Modlitwa

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Piotr1452

Modlitwa

Post autor: Piotr1452 » 2019-10-16, 12:17

Witam serdecznie,
proszę o pomoc, jaka modlitwa może być odpowiednia jeśli chciałbym pomodlić się aby upartość opuściła pewną bliską mi osobę?

Magnolia

Re: Modlitwa

Post autor: Magnolia » 2019-10-16, 12:56

Napisz coś więcej, co Ci przeszkadza, co ta osoba robi? czym cię rani ta upartość?

Zwykle modlimy się o przeciwną do wady cnotę... pomogę dobrać cnotę, ale trzeba wiedzieć coś więcej.

Piotr1452

Re: Modlitwa

Post autor: Piotr1452 » 2019-10-16, 13:08

Opisywałem już tu na forum mój problem po tym jak odeszła ode mnie moja Ukochana, po prostu wszystkie znaki wskazują że nie była to dobra decyzja i ona to też widzi i mówiła że pewnie będzie żałować ale uparcie tkwi w swojej racji żadne argumenty nie przemawiają do niej a jak już są trafne to ucina rozmowę więc boję się że przez swoją wartość no bo zawsze taka była, stanie się coś czego będziemy żałować obydwoje i będzie męczyć to nasze serca. Dziś pierwszy raz od rozstania poczułem takie bardzo dziwne uczucie, że się zejdziemy i czuje taki sppkoj jakiego jescze wczoraj nie odczuwałem. Odmawiam nowennę pompejańską w tej intencji oraz nowennę do św Rity, a także poprostu modlę się o łaski dla nas obojga, zawierzyłem tę sprawę Panu Jezusowi aby się tym zajął.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Modlitwa

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-16, 13:22

Może ma jakiś powód, żeby trwać w tej decyzji?
To może być np. nacisk ze strony otoczenia. Ale może być tak, że po prostu źle oceniłeś jej intencje i ona wcale nie chce się zejść.

Magnolia

Re: Modlitwa

Post autor: Magnolia » 2019-10-16, 13:33

Piotr1452 pisze: 2019-10-16, 13:08 Odmawiam nowennę pompejańską w tej intencji oraz nowennę do św Rity, a także poprostu modlę się o łaski dla nas obojga, zawierzyłem tę sprawę Panu Jezusowi aby się tym zajął.
Tu się dobrze modlisz. Ale nie wiem czy wiesz co to znaczy żeby Jezus się tym zajął?

To jest akt zawierzenie, że nie ma znaczenia czego ja chcę, ale zaufasz Jezusowi, że On wyprowadzi dobro z tej sytuacji i będzie dobrze, tak jak Bóg tego chce. Masz w sobie takie zawierzenie?

Wydaje mi się że masz konkretne pragnienie i nie wyobrażasz sobie niczego poza spełnieniem tego pragnienia. A to jest krótka droga do rozczarowania i porzucenia wiary, gdy Bóg nie okaże się Czarodziejem na Twoich usługach....
Rozumiesz?

Katolik ufa Jezusowi, że On widzi lepiej Wasze życie i serca, że wie lepiej jak Wam pomóc, że wie lepiej jak ma się potoczyć Twoje życie... że ma dla Ciebie samo dobro... nawet jeśli Ty widzisz tylko jedną opcję, On może dac Ci wiele więcej... ale trzeba być gotowym przyjąć wszystko co dostaniesz.



Modlitwa ta ma zmieniać Ciebie w człowieka wiary i zaufania Bogu. A wtedy dzieją się cuda.

Naciskając na swoją byłą dziewczynę sprawiasz że żyje pod presją, a związek ma być dobrowolny. Pod presją możesz tylko wzmocnić jej upór, ze to Ona podejmuje decyzje co do swojego życia, więc osiągasz odwrotność tego czego pragniesz... Nie da się zmusić nikogo do powrotu. Daj jej wolność.

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-16, 14:20

Moj drogi ... wydaje mi sie, ze sciemniasz. Moze w tym tkwi caly hak, ze trzeba by sie pomodlic o Ciebie, abys nie byl taki uparty i nie uwazal, ze ta dziewczyna jest na Twoje uslugi.

Ja bym tak to przemyslal ...
Masz wolna wole. Ona ma wolna wole.
Ona jest uparta - tak piszesz.
Ty jestes bardzo uparty - choc tego nie piszesz.

A ja tak to wlasnie widze i opisuje.

Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ