Jaką modlitwę polecacie?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Claudiax

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Claudiax » 2020-06-26, 09:28

Hej, wczoraj przeczytałam o modlitwie leżąc na podłodze krzyżem. Jest to modlitwa uniżenia przed Panem Bogiem, przeczytałam kilka świadectw i wieczorem sama postanowiłam skorzystać z tej formy modlitwy. I bardzo ją polecam. Łzy same mi płynęły, Przeprosiłam Jezusa za wszytkie moje grzechy i grzechy mojej rodziny, I dziekowałam za wszystkie łaski. Nagle poczułam gorącą chęć, skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty oraz Komunii świętej, piękne doświadczenie. Można oczywiście w domu się w ten sposób modlić, o czym też wspomina ksiądz Dominik Chmielewski.

TOMVAD 45

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-26, 14:50

Modlitwa leżąc krzyżem jest bardzo dobra, tym bardziej gdy czyni się to ze zmaganiem, np wstając w nocy. Wtedy jest nie tylko uniżenie, ale też poświęcenie - rezygnuje się z wygody spania na rzecz dialogu z Bogiem. I wiem że jest skuteczna bo sam tego doświadczyłem.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 21:48

Czy leżenie na podłodze krzyżem jest w jakimś stopniu pokuta ?
Modlitwa zawsze mnie się wydaje ,jest w jakimś stopniu w jakiejś intencji ,

Często w myślach rozmawiam , ja ""mowie "" z Bogiem , nie nazwał bym to modlitwa .
Jest wiele modlitw o rożne intencje i prośby .
może tu coś znajdziesz dla siebie ?
https://modlitwy24.pl/intencje-modlitewne-online/
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Magnolia » 2020-06-26, 21:55

Leżenie krzyżem jest formą modlitwy pokornej wobec Boga.
Wymaga od człowieka postawy pokory i posłuszeństwa w sercu i poprzez ten gest.
Może być formą pokuty, może być modlitwą codzienną, albo wyjątkową.
W każdym razie dialog z Bogiem jest inny, bo nasza postawa jest uniżona.

TOMVAD 45

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-27, 01:13

marcin07 pisze: 2020-06-26, 21:48 Czy leżenie na podłodze krzyżem jest w jakimś stopniu pokuta ?
Modlitwa zawsze mnie się wydaje ,jest w jakimś stopniu w jakiejś intencji ,
Przez kilka dni tak leżałem
Często w myślach rozmawiam , ja ""mowie "" z Bogiem , nie nazwał bym to modlitwa .
Jest wiele modlitw o rożne intencje i prośby .
może tu coś znajdziesz dla siebie ?
https://modlitwy24.pl/intencje-modlitewne-online/
Tak jak napisała Magnolia, to jest forma uniżenia przed Bogiem i forma modlitwy która wymaga pokory,samozaparcia-tym bardziej gdy modlimy się w nocy. Można jednak uznać tą modlitwę za form,ę pokuty, choć bardziej jest to dialog z Bogiem z uniżeniem się jako takie bezradne dziecko, które chce rozmawiać z Ojcem ukazując swoją zależność od Niego, swoją bezradność.ie każdego stac na takie poświęcenie się, oddanie i uniżenie.

Nie każda modlitwa musi być w jakieś intencji, ale warto jest dołączać do swojego dialogu z Bogiem. Gdy chcemy z Bogiem porozmawiać nie zawsze musimy czynić to w jakieś intencji, możemy rozmawiać tak jakbyśmy rozmawiali z najlepszym przyjacielem.

Rozmowa z Bogiem po przez myśli jest także modlitwą,Bóg zna nasze myśli,nasze uczucia i rozumie nas. Modlitwą jest każdy dialog z Bogiem a więc też po przez myśli i w to nie powinieneś wątpić.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: marcin07 » 2020-06-27, 09:12

nie wątpię ze rozmowa w myślach jest rodzajem modlitwy , gdyż jest to szczególnie osobista rozmowa .

A te modlitwy napisane przez duchownych , wiernych KK to modlitwy ogólne z intencjami i prośbami jaka maja ""wage"" znaczenie ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Magnolia » 2020-06-27, 09:17

Pomagają nam sie modlić, pokazują często jak, uczą nas tego dialogu osobistego.
Mamy pewność, ze takie modlitwy są zatwierdzone przez Kościół, czyli sa poprawne teologicznie.
Często modlitwy bazują na Słowie Bożym, są fragmentami Psalmów czy ewangelii.
Sam Jezus nauczył nas modlić się słowami Ojcze Nasz, pokazując co powinno się zawrzeć w doskonałej modlitwie.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-27, 10:00

bardzo często zazwyczaj wstając rano nie mam czasu na modlitwę poranną.
czynię to w trakcie czynności - szykowanie się do pracy, picie kawy, jazdę samochodem.
wzywam wtedy Boga, proszę o błogosławieństwo dla mnie i rodziny, o potrzebne łaski, prostowanie ścieżek, o Ducha Świętego który będzie mnie w danym dniu prowadził, po prostu o pomoc w codziennym życiu. Nieraz w myślach wołam o pomoc - nie chce mi sie wierzyć, że Bóg tych myśli nie słyszy. Przecież On nas zna na wylot.

nie niejednokrotnie mówię mu, że nie umiem się modlić. ale proszę o Jego opiekę. Że nie wiem jak coś mu przekazać, że nie wiem co mam robić.
Ale proszę o prowadzenie.

Nie wiem czy taka modlitwa jest dobra, ale myślę, że skoro jest szczera.. to chyba lepiej taka niż klepać Ojcze Nasz Zdrowaś Maryjo i koniec?
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Jaśmina

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Jaśmina » 2020-06-27, 21:24

To wstań 10 minut wcześniej. Uklęknij przed Krzyżem czy Ikoną. Pomódl się krótko ale z należytą Czcią.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: sądzony » 2020-06-27, 21:54

Niezapominajka pisze: 2020-06-27, 10:00 (…)czynię to w trakcie czynności - szykowanie się do pracy, picie kawy, jazdę samochodem.
wzywam wtedy Boga, proszę o błogosławieństwo dla mnie i rodziny, o potrzebne łaski, prostowanie ścieżek, o Ducha Świętego który będzie mnie w danym dniu prowadził, po prostu o pomoc w codziennym życiu(…) Nie wiem czy taka modlitwa jest dobra, ale myślę, że skoro jest szczera.. (…)
Jaśmina pisze: 2020-06-27, 21:24 To wstań 10 minut wcześniej. Uklęknij przed Krzyżem czy Ikoną. Pomódl się krótko ale z należytą Czcią.
Ja codziennie rano czytam ewangelię pijąc kawę I paląc papierosa.
Ktoś kiedyś powiedział, że nie wypada palić podczas modlitwy, ale nie widzi nic złego w modlitwie podczas palenia.
Też zastanawiałem się często nad .. nie wiem świętokradztwem
czy sam nie wiem jak to nazwać.

Ale przecież często modlimy się do Boga będąc „w pobliżu grzechu” więc dlaczego nie robić tego podczas codziennych czynności.
Myślę (co zresztą nie jest moim pomysłem), że każdy nasz ruch, całe życie powinno być modlitwą.

Bóg nie oczekuje od nas czczenia, wyznawania, wielbienia (klękania, padania, uniżania, biczowania, postu (tak mi się wydaje),
a bycie z Nim w każdej chwili i spełniania Jego woli na każdym kroku. To ma być wybór.
To ma lśnić pokorą, skromnością i miłością, Jego światła, a nie próbować świecić własnym światłem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

TOMVAD 45

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-27, 22:21

Niezapominajka pisze: 2020-06-27, 10:00 bardzo często zazwyczaj wstając rano nie mam czasu na modlitwę poranną.
czynię to w trakcie czynności - szykowanie się do pracy, picie kawy, jazdę samochodem.
wzywam wtedy Boga, proszę o błogosławieństwo dla mnie i rodziny, o potrzebne łaski, prostowanie ścieżek, o Ducha Świętego który będzie mnie w danym dniu prowadził, po prostu o pomoc w codziennym życiu. Nieraz w myślach wołam o pomoc - nie chce mi sie wierzyć, że Bóg tych myśli nie słyszy. Przecież On nas zna na wylot.

nie niejednokrotnie mówię mu, że nie umiem się modlić. ale proszę o Jego opiekę. Że nie wiem jak coś mu przekazać, że nie wiem co mam robić.
Ale proszę o prowadzenie.

Nie wiem czy taka modlitwa jest dobra, ale myślę, że skoro jest szczera.. to chyba lepiej taka niż klepać Ojcze Nasz Zdrowaś Maryjo i koniec?

Niezapominajko, każda modlitwa jest dobra jeśli jest szczera i poważnie się Boga traktuje. Masz rację że Bóg zna nas na wylot, zna nasze myśli więc to co mówisz jest Bogu znane, mało tego - Bóg wie co chcesz powiedzieć za nim pomyślisz o rozmowie z Nim. Ale zawsze czeka aż rozpoczniemy dialog i wtedy słucha.

Trzeba jednak pamiętać że takie mówienie że nie ma się czasu na modlitwę jest pewnym sprzeciwem wobec Boga, bo raczej nie jest tak że nie ma kompletnie czasu na konkretną modlitwę - jedną tajemnice różańca czy zwykły pacierz. Można by takie stwierdzenia podpiąć pod łamanie przykazania "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną",bo dlaczego nie ma się czasu na modlitwę? Najczęściej dlatego że coś innego zajmuje nam czas. Czy jest to coś ważniejszego od Boga? Dlatego już to że w myślach rozmawiasz z Bogiem jest bardzo ważne i taka modlitwa jest bardzo dobra, bo jakby nie patrzeć - jest to ten osobisty dialog z Bogiem. Jako wierzący zawsze musimy wygospodarować trochę czasu na dialog z Bogiem,nie może być mówy o tym że nie ma się czasu. Nawet w myślach, ale zawsze trzeba się modlić. Czasami nawet nie trzeba nic mówić, wystarczy że myślisz o Bogu, że w myślach przekazujesz Bogu swoje prośby, błagania czy przepraszasz Boga i to wszystko do Niego dociera.

Jaśmina

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Jaśmina » 2020-06-27, 22:27

sądzony pisze: 2020-06-27, 21:54
Niezapominajka pisze: 2020-06-27, 10:00 (…)czynię to w trakcie czynności - szykowanie się do pracy, picie kawy, jazdę samochodem.
wzywam wtedy Boga, proszę o błogosławieństwo dla mnie i rodziny, o potrzebne łaski, prostowanie ścieżek, o Ducha Świętego który będzie mnie w danym dniu prowadził, po prostu o pomoc w codziennym życiu(…) Nie wiem czy taka modlitwa jest dobra, ale myślę, że skoro jest szczera.. (…)
Jaśmina pisze: 2020-06-27, 21:24 To wstań 10 minut wcześniej. Uklęknij przed Krzyżem czy Ikoną. Pomódl się krótko ale z należytą Czcią.
Ja codziennie rano czytam ewangelię pijąc kawę I paląc papierosa.
Ktoś kiedyś powiedział, że nie wypada palić podczas modlitwy, ale nie widzi nic złego w modlitwie podczas palenia.
Też zastanawiałem się często nad .. nie wiem świętokradztwem
czy sam nie wiem jak to nazwać.

Ale przecież często modlimy się do Boga będąc „w pobliżu grzechu” więc dlaczego nie robić tego podczas codziennych czynności.
Myślę (co zresztą nie jest moim pomysłem), że każdy nasz ruch, całe życie powinno być modlitwą.

Bóg nie oczekuje od nas czczenia, wyznawania, wielbienia (klękania, padania, uniżania, biczowania, postu (tak mi się wydaje),
a bycie z Nim w każdej chwili i spełniania Jego woli na każdym kroku. To ma być wybór.
To ma lśnić pokorą, skromnością i miłością, Jego światła, a nie próbować świecić własnym światłem.
Twoja zabawność, a zarazem kpina z Boga jest tak żałosna, że nie warto tego komentować.
Z Bogiem ++

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: sądzony » 2020-06-27, 22:34

Jaśmina pisze: 2020-06-27, 22:27 Twoja zabawność, a zarazem kpina z Boga jest tak żałosna, że nie warto tego komentować.
Z Bogiem ++
A jednak to zrobiłaś.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Claudiax

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Claudiax » 2020-06-28, 12:27

Podobno Ojciec Pio zmawiał 40 Różańców dziennie.Szacun.
Ja próbowałam w pracy sie w myślach modlić bo mam taką prace ze przez 5 godzin z nikim nie muszę rozmawiać, więc sobie w myslach odmawiam Różaniec, ale nie raz zapominam ile to już dziesiątek zmówiłam .. tak więc wiele wysiłku trzeba :)

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Jaką modlitwę polecacie?

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-28, 14:05

@TOMVAD 45
aktualnie jestem w trakcie odnawiania Nowenny Pomoejańskiej, dlatego moja modlitwa poranna i wieczorna często jest krótka i myslna albo w ciągu dnia kieruje myśli ku Bogu i przepraszam, proszę i dziękuje.

@Jaśmina a ja słyszałam powiedzenie ze najmniej modli się ten co klęka do modlitwy :) kiedy mam na 7 do pracy to zazwyczaj modlę się podczas czynności. jak zmianę mam na popołudnie to spokojnie siadam bądź klękam na łóżku i się modlę.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ODPOWIEDZ