Jaką modlitwę polecacie?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Claudiax

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Claudiax » 2020-06-28, 15:15

Niezapominajka pisze: 2020-06-28, 14:05 @TOMVAD 45
aktualnie jestem w trakcie odnawiania Nowenny Pomoejańskiej, dlatego moja modlitwa poranna i wieczorna często jest krótka i myslna albo w ciągu dnia kieruje myśli ku Bogu i przepraszam, proszę i dziękuje.

@Jaśmina a ja słyszałam powiedzenie ze najmniej modli się ten co klęka do modlitwy :) kiedy mam na 7 do pracy to zazwyczaj modlę się podczas czynności. jak zmianę mam na popołudnie to spokojnie siadam bądź klękam na łóżku i się modlę.
:ympray: Nowenna Pompejańska, to jest moc :) podziwiam :) u mnie cieżko Różaniec zmówić a najczęściej włączam Rózaniec śpiewany :) i dziennie Koronka do Ducha Świętego, bo zapisałam się do internetowej Wspólnoty "Przyjaciele Pocieszyciela", sióstr Kanoniczek od Ducha Świętego :) i zobowiązałam się do codziennej Koronki (do końca życia).
Każda modlitwa jest piękna :)

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Betka » 2020-06-28, 15:33

Też polecam gorąco ,odmawiam od 13 maja Pompejankę.
Wspaniały czas :))
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

TOMVAD 45

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 15:36

Jaśmina pisze: 2020-06-27, 22:27
sądzony pisze: 2020-06-27, 21:54
Niezapominajka pisze: 2020-06-27, 10:00 (…)czynię to w trakcie czynności - szykowanie się do pracy, picie kawy, jazdę samochodem.
wzywam wtedy Boga, proszę o błogosławieństwo dla mnie i rodziny, o potrzebne łaski, prostowanie ścieżek, o Ducha Świętego który będzie mnie w danym dniu prowadził, po prostu o pomoc w codziennym życiu(…) Nie wiem czy taka modlitwa jest dobra, ale myślę, że skoro jest szczera.. (…)
Jaśmina pisze: 2020-06-27, 21:24 To wstań 10 minut wcześniej. Uklęknij przed Krzyżem czy Ikoną. Pomódl się krótko ale z należytą Czcią.
Ja codziennie rano czytam ewangelię pijąc kawę I paląc papierosa.
Ktoś kiedyś powiedział, że nie wypada palić podczas modlitwy, ale nie widzi nic złego w modlitwie podczas palenia.
Też zastanawiałem się często nad .. nie wiem świętokradztwem
czy sam nie wiem jak to nazwać.

Ale przecież często modlimy się do Boga będąc „w pobliżu grzechu” więc dlaczego nie robić tego podczas codziennych czynności.
Myślę (co zresztą nie jest moim pomysłem), że każdy nasz ruch, całe życie powinno być modlitwą.

Bóg nie oczekuje od nas czczenia, wyznawania, wielbienia (klękania, padania, uniżania, biczowania, postu (tak mi się wydaje),
a bycie z Nim w każdej chwili i spełniania Jego woli na każdym kroku. To ma być wybór.
To ma lśnić pokorą, skromnością i miłością, Jego światła, a nie próbować świecić własnym światłem.
Twoja zabawność, a zarazem kpina z Boga jest tak żałosna, że nie warto tego komentować.
Z Bogiem ++
Jaśmino, ja tutaj nie chcę oceniać jakiegoś twojego stosunku do Boga, ale jeśli jesteś tutaj od dłuższego czasu to już powinnaś chyba trochę poznać sądzonego. Jak dla mnie wyraził swoje spojrzenie na sprawę które nam może się nie podobać, ale jest to spojrzenie na sprawę osoby która jest poza Kościołem. Jest na drodze nawracania się i już to że czyta Biblie jest bardzo ważne. Ale patrzeć na niektóre sprawy może inaczej,co nie oznacza że jest to właściwe. Dlatego nie warto też aż tak oceniać uznając to za kpinę.


Bracie sądzony
Palenie w czasie modlitwy nie jest wskazane, jest brakiem szacunku dla Boga. Palenie samo w sobie jest grzechem a jeśli się modlimy to tym bardziej nie powinniśmy być w trakcie grzeszenia.To taka braterska rada która ma służyć wzrostowi duchowemu, tej dobrej przemianie.

Czynności można wykonywać przy modlitwie myślnej ale nie związane z grzechem. Jeśli się modlimy na różańcu lub inną modlitwą to raczej czynności powinniśmy sobie na ten czas odpuścić. Raczej nie pije się kawy czy herbaty klęcząc i modląc się.

Jaśmina

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Jaśmina » 2020-06-28, 15:39

Niezapominajka pisze: 2020-06-28, 14:05
@Jaśmina a ja słyszałam powiedzenie ze najmniej modli się ten co klęka do modlitwy :) kiedy mam na 7 do pracy to zazwyczaj modlę się podczas czynności. jak zmianę mam na popołudnie to spokojnie siadam bądź klękam na łóżku i się modlę.
Gratuluję płytkowości umysłu. Człowiek, który klęka przed Bogiem, staje się wielki, niezależnie i "pomimo tego", jak wielkie są jego grzechy. Wielkość bowiem nie tkwi w naszym grzechu, lecz w Bożym "I ja odpuszczam tobie grzechy…".
Skoro klękanie postrzegane jest u Pani jako upokorzenie, to o czym tu dalej rozmawiać. Niech Pani dalej odmawia te Pompejanki i nauczy się przede wszystkim sztuki klękania, bo bez tego Pompejanki nie są nic warte.
+++

Magnolia

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Magnolia » 2020-06-28, 15:48

@Jaśmina , aż ciśnie się na usta modlitwa w Twojej intencji: "Broń mnie Boże żebym nie oceniała innych bez miłości. "

Może zanim coś napiszesz się pomodlisz tymi słowami?

Jaśmina

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Jaśmina » 2020-06-28, 16:06

Uczono mnie zawsze, że dzień rozpoczynamy i kończymy Modlitwą, czyli uklęknijmy przed Panem . Dobra nie ważne.

,, A jeślim grzechem obciążył mą duszę, to na kolanach przebłagać Cię muszę. Niech zasnę z Twoim na ustach Imieniem Z Twą łaską świętą i z Twym przebaczeniem”.
Amen🙏

TOMVAD 45

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 16:09

Jaśmina pisze: 2020-06-28, 15:39
Niezapominajka pisze: 2020-06-28, 14:05
@Jaśmina a ja słyszałam powiedzenie ze najmniej modli się ten co klęka do modlitwy :) kiedy mam na 7 do pracy to zazwyczaj modlę się podczas czynności. jak zmianę mam na popołudnie to spokojnie siadam bądź klękam na łóżku i się modlę.
Gratuluję płytkowości umysłu. Człowiek, który klęka przed Bogiem, staje się wielki, niezależnie i "pomimo tego", jak wielkie są jego grzechy. Wielkość bowiem nie tkwi w naszym grzechu, lecz w Bożym "I ja odpuszczam tobie grzechy…".
Skoro klękanie postrzegane jest u Pani jako upokorzenie, to o czym tu dalej rozmawiać. Niech Pani dalej odmawia te Pompejanki i nauczy się przede wszystkim sztuki klękania, bo bez tego Pompejanki nie są nic warte.
+++
Jaśmino,oceniłaś Niezapominajkę tylko dlatego że posłużyła się samym powiedzeniem, ale napisała też że sama klęka do modlitwy. Nie wiem po co to powiedzenie zostało użyte, ale to że słyszała tylko takie powiedzenie nie oznacza że człowiek tak postępuje.Każda modlitwa jest dobra jeśli pozwala być człowiekowi blisko Boga.Niezapominajka modli się zarówno modlitwą myślną jak i na klęcząco.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-28, 18:37

Jaśmina pisze: 2020-06-28, 15:39
Niezapominajka pisze: 2020-06-28, 14:05
@Jaśmina a ja słyszałam powiedzenie ze najmniej modli się ten co klęka do modlitwy :) kiedy mam na 7 do pracy to zazwyczaj modlę się podczas czynności. jak zmianę mam na popołudnie to spokojnie siadam bądź klękam na łóżku i się modlę.
Gratuluję płytkowości umysłu. Człowiek, który klęka przed Bogiem, staje się wielki, niezależnie i "pomimo tego", jak wielkie są jego grzechy. Wielkość bowiem nie tkwi w naszym grzechu, lecz w Bożym "I ja odpuszczam tobie grzechy…".
Skoro klękanie postrzegane jest u Pani jako upokorzenie, to o czym tu dalej rozmawiać. Niech Pani dalej odmawia te Pompejanki i nauczy się przede wszystkim sztuki klękania, bo bez tego Pompejanki nie są nic warte.
+++
kochana siostro w wierze,
zastanawiam się skąd takie wnioski, w którym miejscu napisałam ze klękanie to upokorzenie? naprawdę uważasz ze przez to ze klecze Bóg bardziej słyszy moje modlitwy i je wysłuchuje? nie liczy się wtedy postawa mojego serca skrucha i żal ale to ze klecze?

bez tego pompejanki są nic nie warte - wybacz ale pozostawię takie decyzje i osadzanie Bogu i Maryi a nie innym ludziom - mi przekazano przez kapłanów ze mogę modlić się pomoejanka podczas prac domowych gotowania sprzątania prasowania a nawet w łazience - poprzez zabieranie Boga nawet do łazienki nie ma czasu pchać się diabeł ze swoim pokusami (!) wole myśleć o Bogu w każdym czasie niż tylko wtedy kiedy klecze.

a powiedzenie przekazał mi sam kapłan - to jest pół żartem pół serio, bo człowiek w trakcie dnia mało ma czasu na uklęknięcie i modlenie się - chodziło o przekaz aby modlić się w każdej chwili k każdej postawie i ze Bóg wszystko słyszy - nie tylko wtedy gdy się klęczy. Jeśli kogoś uraziłam bądź zgorszylam - szczerze przepraszam!

życzę Ci dużo pomyślności i dobrego wieczora
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

TOMVAD 45

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 19:25

Klęczenie jest wyrazem uniżenia i pokory wobec Boga. Jest więc ważne aby modlitwy były odmawiane w takiej formie. Jednak nie wszystkie muszą być odmawiane w taki sposób.Dla Boga najważniejsze jest to by człowiek chciał z Nim rozmawiać, chciał z Nim utrzymywać stały kontakt.Można więc niektóre modlitwy odmawiać na stojąco,na siedząco wykonując jakieś czynności.

Ja np słucham sobie nieraz godzinek,litanii czy Te Deum i wykonuję w tym czasie jakieś czynności. Czy to oznacza że nie mam szacunku do Boga dlatego że nie klęczę? Oczywiście że nie. W życiu chrześcijanina musi się znaleźć czas na modlitwę na klęcząco ale nie oznacza to że wszystkie modlitwy muszą się tak odbywać. KOCHAJĄC BOGA CHCĘ MIEĆ Z NIM STAŁY KONTAKT A TO MOŻNA ROBIĆ NA RÓŻNY SPOSÓB.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Lizzie » 2021-03-12, 09:00

Litanie do św Józefa Rózaniec koronkę do Bożego Miłosierdzia
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Andej » 2021-03-12, 18:16

A dlaczego akurat te trzy? Czy możesz przekonać na do każdej z wymienionych?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: sądzony » 2021-03-13, 11:05

oddech
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Albertus » 2021-03-13, 11:09

sądzony pisze: 2021-03-13, 11:05oddech
Ale jakiś szczególny oddech czy taki normalny?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: sądzony » 2021-03-13, 11:28

Albertus pisze: 2021-03-13, 11:09
sądzony pisze: 2021-03-13, 11:05oddech
Ale jakiś szczególny oddech czy taki normalny?
Świadomy ... ? ...
choćby
z wdechem smakować powietrza jako "chleba powszedniego" lub jakbyśmy 2 minuty nieoddychali
a z wydechem za To dziękować ...

skupić się na Tym
dzięki czemu mamy możliwość czynić pozostałe
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Claudiax

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Claudiax » 2021-03-13, 12:22

Ja ostatnio lubię modlitwę sługi Bożego ojca Wenantego Katarzynca za dusze czyśćcowe.
https://wenanty.pl/bractwo-dusz-czysccowych/

ODPOWIEDZ