Zmienić swoją modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Viridiana » 2019-03-05, 00:23

Na prośbę Dezertera. ;)
W wątku o postanowieniach wielkopostnych wspomniałam o tym, że mam zamiar zmienić swoją modlitwę. Konkretnie: Uważam, że ostatnio za mało w modlitwie słucham, za dużo mówię.
Wobec czego na przekór temu mam zamiar po odmówieniu "Ojcze Nasz" już nic nie mówić. Po prostu się zasłuchać. Bo modlitwa jest dialogiem a nie monologiem. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Sebastian » 2019-03-05, 18:45

Nie zmieniaj moze modlitwy :)
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Viridiana » 2019-03-05, 19:05

Sebastian pisze: 2019-03-05, 18:45 Nie zmieniaj moze modlitwy :)
Ale to zmiana na lepsze w zamierzeniu ma być. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2019-03-05, 19:39

Viridiana pisze: 2019-03-05, 00:23
Wobec czego na przekór temu mam zamiar po odmówieniu "Ojcze Nasz" już nic nie mówić. Po prostu się zasłuchać. Bo modlitwa jest dialogiem a nie monologiem. ;)
Myślę nad tym i myślę. Generalnie postanowienie dobre.
Ale po to Bóg nam dał swoje Słowo by przez nie do nas mówić dziś. Takim dobrym sposobem dialogu z Bogiem jest czytanie Pisma św. (modlisz się do Ducha św. wybierasz jedną Księgę i czytasz małymi fragmentami, rozpoznajesz poruszenia serca, kilka wersów dziennie, albo rozważaj czytania z dnia i na ich podstawie się módl - to ma znamiona dialogu :) )

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Dezerter » 2019-03-05, 23:40

Magnolia dobrze radzi, że takim wsłuchiwaniem się jest - wsłuchiwanie się w to co mówi Słowo Boże do ciebie.... przynajmniej do czasu, aż nie zostaniesz charyzmatyczną mistyczką i nie będziesz z Bogiem prawie on line..., czego Ci oczywiście życzę z głębi serca.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Viridiana » 2019-03-07, 17:52

Spokojnie, nie oczekuję doświadczeń mistycznych, bardziej to ma być ćwiczenie na moją koncentrację na modlitwie, postawę, itp.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2019-03-09, 21:42

Na dobranoc dla Paulinki


Kasia

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Kasia » 2019-03-10, 16:13

Módl się modlitwą „Ojcze nasz”. Benedykt XVI w książce „Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia” wspomina, że nieustanna modlitwa jest trwaniem w obecności Bożej, ale potrzebujemy też pokarmu w postaci gotowych słów modlitwy.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Zmienić swoją modlitwę.

Post autor: Viridiana » 2019-03-11, 12:19

Nutka pisze: 2019-03-10, 16:13 Módl się modlitwą „Ojcze nasz”. Benedykt XVI w książce „Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia” wspomina, że nieustanna modlitwa jest trwaniem w obecności Bożej, ale potrzebujemy też pokarmu w postaci gotowych słów modlitwy.
Tak, w pierwszym poście o tym wspomniałam. ;)
Viridiana pisze: 2019-03-05, 00:23 Wobec czego na przekór temu mam zamiar po odmówieniu "Ojcze Nasz" już nic nie mówić.
:)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ