Droga Krzyżowa

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-06, 15:37

18, 37 Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.18, 38 Rzekł do Niego Piłat: Cóż to jest prawda? To powiedziawszy wyszedł powtórnie do Żydów i rzekł do nich: Ja nie znajduję w Nim żadnej winy.J 18, 37-38

Panie Jesteś jedyną Drogą,Prawdą i Życiem.

"55, 8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana."Iz 55, 8
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-08, 06:55

Stacja II Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona.

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat odkupić raczył.

Tak trudno dzisiaj o bezinteresowność. Często słyszymy: „Tak, z chęcią pomogę, ale… ile za to dostanę?”.

Panie mój! Ty wziąłeś na swe ramiona krzyż, by otworzyć mi niebo. Nie myślałeś wtedy o sobie. Nie mogąc patrzeć na mnie, poranionego grzechem, poniosłeś krzyż, który ja powinienem dźwigać.

Jak dobrze, Jezu, że wciąż są na świecie ludzie, którzy bezinteresownie śpieszą z pomocą. Dziękujemy Ci za każdy odruch ich serca, niosącego ratunek potrzebującym. Dziękujemy Ci, Panie!

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami....

Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-10, 07:42

Stacja III Pan Jezus upada pod krzyżem po raz pierwszy

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.

"Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga."Hbr 12, 2

To początek, a już tak bardzo jesteś obolały, wyczerpany.
Nie ma nikogo, kto chciałby pomóc?
Boją się, nie chcą się zdradzić, że Cię znają?
Panie, Ty wiesz co czeka Cię tam na górze, chcesz iść, ale upadasz… w proch, przyciśnięty ciężarem, który niesiesz.
Jak trudno się podnieść. Tak ciężko...
Żołnierze pomogą, bo trzeba skończyć egzekucję.
Panie ty chcesz dojść, żeby otworzyć nam niebo swoją miłością.
Panie, proszę Cię za wszystkich, którzy trwają w upadku. Pociągnij ich serca do życia w wolności.
Z prochu powstał człowiek i w proch się obróci - pozostanie po nas miłość, tylko ona się liczy.
Każdy gest ludzki, z serca płynący jest w sercu Boga utrwalony na zawsze.

Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

Napisała Betka

Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-11, 18:28

Stacja IV Spotkanie Matki

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat odkupić raczył.

Oto Ja dokonuję nowej rzeczy,
teraz się zaczyna.
Czy tego nie pojmujecie?

Iz 43,19

Spotkały się wasze drogi, wasze oczy i serca.
Ty Jezu złączyłeś razem z Matką swą drogę, wasze serca biją jednym rytmem - miłości do człowieka i troski o niego.
Teraz łączy Was cierpienie, ból z powodu ogromu nienawiści, obojętności. Tyle ran, krwi…
Matko pamiętam twoje słowa ,,Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie"… J 2,5
Dziękuję Ci Miriam za to, że dla mnie kiedyś powiedziałaś ,,Tak"

***
Zabierz, Panie, i przyjmij całą moją wolność,
pamięć moją, mój rozum i całą moją wolę,
wszystko, co mam i co posiadam.
Ty mi to, Panie, dałeś, Tobie to zwracam.
Wszystko jest Twoje.
Rozporządzaj tym według Twojej woli.
Daj mi tylko miłość Twoją i łaskę,
a to mi wystarczy. Amen.


(Św Ignacy Loyola-modlitwa o miłość)

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami....

Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-13, 07:12

STACJA V Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat odkupić raczył.

Na twoich oczach biją na ulicy niewinnego człowieka. Jesteś świadkiem, jak sąsiad alkoholik poniewiera swoją żonę i dzieci. Wiesz o przekrętach w pracy. Milczysz! Cieszysz się, że u ciebie wszystko jest tak, jak być powinno.

Panie mój! Szymon nie chciał Ci pomóc. Brzydził go widok skazańca. Być może, ktoś z tłumu wyjaśnił mu wreszcie, że jesteś niewinny, a kara, którą ponosisz, jest niesprawiedliwa. Bierze więc z Tobą krzyż…

Prosimy Cię, Jezu, daj nam serca wrażliwe na ludzką biedę, abyśmy – widząc niesprawiedliwość – nie pozostali obojętni. Prosimy Cię, Panie!

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami....

Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-13, 21:00

Łączmy sie w modlitwie z całym Kościołem:


Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-15, 08:58

STACJA VI Weronika ociera twarz Jezusowi

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat odkupić raczył.

Cieszymy się, kiedy nas doceniają. Lubimy chlubić się osiągnięciami. I ile jest w nas zawiści, kiedy szef nagrodzi kogoś innego.

Panie mój! Gdyby nie Twój wizerunek, który zostawiłeś na chuście Weroniki, nikt by nie słyszał o tej odważnej kobiecie, która chciała Ci ulżyć, otrzeć zakrwawioną twarz.

Dziękujemy Ci za ludzi, którzy w pokorze spełniają swoje życiowe powołanie. Twoja miłość wyryta w ich sercach niech będzie dla nich największą nagrodą. Dziękujemy Ci, Panie!

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami....

Magnolia

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Magnolia » 2020-03-15, 20:46

Stacja 7 Pan Jezus upada pod krzyżem po raz drugi.

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.

A żołnierze uplótłszy koronę z cierni, włożyli Mu ją na głowę i okryli Go płaszczem purpurowym. J 19, 2

On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale oddawał się Temu, który sądzi sprawiedliwie. 1 Ptr 2, 23

Zgodziłeś się Panie na to, żeby poczuć całe poniżenie jakie tylko grzeszny człowiek może dać Ci poczuć-człowiek robi to, zupełnie nie rozumiejąc, czy też nie uznając Ciebie właśnie prowadzi na hańbiącą śmierć Pana -Dawcę Życia.
Wiem Panie, że mogłeś w każdej chwili przerwać to, pokazać kim Jesteś, a Ty pokorny jak baranek stałeś się ofiarą za mnie.
Jezu, Ty wtedy widziałeś też i mnie. Upadłeś w proch, a krzyż przygniótł Cię do ziemi, traciłeś siły czując każdy nasz upadek. Jak bardzo nas kochasz, że wstałeś by dojść do końca i wyrwać nas śmierci wiecznej.

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-17, 08:39

Stacja VIII Jezus spotyka płaczące niewiasty


Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.


23, 26 Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola, i włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem.23, 27A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim.23, 28Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!Łk 23, 26-28



Mimo zgiełku i wyzwisk zdołałeś wychwycić płacz. Usłyszałeś cicho wypowiadane słowa tych, które czuły Twój ból - matek .
Ja częściej reaguję na zło, na to co uderza w moje poczucie wartości, trudniej mi dostrzec dobro ,delikatność ,współczucie…Panie daj mi taki wzrok, bym nie przeoczyła tych wszystkich dobrych chwil, gestów, rąk ,spojrzeń.
Daj mi uszy ,które wychwycą w zgiełku życia szept ,sercem mówiony ,delikatny okruch dobra.
Dziękuję za każde dobre spojrzenie, za każdą myśl będącą Twoim natchnieniem.

Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-19, 07:04

Stacja IX
Pan Jezus upada pod krzyżem po raz trzeci

Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.

6, 1 Bracia, a gdyby komu przydarzył się jaki upadek, wy, którzy pozostajecie pod działaniem Ducha, w duchu łagodności sprowadźcie takiego na właściwą drogę. Bacz jednak, abyś i ty nie uległ pokusie.6, 2 Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe.Gal 6, 1-2



Upadek człowieka ,mój, twój najczęściej jest w czasie ,kiedy tracimy z oczu Ciebie Panie.
Ty upadłeś ,bo byłeś skrajnie wyczerpany. My upadamy na wskutek sprzeciwienia się prawu Boga. Złamanie tych zasad powoduje oderwanie się od źródła życia.
Kiedy upadam, Twój wzrok Panie skłania mnie do wysiłku i wyrwania się z tego w czym się pogrążam.
Proszę otwórz mi oczy, bym nie ominął człowieka ,którego do mnie posłałeś bym powstał i żył.
Pomóż mi Panie patrzeć na ludzi życzliwie i nie zabijać nikogo wzrokiem.


Panie, Ty, który powiedziałeś:
„pozostawiam wam pokój, daję wam mój pokój”,
przez wstawiennictwo Maryi Dziewicy
pozwól, abym został uwolniony od wszelkiego
przekleństwa i wszelkiej złej mocy
i abym mógł cieszyć się zawsze twoim pokojem.
Przez Chrystusa Pana Naszego, Amen.

fragment modlitwy o uwolnienie

http://www.biblijni.pl/modlitwy/177_mod ... ienie.html

51, 4 Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego! Ps 51, 4



Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-20, 21:28

Stacja X
Pan Jezus odarty z szat


Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.

3, 7 A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski.Rdz 3, 7

Adam po grzechu zawstydził się swojej nagości ,ukrył się przed Bogiem.
Jezus ,nasz Pan stanął w miejscu Adama. Swoją obecnością mówi- oto Jestem.
Podjął się naszego wyzwolenia,pozwolił się ogołocić ,nawet tego mu nie oszczędzono. Na Jego ciele nie ma nawet kawałka bez krwi i ran. Jego nagość , pozbawienie wszystkiego, to zjednoczenie z tymi którzy zaznali poniżenia, odarcia z godności, są zranieni grzechami.


Spójrz o Panie, miłosiernie na niedoskonałości mej spowiedzi, na nieporządek i bezład w mym sercu przed Komunią św. i roztargnienie mego umysłu w czasie dziękczynienia. Patrz na mą niedoskonałość i miej litość nad biednym grzesznikiem, który niezdolny jest zdobyć się na prawdziwy akt miłości. Spraw Panie tę łaskę, bym zawsze pozostawał w świętej obecności Twojej. Kreślę te słowa w obecności Trójcy Świętej, Najświętszej Dziewicy, naszej Królowej i wszystkich świętych.

Św. Rafał Kalinowski
Z <https://www.karmel.pl/stanac-w-prawdzie ... osierdzia/>

Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-22, 11:33

Stacja XI
Jezus do krzyża przybity

Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.


Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i wyrośnie bardzo.52, 14Jak wielu osłupiało na Jego widok - - tak nieludzko został oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi -52, 15tak mnogie narody się zdumieją, królowie zamkną przed Nim usta, bo ujrzą coś, czego im nigdy nie opowiadano, i pojmą coś niesłychanego.Iz 52, 13-15

Panie zostałeś wierny aż do końca. Wierność ,miłość i pragnienie byśmy byli wolni jest Twoim Panie celem.
Kiedy tępe gwoździe wbijano w Twoje udręczone ciało,Ty Jezu modliłeś się za zadających Ci ból,za nas.

Lecz Jezus mówił: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Potem rozdzielili między siebie Jego szaty, rzucając losy."Łk 23, 34

Czy potrafisz sam z siebie powiedzieć tak w stosunku do osób ,które cię zraniły?
Prośmy o łaskę szczerego przebaczenia, uwalniającego przede wszystkim nas samych .
Panie powierzamy Ci całą ludzkość ,prosząc o potrzebne łaski.
Módlmy się ,Panie nasz Ty wiesz czego nam potrzeba.

Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.Ps 23, 6


Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-24, 10:48

Stacja XII
Pan Jezus umiera na Krzyżu

Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.


A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.19, 26Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój.19, 27Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.19, 28Potem Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę.19, 29Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę pełną octu i do ust Mu podano.19, 30A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę oddał ducha.J 19, 25-30

Patrz człowieku,jak Bogu zależy na tobie. Patrz jaką wartość u Boga ma twoje życie.
Mam odwagę ,prosić aby wola Boża wykonała się w moim życiu? Czy mam tyle ufności?

,,Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do mnie mówiąc: „Ty się tym zajmij”, zamyka oczy i uspokaja się! Dostajecie niewiele łask, kiedy męczycie się i dręczycie się, aby je otrzymać; otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy modlitwa jest pełnym zawierzeniem Mnie. W cierpieniu prosicie, żebym działał, ale tak jak wy pragniecie… Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do was. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają. Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: Święć się Imię Twoje, to znaczy bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; Przyjdź Królestwo Twoje, to znaczy niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, to znaczy Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co Tobie wydaje się lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego."
Fragment -Akt zawierzenia nazywany modlitwą „Jezu, Ty się tym zajmij„



Panie, nie tego co ja chcę, ale tego czego mi brak, według woli Twojej, daj.
Amen.

Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-25, 19:13

Stacja XIII
Pan Jezus zdjęty z krzyża

Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.


8 Po upokorzeniu i sądzie został zabrany,
ale czy ktoś się przejmuje jego losem?
Gdyż został wyrwany z krainy żyjących
ze względu na grzechy mojego ludu, który zasłużył na karę
Iz.53,8

Kiedyś Bóg powierzył siebie człowiekowi,
Jako dziecko uczył się tego świata i ludzi między którymi żył. Przez 33 lata starał się zrozumieć człowieka ,by przez kolejne trzy lata mówić mu o Bożym Królestwie i miłości Ojca.
Za to ,jaki był został odrzucony, umęczony i zabity.

Teraz Matko oddali Ci Syna…,a Ty milcząc patrzysz ludziom prosto w oczy.
Przyjmujesz Tego ,którego świat odrzucił. Rozumiesz ,że śmierć nie jest końcem. Ty Matko wiesz.


,,Matko ukrzyżowanego i Matko wszystkich ludzi! Oddawaj Ojcu Niebieskiemu ludzkie cierpienia – jak ofiarowałaś mękę Twego Syna i swój ból matczyny. Ucz swoje dzieci przyjmować z gotowością każdą wolę Bożą, w cierpieniu zachować ufność, znosić je mężnie w zjednoczeniu z Chrystusem i ofiarowywać je z miłością dla zbawienia świata." 

fragment
Z <https://misyjne.pl/przerwa-artykul/piek ... ierpieniu/>



Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Droga Krzyżowa

Post autor: Betka » 2020-03-27, 16:31

Stacja XIV
Jezus do grobu złożony

Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, Żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.

Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało."Iz 53, 9

Pan Jezus jest sługą Boga, stał się sługą naszym, nam usłużył w ten sposób! „Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”. Taka jest miłość Boga do grzesznika.Nieraz słyszę błędne stwierdzenie: „Wszystkie religie są takie same”. Nie ma takiej religii na świecie, w której Bóg kocha grzesznika. Mnie i ciebie kocha Bóg! Problemem nas, wierzących w Chrystusa, jest to, że nie poczuwamy się do wdzięczności za dar naszego zbawienia! Nie uświadamiamy sobie wagi i roli tego wydarzenia, nie widzimy przeogromnego daru odpuszczenia naszych grzechów. Brakuje dziękczynienia i uwielbienia Boga za łaskę przebaczenia grzechów, za nasze zbawienie.

ragment z <http://www.pawlowice-krzyz.pl/2-news/12 ... smiertelny>

Oto on dźwigał nasze choroby
i wziął na siebie nasze cierpienia,
a my uznaliśmy go za ukaranego,
pobitego i pognębionego przez Boga.
Iz.53,4


Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.


Nie zatrzymuj się przy grobie,on jest pusty .Idź dalej,to nie koniec-to początek
Pan zmartwychwstał i żyje!
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

ODPOWIEDZ