenie, że asfalt pod nami za chwile popęka, że ziemia aż zadrżała od naszej kanonady modlitewnej.
...
Pan był łaskawy i większe kłopoty się skończyły :)
Więc Chwała Panu!
Ostatnio zmieniony 2019-03-06, 13:18 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: konik » 2018-02-19, 09:16

Dezerterze - dziekuje, ze napisales wreszcie ... bo juz sie chcialem wziac za interwencjri mocno dac Ci po glowiue, zes taki milczek. A tu prosze - CHWALA PANU.
Caly czas w czwartki dzilamy tu w modlitwie ( jesli zaszly zmainy , daj znac).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Dezerter » 2018-02-19, 23:38

Wylanie Ducha Świętego mieliśmy wyjątkowo w sobotę. Pozostało nam jeszcze 3 czwartki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tisheeng

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: tisheeng » 2018-02-20, 00:12

Dlaczego czwartki. Jakie dzialanie w czwartki, i co znowu w sobote. Przestancie szyfrowac ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Dezerter » 2018-02-20, 19:52

tisheeng pisze: 2018-02-20, 00:12 Dlaczego czwartki. Jakie dzialanie w czwartki, i co znowu w sobote. Przestancie szyfrowac ...
Za bardzo skróciłem wypowiedź. Wszystkie 11 normalnych, 2 godzinnych spotkań, mamy w czwartki od 16.00-17.45
Czemu czwartek? - przypadek - bo ten dzień pasował Administracji Zakładu i nam (praca, studia - spotkania swoich wspólnot itd)
Pozostały nam jeszcze 3 czwartki - ostatni będzie podwójny, bo musimy kończyć - część z nich przenoszą do innego Zakładu, część kończy terapię.

Prócz normalnych spotkań cotygodniowych, na Alfie jest tzw. weekend z Duchem Świętym, ale nam zgodzili się na 4 godziny zamiast tego :( , w których musieliśmy "przerobić " cały weekend.
Stąd sobota - "dostaliśmy ich" od 14 do 17.45 i w tym czasie musieliśmy i zrobiliśmy to! :
- przywitanie, luźne rozmowy, picie i jedzenie
- 3 konferencje
- studiowanie Pisma (osadzeni przynoszą! swoje Biblię , które dostali od nas)
- uwielbienia (pieśni , modlitwy), zawierzenie Jezusowi swojego życia i uznanie Go za Pana i Zbawiciela
- modlitwa indywidualna nad każdym osadzonym 5-10 minut, o prowadzenie Duchem Świętym w ich życiu
a gdzieś pomiędzy byli u spowiedzi w innym, pomieszczeniu.

Bierzemy co dają - my w ZK jesteśmy intruzami zaburzającymi normalne funkcjonowanie i dostarczającymi dodatkowej pracy i kłopotu, dlatego zawsze jesteśmy wdzięczni za wszystko co dostajemy, dziękujemy i jesteśmy bardzo mili i grzeczni. Nigdy nie krytykujemy Administracji przy osadzonych.!
Jest to pierwszy Kurs Alfa w ZK w Kujawsko-pomorskim, zdajemy sobie sprawę, że recenzja z naszej akcji pójdzie do innych ZK- jeśli my "damy ciała", to zawalimy możliwość Ewangelizacji w tej formie
... a żniwo wielkie :!:

Dlatego ciągle każda modlitwa jest potrzebna, bardzo Wam dziękuję za dotychczasową i proszę o więcej
Ostatnio zmieniony 2019-03-06, 13:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Dezerter » 2018-03-17, 15:54

W poprzedni czwartek zakończyliśmy pierwszy Kurs Alfa w zakładzie karnym w Kujawsko pomorskim. Zakończył się pomyślnie:
- cała 12 prowadzących, w tym 6 kobiet, dotrwała do końca. To co prowadzący mówią o sobie, o swoich przeżyciach, doświadczeniach, Łasce wzrastania w wierze, jakiej doświadczyli osobiście, o doświadczeniu wspólnoty z ludźmi z innych pięciu wspólnot, poczucie braterstwa i miłości do osadzonych - świadczy jednoznacznie, że to dzieło Ducha było, a nie tylko ludzkie.
Ja na spotkaniu ludzi z Alfy, którzy przyjechali poznać/odwiedzić moją wspólnotę, powiedziałem "dziękuję wam za największą przygodę w moim duchowym życiu". Bóg umocnił nasza wiarę i pewność tego, że nas prowadzi i o wszystko zadba.

Rozpoczynało spotkania 24 osadzonych, dotrwało do końca 11. Część musiała iść do pracy, część przeniesiono gdzie indziej, 1 wyszedł, część wykruszała się ze spotkania na spotkanie, jeden, który wykazywał duże zainteresowanie kursem ku naszemu zaskoczeniu, po modlitwie o napełnienie Duchem Świętym stwierdził, że "więcej nie przyjdę, bo nic nie poczułem, nic nie doświadczyłem, nic mnie nie poruszyło, więc bez sensu bym dalej przychodził". Uczciwie postawił sprawę - szanujemy go, z jakiegoś powodu nie dostał łaski wiary w tym momencie. Z mojego stolika (było ich 5) - 2 osadzonych otrzymało łaskę wiary w pełnym, zachwycającym nas prowadzących wymiarze. Śmiało mogłem na końcu powiedzieć, że są mi braćmi w Chrystusie i przytulić ich po bratersku jak innych ze wspólnoty. Jeden zdecydował się poprowadzić następny Kurs Alfa jako pomocnik i przejść bierzmowanie, czyta Biblię i spełnia uczynki miłości dla współwięźniów - wprawiając ich w zdumienie. Drugi brat wyjechał do swojego aresztu, bo u nas przechodził terapię i pewny jestem, że rozpoczął nowe życie w wolności dziecka Bożego. Podobnie ma 6 pozostałych :) .
Trzech z tych, którzy dotrwali do końca nie otworzyło się na Łaskę :( , może to czego doświadczyli zasiało w nich ziarno, które wyda w przyszłości owoce.

Teraz trwają spotkania z 7 osadzonymi, tworzymy wspólnotę, która w maju poprowadzi kolejny Kurs i kolejny, aż do przemienienia tego miejsca, kiedyś pełnego zła, nieprzebaczenia i nienawiści.
Dostaliśmy pozytywne referencję i listy polecające i rozpoczynają się kolejne 2 Kursy we Włocławku i Grudziądzu. Do prowadzenia tych kursów zgłaszają się kolejni ludzie z naszych wspólnot, ku naszej radości i zdumieniu więcej niż potrzeba :!: - tak myślę, że to efekt naszego świadectwa. Ja podziękowałem i wracam do zaniedbanego Forum, mojej wspólnoty i przede wszystkim żony - to są moje priorytety, a życie i Duch już stawia nowe, ważne.

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy wsparli i mnie i to Boże dzieło swoimi modlitwami- wierze i wiem, że macie swój udział w nawróceniu tych naszych braci, którzy z Jezusem tam za kratami już byli, a my tylko przyszliśmy i odwiedziliśmy ich. Niech Wam Bóg błogosławi i obdarza Łaskami.
Dziękuję

ps
Jeśli jakieś pytania to zapraszam.
Ostatnio zmieniony 2019-03-06, 13:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: konik » 2018-03-19, 18:22

Dziekuje Dezerterze za to piekne swiadectwo/raport.
Siostry Sluzebnice Przenajswietszej Krwi kontynuuja modlitwe caly czas w intencji juz przyszlej ewangelizacji: o wsparcie Ducha Swietego, o prowadzenie droga Chrystusa w Jego najswietszych ranach i za wstawiennictwem Najswietszej Maryi Panny. A wzystko pokladaja w Bogu Ojcu.
Zlozylem podziekowanie w waszym imieniu przez jedna z osob uczestniczacych modlitewnie tu na miejscu w tym waszym dziele.
I niech Wam Pan blogoslawi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Dezerter » 2018-03-19, 20:04

Dziękuję- powiem w imieniu nie tylko swoim - czuliśmy wyraźnie to wsparcie modlitewne. Powiem więcej, to posługiwanie na Kursie Alfa zmieniło moje postrzeganie modlitwy, jej skuteczności, działania i odpowiedzi Boga na nie. Sam modlę się częściej niż przed.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba o wsparcie modlitewne - Ewangelizacja w Zakładzie Karnym

Post autor: Dezerter » 2019-03-06, 14:07

Przeglądam niektóre wątki i pomyślałem, że warto byście wiedzieli jakie owoce przyniosło, po czasie, wasze wsparcie modlitewne i pomyślne ukończenie tego pierwszego Kursu w Inowrocławiu, który rozpoczęła ekipa Marcina....
Alpha w więzieniu
11 lipca 2018 ·

Mamy kolejne dobre wiadomości z północy!
Alpha w więzieniu na tym terenie rozpędza się,a raczej pędzi już jak lokomotywa.
Przeczytajcie co pisze Marcin:

" Witajcie!
Chciałbym podzielić się dobrymi wieściami. Jesienią będziemy robić Alpha w kolejnych jednostkach. Oprócz Z.K. w Inowrocławiu, gdzie właśnie skończyliśmy drugą edycję, oraz Grudziądzu, gdzie za tydzień kończymy pierwszy kurs (dla kobiet), będziemy zaczynać Alpha w drugim Z.K. w Grudziądzu (męskim) oraz Z.K. we Włocławku. Jeśli Pan pozwoli to przed końcem roku podejmiemy się jeszcze wejścia do Z.K. w Bydgoszczy. Prosimy Was zatem, abyście w wolnej chwili wstawili się za nas u Pana.
Pozdrawiamy Was wszystkich gorąco!
Pan jest i działa!"

Otoczmy więc "Marcinowe ekipy" modlitwą, prosimy Was o to serdecznie!

Amen!!!

To było w lipcu, a na dzień dzisiejszy z niepełnych informacji jakie do mnie dopływają to:
- w Inowrocławiu 3 Kurs zakończony pomyślnie
- w Grudziądzu, u kobiet zakończony i kończący się u mężczyzn
- we Włocławku zakończony pomyślnie
- rozpoczyna się pierwszy w Bydgoszczy
- dostaliśmy list z zaproszeniem z Koronowa ...

Żniwo wielkie - zapraszam robotników ewangelizujących do współpracy, a wszystkich innych proszę o wsparcie modlitewne i wielbienie Boga, który jest Miłosierny.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ