Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Kasia

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Kasia » 2019-07-06, 10:06

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły polega na odmawianiu przez 9 dni jednej części Różańca wraz z dodatkową modlitwą na każdy dzień, kilkoma modlitwami na początku oraz modlitwą do Matki Bożej rozwiązującej węzły każdego dnia na końcu.

Jak odmawiać: http://rozwiazwezly.pl/o-nowennie.html

Odmawiałam tę nowennę 3 razy. Za każdym razem zostałam wysłuchana, dwa razy w sposób, jakiego się nie spodziewałam, co przyniosło mi radość i pokój. Nie obyło się bez trudności; zły duch próbował mi przeszkodzić w odmawianiu tej nowenny, wywołując m.in. zniechęcenie.

Ks. Glas o nowennie:

orzeszku

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: orzeszku » 2020-11-29, 18:49

Pozwolę sobie odświeżyć, bo to bardzo ciekawa nowenna. Dobry wstęp do nowenny pompejańskiej - tutaj odmawiamy jedną część Różańca dziennie i przez 9 dni, co może być łatwiejsze do "ogarnięcia" i wprawienia się dla początkujących.

Również zostałam wysłuchana po tej nowennie chociaż chciałam też zwrócić uwagę na to, że najważniejsze we wszelkich nowennach są raczej rozważania - jak to chyba sam ks. Glas powiedział, "Różaniec to Ewangelia w pigułce" i taka jest prawda - Różaniec powinien nas zbliżać do Boga i w pierwszej kolejności uczyć otwierania się na Jego wolę - "niech nie moja wola ale Twoja się stanie". A niestety kiedyś na forum o nowennie (akurat pompejańskiej) zauważyłam często powtarzający się schemat - pisały osoby, które miały dotychczas niewiele do czynienia z Kościołem, Różańcem itd. ale przeczytały, że to "cudowny sposób na ich problemy", zaczęły odmawiać nowennę, po czym obrażały się na Boga, że im nie spełnił ich intencji. Trochę roszczeniowe podejście.


Awatar użytkownika
klarita
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2020
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: klarita » 2020-12-29, 15:05

Ja też ją odmawiam i zostałam wysłuchana w wielu intencjach, czasem nie tak jak bym się spodziewała, ale najważniejsze to po prostu oddać swoją sprawę Woli Bożej i nie oczekiwać konkretnego rozwiązania:) Także jak ktoś się waha to zachęcam odmawiać

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Dezerter » 2021-02-25, 21:11

Kasia pisze: 2019-07-06, 10:06 Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły polega na odmawianiu przez 9 dni jednej części Różańca wraz z dodatkową modlitwą na każdy dzień, kilkoma modlitwami na początku oraz modlitwą do Matki Bożej rozwiązującej węzły każdego dnia na końcu.

Jak odmawiać: http://rozwiazwezly.pl/o-nowennie.html

Odmawiałam tę nowennę 3 razy. Za każdym razem zostałam wysłuchana, dwa razy w sposób, jakiego się nie spodziewałam, co przyniosło mi radość i pokój. Nie obyło się bez trudności; zły duch próbował mi przeszkodzić w odmawianiu tej nowenny, wywołując m.in. zniechęcenie.

Ks. Glas o nowennie:
KEP ostrzega przed tym kapłanem i jego nauczaniem:
Wskazane błędy teologiczne, przekładające się na wątpliwej jakości pobożność, wynikają z działalności wielu kaznodziejów czy świec­kich, reprezentujących niewłaściwe poglądy w zakresie prawd wiary, życia Kościoła i duchowości.
Podobnie jest z księżmi głoszącymi radykalne poglądy, często rozmijający się z obowiązu­jącymi praktykami Kościoła bądź zmierzającymi na obrzeża zdrowej teologii i duszpasterstwa. Przykładem mogą być wypowiedzi ks. Romana Kneblewskiego, ks. Piotra Glasa, ks. Pawła Murzińskiego.
Zwracam uwagę, bo nie tylko w tym wątku wielu się kieruje.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Andej » 2021-02-25, 22:10

Jeśli KEP ostrzega przed nim, to dlaczego nie wykasujesz linku? Tylko powielasz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Dezerter » 2021-02-25, 22:40

Andej pisze: 2021-02-25, 22:10 Jeśli KEP ostrzega przed nim, to dlaczego nie wykasujesz linku? Tylko powielasz?
Spokojnie, a czy KEP albo jakiś biskup pozbawił Ks Piotra prawa do wystąpień publicznych - albo innego z wymienionych - z tego co wiem to nie, więc nie zamierzam być świetrzy od KEP.
A ostrzegać trzeba - akurat tego księdza dawno i wielokrotnie krytykowałem, więc teraz przytaczam argument nie mój a biskupów.
Doczytałem, że ks. Piotr nie jest księdzem Polskim a Angielskim - tam pracuję, a więc nie podlega polskim Biskupom.
Ostatnio zmieniony 2021-02-25, 22:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Jozek » 2021-02-26, 00:23

Dezerter pisze: 2021-02-25, 22:40
Andej pisze: 2021-02-25, 22:10 Jeśli KEP ostrzega przed nim, to dlaczego nie wykasujesz linku? Tylko powielasz?
Spokojnie, a czy KEP albo jakiś biskup pozbawił Ks Piotra prawa do wystąpień publicznych - albo innego z wymienionych - z tego co wiem to nie, więc nie zamierzam być świetrzy od KEP.
A ostrzegać trzeba - akurat tego księdza dawno i wielokrotnie krytykowałem, więc teraz przytaczam argument nie mój a biskupów.
Doczytałem, że ks. Piotr nie jest księdzem Polskim a Angielskim - tam pracuję, a więc nie podlega polskim Biskupom.
To jest jedna sprawa, a druga to taka ze nauczanie w Uk bedzie wygladalo kompletnie innaczej niz w Polsce, bo to kompletnie rozne kultury i mentalnosc ludzi, wiec nauczanie po prostu musi byc inne. Inne, nie znaczy niezgodne z Pismami i nauczaniem Kosciola.
Chyba najwiekszym problemem jest po prostu nierozumienie tresci Pism, przez wielu nie tylko wiernych, ale i kaplanow ktorzy oceniaja innych nie znajac kultury do ktorej dostosowane jest dane nauczanie. Tak samo i ksieza ktorzy swoje nauczanie ktore wypracowali w innej kulturze, pisza je w innym jezyku i nauczaja wiernych z innej kultury.
Ostatnio zmieniony 2021-02-26, 00:27 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Andej » 2021-02-26, 16:47

Dezerter pisze: 2021-02-25, 22:40Spokojnie, a czy KEP albo jakiś biskup pozbawił Ks Piotra prawa do wystąpień publicznych
Fakt. Nie znalazłem. Wysłałem pytanie w tej sprawie do KEP.
Jozek pisze: 2021-02-26, 00:23 Inne, nie znaczy niezgodne z Pismami i nauczaniem Kosciola.
Ale, nie znaczy też, że zgodne. Jam za mały, aby stwierdzić. Wolę dmuchać na zimne, niż łapać gorące.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Jozek » 2021-02-26, 19:22

Andej, najlepiej niczego nie lapac przez internet, bo nawet na zimnym mozna sie sparzyc.
Dlatego chcialem dyskutowac o tym w temacie posluszenstwa przelozonym, bo to sa jedne z konsekwencji nieposluszenstwa, to co sie dzieje to nie tylko o ksiezy chodzi, ale i wiernych.
Te internetowe nauki niewiele roznia sie od tych wyjazdow do innych parafii na "uzdrowienia" itp.
Ostatnio zmieniony 2021-02-26, 19:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Andej » 2021-02-26, 20:11

Jozek pisze: 2021-02-26, 19:22 Andej, najlepiej niczego nie lapac przez internet, bo nawet na zimnym mozna sie sparzyc.
Zlikwidować?
Nie da rady. To moje okno na świat. Zamykając je, znacznie łatwiej zbłądzić. Zamykając je, nie można pomagać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Jozek » 2021-02-26, 22:43

Na odleglosc niewiele mozna pomoc, a zaszkodzic jak najbardziej.
Ty wybrales najlepszy w takiej sytuacji sposob, modlitwa.
Bo nauczanie slowem dziala jedynie na zywo, bo wiesz z kim rozmawiasz i kogo chcesz czegos nauczyc, dajac mu swoj wlasny przyklad.
Jezus nie tylko mowil, ale dawal samym soba przyklad tego o czym mowil. To ze mamy internet, nie zmienia tego ze kontakt personalny i przyklad jest wazny w nauczaniu. To tez sie odnosi do tego tematu posluszenstwa przelozonym i jak przemyslisz ten temat, to wyjdzie ci wlasnie to o czym juz od jakiegos czasu pisze, by kazdy wrocil do swojej parafii i nauki bral od swojego proboszcza, tak w kosciele, jak i w prywatnych pytaniach, chyba ze proboszcz albo biskup wyznaczy kogos kto w jego imieniu, a tym samym w imieniu Kosciola bedzie nauczal, bo to on i biskup jest odpowiedzialny za dusze swoich parafian, a nie ksiadz z sasiedniego wojewodztwa, czy kraju, czy tez jakis forumowicz.
Ostatnio zmieniony 2021-02-26, 23:28 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Dezerter » 2021-03-02, 21:59

A ja się modlę Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły by rozwiązała węzeł Jozkowi, który zapętla go ciągle do robienia offtopów :-w
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Jozek » 2021-03-02, 22:08

Dez, nie bierzesz pod uwage ze kierunek tematyki i wpisow na forum moze tez byc przyczyna. ;)
Dolacz i ntencje za tego kaplana i uczniow, by nie zeszli na niewlasciwa droge i by znalazl sie ktos kto im pomoze.
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 22:09 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Post autor: Zebra » 2021-03-03, 21:55

Dezerter pisze: 2021-03-02, 21:59 A ja się modlę Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły by rozwiązała węzeł Jozkowi, który zapętla go ciągle do robienia offtopów :-w
;)) ;)) aż się uśmiechnełam
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ