Jak wygląda u was forma spowiedzi?

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Spowiedź

Post autor: Aga1986 » 2020-04-12, 20:08

Andej ma rację, można się spowiadać, czego sama doświadczyłam osobiście. Przecież kościoły nie są zamknięte(mam nadzieję że nie będą). Zresztą w sklepie czy w pracy również można się zarazić. Zaraz ktoś powie że do sklepu musi iść bo musi jeść ale ja też musiałam iść do spowiedzi taką miałam potrzebę. Pozdrawiam.

Dodano po 12 minutach 41 sekundach:
Spowiedź była przy konfesjonale tylko była założona folia na kratkach. Dwóch księży miało dyżur, zadzwoniłam wcześniej się umówić ksiądz powiedział żebym przyszła. A dziś jak byłam na mszy świętej w innej parafii to w ogłoszeniach ksiądz mówił że po świętach w czasie adoracji będzie spowiedź. Tak więc póki co jeszcze to mamy umożliwione.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Spowiedź

Post autor: Andej » 2020-04-12, 21:33

To, co się dzieje w Niemczech, to schizma. Jeszcze nie określona oficjalnie. Ale niemiecki episkopat do tego zdąża.
Niestety, wiemy, co się dzieje w Niemczech. Nie tylko w Niemczech. I bolejemy nad tym. A droga którą idzie jest łatwa do oceny, gdy weźmie się pod uwagę postęp sekularyzacji. Mam nadzieję, że w Polsce Kościół pozostanie wierny Tradycji i zasadniczym wartościom.
Wystarczy wejść na strony różnych parafii polskich i przeczytać ogłoszenia. Są podane informacje na temat organizacji spowiedzi. W Polsce też są różni nowocześni moderniści. Ale, na razie, ich głos nie ma większego znaczenia. I oby tak zostało.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Spowiedź

Post autor: Tek de Cart » 2020-04-14, 11:21

U mnie spowiedź jest - telefony i naukę do księży podane i można się umawiać. Podobnie w paru okolicznych parafiach.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ODPOWIEDZ