Droga krzyżowa

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Droga krzyżowa

Post autor: Abraham45 » 2018-01-18, 19:45

Droga krzyżowa jak wiemy jest związana ze śmiercią Jezusa a same rozważania mogą być bardzo dobrą formą modlitwy i łączności z Jezusem ukrzyżowanym. Niedługo rozpocznie się okres Wielkiego Postu, więc rozpocznie się także nabożeństwo drogi krzyżowej. Może i te rozważania pomogą nam lepiej wejść w to wielkie święto Zmartwychwstania.

Cała droga krzyżowa została tak podzielona aby można ją było rozważać przez 14 dni. Każdy dzień to jedna stacja, dlatego nazwa została określona jako 14 dniowa droga krzyżowa. Można na razie zapoznać się z rozważaniami, ale przeżywanie drogi należy rozpocząć na 14 dni przed Wielkim Piątkiem, tak aby ostatnia stacja przypadła właśnie na ten wielki dzień - DZIEŃ MĘKI JEZUSA.

I na koniec jedna drobna informacja : rozważania były pisane przeze mnie. Zajęło mi to troszkę, ale się udało.
Wynik wyszedł nie najgorszy, biorąc pod uwagę pozytywne oceny na Facebooku.

http://viaaddeum.pl/modlitwa/droga-krzyowa

Nocny Ludzik

Re: Droga krzyżowa

Post autor: Nocny Ludzik » 2018-01-20, 10:49

Na napisanie drogi krzyzowej musiales poswiecic duzo czasu,wiec podziwiam.Powiem szczerze,ze bardzo sie przylozyles do tego,to piekne.

Abraham45

Re: Droga krzyżowa

Post autor: Abraham45 » 2018-01-20, 12:57

To prawda, sporo czasu to zajęło i głęboko myślałem nad tym jak mam to wszystko odnieść do ludzkiego życia.
Jakoś to wyszło, na początku nie miałem pewności czy to się komukolwiek spodoba, ale gdy otrzymałem dobre oceny na facebooku to nnie to trochę podbydowało, że jednak ta praca jest coś warta i kumuś się może przydać do rozważań.

Można tą drogę rozważać w ciągu dnia czyli teadycyjnie, ale zależało mi na rozbiciu tego na te 14 dni, aby każdy dzień był dokładniejszym rozważaniem konkretnej stacji, wtedy można głębiej wejść w te rozważania, anslizować je szczegółowo.

Magnolia

Re: Droga krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 14:14

Abrahamie a co to jest za wyznacznik - facebookowe oceny? Ja na twoim miejscu poszłabym o ocenę proboszcza. :)

Abraham45

Re: Droga krzyżowa

Post autor: Abraham45 » 2018-01-20, 14:52

Proboszczowi tego nie pokazywałem. Może będzie okazja aby z nim porozmawiać. Narazie badałem jak oceniają to ludzie a że facebook to miejsce gdzie przebywa wielu katolików to chciałem zobaczyć jak odniosą się do tej pracy. Było trochę pizytywnych ocen więc mogę uznać, że całkiem źle to nie wypadło. Negatywnych ocen nie było, jedna osoba czeka na kolejne rozważania.

Zamieściłem tutaj z myślą że może ktoś z tych rozważań będzie chciał skorzystać. Jeśli tak to będzie to świadczyło że było warto pracować nad tym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Droga krzyżowa

Post autor: Dezerter » 2018-01-30, 21:34

Abrahamie jestem pod wrażeniem - dobra robota, chętnie skorzystamy ze wspólnotą.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ